Olomoucký kraj pomáhá uprchlíkům i těm, co pomáhají

Olomoucký kraj připravil webový rozcestník, s dostupnými nabídkami pomoci pro ukrajinské uprchlíky. Stránky ukrajina.krajpomaha.cz (v češtině) a ukrajina.krajpomaha.cz/ua/ (v ukrajinštině) jsou určeny jak občanům z Ukrajiny (záložka Potřebuji pomoc), tak i neziskovým organizacím, samosprávám či ubytovatelům (záložka Nabízím pomoc), kteří se do pomoci zapojují. 

Na stránkách jsou informace o materiální pomoci, možnostech zaměstnání, bydlení a o poradenství v celé řadě oblastí, které se týkají uprchlíků žijících v Olomouckém kraji. Nechybí adresář na psychology a terapeuty, ani tipy na aktivity pro děti. Doplňkem je kalendář akcí s kulturními akcemi.

Prostřednictvím formuláře na webu může své údaje vkládat každý, kdo má co nabídnout. Sdělení se automaticky odešle správci webu a po schválení bude zveřejněno. Vložíte-li nabídku také v ukrajinském překladu, dostane se k lidem rychleji.

Na vzniku informační platformy se vedle krajské samosprávy podílelo Středisko sociální prevence Olomouc, Člověk v tísni a olomoucké Centrum na podporu integrace cizinců.  

Zdroj: Tisková zpráva Olomouckého kraje