Bartková Jana, Ing. Mgr.

Specializace

Motto: „Ať se děje cokoliv, nezapomínejte dýchat,“

Svým klientům nabízím body-psychoterapii a pořádám semináře vycházející z bioenergetiky a biodynamiky. Tělo vnímám jako místo uložení životního příběhu a tím propojené s psychikou. Ztrátu kontaktu s informací uloženou v těle považuji za jeden z hlavních zdrojů psychických i somatických potíží. Uzdravení a uzdravování se je přitom přirozená schopnost našeho organismu, se kterou jsme se narodili a je potřeba ji rozvíjet a pečovat o ní. V našem těle je řada zapomenutých vzpomínek a biodynamika a bioenergetika nám pomáhá se k nim dostat.

Zkušenosti v oboru

2009 – 2016 studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta, obor: Psychologie

2004 – 2011 absolvování Výcviku v biodynamické body-psychoterapii zaštítěný Evropskou školou biodynamické psychologie (ESBPE v Lübecku)

2004 – 2007 studium PVŠPS – Psychoterapeutická fakulta (Program celoživotního vzdělávání – osvědčení o teoretickém vzdělání v psychoterapii)

 

Praxe:

2008 – dosud – soukromá praxe body-psychoterapeuta, lektor bioenergetického cvičení

2016 – 2019 – Ambulance klinické psychologie ve Vlašimi – Individuální a skupinová psychoterapie dospělých

Nejvíce zkušeností mám v oblasti syndromu vyhoření, zvládání stresu, psychosomatiky, psychohygieny, body-psychoterapie (využití práce s tělem při řešení psychických potíží)

Mám bohaté zkušenosti s holotropním dýcháním a meditací vippasana – mohu tedy zodpovídat otázky z oblasti psychospirituální krize, otázky související s následnými stavy po absolvování retreatů s těmito metodami práce s myslí. Ale i otázky související s alternativními metodami terapie a ezoteriky.

Ve své praxi jsem se také setkávala s klienty trpícími depresí, úzkostmi, s partnerskými potížemi, s lidmi stojícími na životním rozcestí (např. hledání práce), ale i v situaci ztráty (zaměstnání, blízké osoby…).

Organizace, v níž působím

Soukromá praxe v Brně – v současnosti na mateřské dovolené