Půjčovna kompenzačních pomůcek pro seniory se zrakovým postižením

Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu má půjčovnu kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení pro lidi se zrakovým postižením? Dopravu i odvoz zajistí do zařízení pro seniory Světluška zdarma. Senior ji může mít zapůjčenou tak dlouho, dokud ji nevyzkouší a nezjisti, jestli mu vyhovuje. Před tím, než si ji sám pořídí. Jednorázové půjčovné je od 200 do 400 korun. A je jedno, jestli bude věc zkoušet týden, nebo třeba rok.

Mezi pomůckami, které by mohly pracovníky domovů seniorů zaujmout, jsou například stolní kamerové lupy, jejichž předností je snadné používání, velká obrazovka s mnohonásobným zvětšením, u některých modelů i možnost si nechat text dočíst integrovaným hlasem. Tyto lupy dobře poslouží i při prohlížení fotografií, podpisu dokumentu či luštění křížovky.

Další skvělá pomůcka je ozvučený mobilní telefon Blinshell Classic, který má hmatná tlačítka, je velmi hlasitý, má snadné ovládání, zvětšené obrázkové menu a nově umožňuje používat aplikaci WhatsApp.

Veškeré podrobnosti ohledně ceny, délky zapůjčení, způsobu půjčení a vrácení pomůcek i katalog aktuálně nabízených pomůcek naleznete na světluščím webu, konkrétně: https://svetluska.rozhlas.cz/pujcovna-kompenzacnich-pomucek-a-sportovniho-vybaveni-8468607