SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Dobromysl.cz

foto/dobro.gif

PROJEKT DOBROMYSL.CZ


Dobromysl.cz je internetový server poskytující komplexní informace o problematice zdravotního postižení - konkrétně různých forem mentálního postižení a autismu - a integrace lidí s tímto typem postižení do společnosti.
V České republice je stále citelný nedostatek informací o možnostech integrace lidí s postižením, existující zdroje jsou často nedostupné.

Dobromysl.cz je vytvářena s cílem změnit tuto situaci s efektivností moderního informačního média dosažitelného z každého místa v ČR. Tematicky pokrývá hlavní oblasti života jako jsou rodina, vztahy, škola, práce, bydlení, zájmy, zdraví či právo, a zaměřuje se přitom především na možnosti začlenění člověka s postižením do běžného života, jeho přirozené fungování v rámci sousedství, komunity. Chce dát rodinám lidí se speciálními potřebami, lidem z pomáhajících profesí a odborníkům možnost najít aktuální informace z oboru či dostat radu. Je prostorem pro vyjádření názoru, sdílení zkušeností, seznámení, komunikaci.

Dále bude zviditelňovat konkrétní organizace a služby pro lidi s postižením a zprostředkovávat kontakt na ně. Projekt chce též nenásilně informovat širokou veřejnost o problematice zdravotního postižení a přispívat tak ke zlepšení vztahů mezi většinovou společností a členy minorit. I proto server tematicky přesahuje úzkou oborovou specializaci a zaměřuje se též na zdravý životní styl, mezilidskou komunikaci, rodinu a různé aspekty společenského života.

Dobromysl.cz je nekomerční sociální projekt a je v plné míře financován ze sponzorských darů, grantů a dotací.

REALIZÁTOR - ORGANIZACE


Dobromysl.cz pro Vás pěstuje MÁME OTEVŘENO? o.s., sdružení pro integraci lidí s postižením. Jsme nestátní nezisková organizace a od roku 1998 podporujeme především děti a mladé lidi s mentálním postižením v integraci do společnosti. Individuálně začleňujeme děti a mládež mezi vrstevníky bez postižení, v centru Prahy provozujeme tréninkovou kavárnu Vesmírna a Dobrovolnické centrum, máme za sebou již 5 ročníků úspěšné informační kampaně Podzimní kafemletí. V současné době individuálně pracujeme s téměř 50 klienty. Více o našich projektech najdete na našich stránkách.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .