SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

komunikace nemocného s okolím

komunikace očima

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: dvěstě padesát tři
číslicemi:
 


04. 07. 2007 20:59: Jarmila (jarzaj@tiscali.cz)

Muž 51 let. Před 6 lety pozoroval zhoršení řeči, pohyblivosti jazyku(muzikant-hráč na trumpetu), poruchy polykání a chůze. Nyní cca 5 let po přeléčení "domnělé" boreliozy + přeočkování proti tetanu došlo k pomalému celkovému ochabnutí svalstva a řeči; po následné zkušební rehabilitaci před rokem došlo k totálnímu zkřivení nohou s celkovou nehybností + s nemožností polykat a kousat + zhoršení mozkové činnosti a nefungující koordinaci pohybů(nelze hýbat ústy) a proto po 3 týdnech rehabilitace po soustavném zhoršování stavu ho rodina vzala domů.
Prohlídky+lumbálky+magnet.rezonance a různé hospitalizace nepomohly k upřesnění diagnozy. Stav se neustále zhoršuje, pacient již jen leží, nemluví a pro špatné polykání se často dáví, psychicky je zcela na dně. Léky (kromě vitamínu a léků na vysoký TK a ředění krve) nemá z důvodů nejasné diagnozy.

Dotaz: Existuje ještě nějaká možnost medikace pro zlepšení stavu?

Děkuji předem za odpověď.
Jarmila z Dobříše.
17. 04. 2007 19:30: jandra (jandra@atlas.sk)
Ahoj Paja!
Posielam Ti aspon linky www adries kde sa mozes o tom nieco docitat www.prvnikrok.sk -je tam spominana mys -integramouse, je to mys ovladana ustami.a dalej este www.alternativnikomunikace.cz snad Ti tie clanky pomozu majsa fajn Jan
10. 04. 2007 14:41: paja (fillss@atlas.cz)
V současné době se potýkáme s otázkou, jak vyřešit problém komunikace nemocného s okolím za situace, kdy již není možnost ovládat počítač rukami a schopnost mluvení se rychle zhoršuje. Máte někdo zkušenosti s ovládáním počítače očima či jinak? A jak?

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .