SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

"bezbarierova" knihovna

Moravska zemska knihovna, nedostatek porozumeni zamestnancu, nezajem na tom, nakolik je ci spise neni jejich knihovna pristupna invalidnim obcanum, nutnost se ohlasovat predem pro vozickare, kteri chteji knihovnu navstivit

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista devadesát šest
číslicemi:
 


12. 02. 2003 20:31: Zuzana (zuzka.polakova@quick.cz)
Žiji také s tělesným postižením. Chodím do zmíněné univerzitní knihovny. Nikdy jsem neměla potíže, ačkoli jsem se po budově projížděla na elektrickém invalidním vozíku. Vždycky jsem se setkala s ochotou pomoci a velmi vstřícným chováním ze strany zaměstnanců. Student si může literaturu předem objednat na internetu, což vozíčkářům také usnadňuje výběr titulů.
Všechna patra do půjčovny nebo studovny jsou naprosto bezbariérová. Velmi mě potěšilo, že vznikla nová knihovna, která je přístupná. Snad se za poslední rok, co jsem ji nenavštívila, moc nezměnilo a zkušenost jiné tělesně znevýhodněné studentky je pouze smutnou výjimkou.
14. 07. 2002 12:53: Jirina Spurna (Lyka@seznam.cz)
Pokud je brnenska Moravska zemske knihovna pokladana za bezbarierovou, tak jen proto, ze tam dosud zadny invalidni obcan nezavital. Ja jsem se tam setkala s: hadkou, ze prece nemohu byt clenem knihovny, sporem co mam udelat s pojizdnou taskou, kterou nelze sklopit a ktera se tedy nevleze do skrinky, se zajimavym nazorem: ze pokud chce nevstivit knihovnu vozickar, musi se ohlasit nekolik dni predem a prijit v terminu, ktery je mu vyclenen, krajni aroganci, neochotou, nezajmem a odporem.
Poukazuji, ze chodim ciste oblecena, protoze mam malo vlasu nosim satek, pro ochrnuti hlasivek nemohu prilis mluvit. Nevim co je na mne tak odpuzujiciho, aby to zduvodnilo prekazky se kterymi jsem se pri navsteve teto knihovny setkala. Mozna, ze je to jen odpor zamestnancu knihovny k invalidum vseobecne. Pokud to tak je, meli by dat svuj nazor na nas jednoznacne najevo, napriklad ceduli na dvere neco ve smyslu: "Psum a invalidum vstup zakazan!" protoze se skutecne chovaji jako by tam podobna cedule visela. Velice me to rozcililo a nechapu, jak je mozne, ze si jeste nikdo nestezoval.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .