SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

cervikální dystonie

Hledám pacientky s cervikální dystonií. Prosím o jejich zkušennosti s léčbou atd. Jsem v tom sama a nevím, jak dál.

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sedmset dvacet pět
číslicemi:
 


28. 01. 2019 15:15: Petr (Petecinaa@seznam.cz)
12. 10. 2018 17:28: Jana Vičarová (jana.vicarova@dystonia)
Jsme tady pro vás www.dystonia.cz
ale také zde https://cs-cz.facebook.com/people/Dystonie-Podpora/100003955717806
email dystonia@dystonia.cz
Zveme vás i na setkání v Hradci Králové na konci října. Info přes uvedené kontakty
11. 01. 2017 23:10: Petkad (petra.dombaiova@gmail.com)
Som 6 mesiacov po operácii DBS, kľudne mi napíšte čo vás zaujíma ....
09. 11. 2016 06:30: Dystonik (ultramegahafo@seznam.cz)
Dobrý den, já mám cervikální dystonii už od 18 let a nyní mi je 23. Byl jsem na různých vyšetřeních, bral sertivan, magnesium a nic nezabralo, ani prvni injekce botulotoxinu, nemáte někdo zkušenosti s BDS(Brain deep stimulation)?.
09. 07. 2016 21:48: Makyna (ma.kyna@email.cz)
Mně cervikální dystonii diagnostikovali nedávno, nicméně ten problém mě trápí cca 3 roky, jen jsem pořád netušila, co to je. Natrápilo mě to neskutečně, kdy si to nezažije, tak opravdu nemůže tušit, co je to za peklo. Čekají mě teď různá vyšetření. Ale co mě opravdu teď zachránilo, když mi bylo nejhůř, bylo, že jsem si našla šikovné chiropraktika, který provádí baňkování a celé mi to uvolnil. Když jsem k němu šla, tak už mi padala hlava a on mě dává postupně znovu do latě. Opravdu důležitý je sport a aby se to neustále protahovalo, ale co mě teď opravdu zachránilo, bylo to baňkování. V nemocnici mě odkázali na botox, ale na vyšetření se čeká čtvrt roku... a to máte přitom v běžném životě normálně fungovat. Doufám tedy, že to s panem chiropraktikem vrátíme do původního stavu i bez botoxu a snad bude pokoj.... Ale důležité je neztrácet naději, vydržet a dělat maximum proto, aby to bylo co nejdříve pryč. Beru to jako těžkou životní zkušenost, hodně mě to změnilo, ale opravdu věřím, že bude zase dobře.
31. 03. 2016 18:53: Lenčka (Lenka.Flaskova@seznam.cz)
s cervikální dystonií jsem se léčila před 15-ti lety, po dvou letech se vše vrátilo do normálu. Teď se mi to ale vrátilo.Nyní jezdím již druhým rokem do FN Plzeň, kde mi aplikují Botox asi 1x za 4 měsíce. Průběh nemoci a reakce na aplikaci je jiná (horší) než před 15-ti lety.Pracuji na plný úvazek, pracuji s dětmi a nevím, jak to zvládat, hlava by chtěla, ale mozek dělá co chce. Vystupuji před veřejností a nyní uvažuji, že dám výpověď, protože nejen děti jsou vnímavé a už nemám sílu stále něco vysvětlovat.Vedení mému onemocnění nerozumí a vedena mě nátlak v různém směru a to mi vůbec neprospívá.Asi vše změním, třeba klid a pohoda bude začátek uzdravení. L.
31. 03. 2016 18:52: Lenčka (Lenka.Flaskova@seznam.cz)
s cervikální dystonií jsem se léčila před 15-ti lety, po dvou letech se vše vrátilo do normálu. Teď se mi to ale vrátilo.Nyní jezdím již druhým rokem do FN Plzeň, kde mi aplikují Botox asi 1x za 4 měsíce. Průběh nemoci a reakce na aplikaci je jiná (horší) než před 15-ti lety.Pracuji na plný úvazek, pracuji s dětmi a nevím, jak to zvládat, hlava by chtěla, ale mozek dělá co chce. Vystupuji před veřejností a nyní uvažuji, že dám výpověď, protože nejen děti jsou vnímavé a už nemám sílu stále něco vysvětlovat.Vedení mému onemocnění nerozumí a vedena mě nátlak v různém směru a to mi vůbec neprospívá.Asi vše změním, třeba klid a pohoda bude začátek uzdravení. L.
19. 07. 2015 23:48: Šimon (simon.214@seznam.cz)
Zdravím Vás všechny.
Tímto onemocněním trpím asi 2 roky. V mém životě mě to neskutečně poznamenalo, jelikož je mi je jen 20. Stalo se to těžkým úrazem hlavy a od té doby to nešlo změnit. Jistě, řekli mi, že mě budou léčit vstřikováním BTXu ale když jsem četl a viděl, jak to lidem ve většině případů nijak nepomáhá, odmítl sem. Všechno zůstalo na mě samotném. Jsem ve fázi, kdy jsem nedodělal školu a ještě k tomu musím pracovat dost tvrdě. NIKDO to nechápe a všichni se samozřejmě jenom vysmívají. Ale dost řečí, přestupme k problému.

Základem je pohyb, ikdyž si budete myslet ,že to nikdy nepomůže. Krční svaly jsou ztuhlé. Proto jsem skoro rok chodil a nechával sem si krk masírovat. To ale nepomáhá samotným způsobem. Když jsou svaly rozpohybované musí se zpevnit. Mnohdy stačí běh cca 20 minut. Hodina v bazénu je strašně přínosná, takže plavat. Bude to bolet ale ta bolest je správná. Hlava je zmatená. je potřeba ji trápit a dostat tam, kde byla původně.

Další věcí je třeba očistit tělo. Někdo z Vás může mít tělo plné škodlivých látek. Jako je kouření a další věci. Všechno se musí upravit. Jsme každý jiní , takže vyhledejte někoho, kdo Vám v tomto ohledu pomůže individuálně.
Postupem času jsem taky narazil na pyramidovou léčbu. (http://www.andelepyramida.websnadno.cz/ )
Účinky určitě budete cítit hned po týdnu. Hlavní je taky psychika, jelikož jsme z toho dost unavení každý den, pod pyramidou se nám všechno zlepší. Doporučuji také meditaci třeba jen 20 min.

Zasáhlo mě to v dost útlém věku. Je těžké se s tím vyrovnávat bez doktorů a odborné pomoci. Ale právě dnes můžu říct, že mě výše uvedené věci hrozně pomohli a že už je s tímto onemocněním snad konec.

Všem přeji hodně štěstí a kdyby jste se se mnou chtěli podělit o Vaše problémy, klidně mě kontaktujte na mail.13. 03. 2015 10:17: Furmánková Renata (renata.furmankova@iporadna.cz)
Dobrý den, sekce diskuze slouží pro výměnu názorů návštěvníků webu. Pokud budete chtít radu odborníka, můžete si na našem webu zadat dotaz (viz. kolonka ZADAT DOTAZ vlevo nahoře).
S pozdravem Renata Furmánková
pracovnice v soc. službách
InternetPoradna.cz
13. 03. 2015 09:31: maja (rybkamaja@seznam.cz)
nemam určenou diagnozu od 15 let se mi třepe hlava a ted při vypjatych sytuacich jako je se jen podepsat se mi stači hlava doleva a třese se vlastně i ruce a cele tělo v mladi mě lečili na epilepsiivystřidala jsem mnoho leku a nic nezabralo z počatku alkohol ale i ten už ne a nechci byt alkoholička k neurologovi jdu až 30 3 prosym poradte jak mam dal postupovat děkuji

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .