SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Co víte o ergoterapii?

Jsem studentka ergoterapie a zajímá mě jestli lidé mají povědomí o tomto oboru, zda s ergoterapií mají nějakou zkušenost. Myslíte si, že lidé ergoterapeuty potřebují, že jim poskytují dobrou a užitečnou pomoc?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset devadesát šest
číslicemi:
 


09. 02. 2007 13:51: ifra (ifra@seznam.cz)
Dobry den sem studentka 1.rocniku ergoterapie a na letni semestr si musim najit individualni praxi a chtela bych se zeptat zda byste mi nedoporucili pracoviste v okoli kolina ci podebrad dekuji
08. 01. 2007 14:28: Spyinka (Spyinka@seznam.cz)
Ergoterapie se řadí mezi hlavní rehabilitační obory. Určitě to není jen o vyšívání, což pro nás zkušené ergoterapeuty znamená terapeutickou činnost,která by měla lidem s handicapem něco dávat.V ČR se ergoterapie podceňuje,chybí v mnoha zařízeních,kde by byla určitě vhodná.Je škoda,že ji nekteří laici a někdy i znalí odbornící mají stále jen za léčbu prací a přitom od té doby uplynulo již několik desetiletí.
01. 10. 2006 17:42: Rita (helold@quick.cz)
Ano, lidé potřebují ergoterapii.
V rámci ergoterapie se postižení, vytvoří návyky, jak co zvládat, dozvědí se užitečné věci, dobré i na psychiku
18. 05. 2006 08:32: Andrýsek (Andy.Mrnousek@seznam.cz)
Mám skušenost s touto terapií a mojí dceři moc pomohla a je škoda že v našem městě ji nemám možnost navštěvovat ale jsem ráda že v lázních kam jezdíme tato možnost je.Rozhodně si myslím že ergoterapeut je stejně potřebný jako ;Jako ostatní profese.
17. 03. 2006 20:26: Evík (eva.silhanova@seznam.cz)
Ahoj, jsem taky studentka ergoterapie- v Plzni. Zde v těchto "končinách" lidé o tomto skvělém oboru nic netusí. Většinou si myslí, že je to nějaký otravný kreslení nebo společenské hry. Ergo je tu převážně v DD, v nemocnicích moc ne. Snad se to zlepší, abych měla po škole kde pracovat..:)
30. 01. 2006 20:51: Monča ()
Pracuji v domově důchodců a máme tam ergoterapii. Specialistka (z VOŠ) s lidmi cvičí (manuální zručnost, úchopy...), snaží se pomoci jim rozhýbat hlavně ruce po mrtvičkách... senioři si to chválí jednak proto, že se o ně někdo konkrétně a individuálně zajímá a také... jsou dobré výsledky! To je asi největší radost a smysl - účinek a pokrok. Samozřejmě ale nejvíc asi záleží na samotném ergoterapeutovi, jak práci pojme, jestli se nenechá strhnout systémem (který zatím bohužel např. v ústavní péči je spíše neodborný - ergo, mylně = pouze léčba prací) a jaké má osobnostní charakteristiky - jestli ho práce baví a jestli chce něčeho dosáhnout a něco do druhého investovat. Jestli to funguje, pak je to určitě báječná, smysluplná práce. Vřele doporučuji!
10. 08. 2005 20:10: týna (V.Komarek@seznam.cz)
Ergo je výborná terapie mého postiženého syna naučili vše co potřebuje v sebeobsluze ergo navštěvuje pravidelně od 1roku nyní je mu 12 a podstoupil operaci ruky a zase to byla sestřička na ergu kdo se mu dlouhodobě a intenzivně věnuje bez její péče by operace neměla takový a uspěch ergoterapii navštěvujeme RU Chuchelná ergo je tam součástí rehabilitace a je na velmi vysoké úúrovni
25. 04. 2005 18:13: paja ()
jsem studentka 1.ročníku na střední odborné škole v Ostravě a eergoterapii mame prvním rokem,jak jinak,kdyby sme neměli tak hroznou učitelku tak erg je dobrý předmět a myslím že to ma aji v praxi nějaky vyznam.nejen pro ně ale taky pro lidi co se potřebuji dostat z toho v čem jsou.jinak nevim co bych řekla protože ještě nemam takove zkušenosti.
06. 02. 2005 20:25: kiwi (kiwislava@seznam.cz)
Ja jsem taky studentka ergoterapie. Myslim si že ergoterapie ma velky vyznam pro pacienty. Problem neni v " krasne teorii" ale v praxi casto se setkavam s lidmi co to delaji ale nemaji absolutně pojem o co jde a nekdy spis uskodi nez pomuzou i kdyz s dobrou vuli...V zahranici je to velky rozdil.Lide jsou daleko vic informovanejsi a tato terapie ma delsi tradicii.
17. 11. 2004 15:07: cruela.devil (cruela.devil@centrum.cz)
Dneska jsem se vrátila ze špitálu, rehabilitační kliniky. Pacientky, co tam chodily na ergoterapii, tak se učily pomocí toho, co už tady zaznělo, tkaní, navlíkání, hraní, stavění, znovu probudit cit ve svých končetinách. Podle toho, co říkaly, tak to bylo velkým přínosem.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .