SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Bezbariérová toaletní zařízení

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: pětset sedmdesát tři
číslicemi:
 


22. 12. 2006 15:23: RiderX ()
Možná to bude znít jako blbost, ale přeci existuje tzv. euroklíč. K vybaveným pár desítkám zámků se už přidávají další, co se o tom zmínit, až zase budete navštěvovat upravené wc a hledat klíč...
22. 11. 2006 16:28: yorika (yorika@centrum.cz)
Je to opravdu otravné, když je wc pro invalidy zamčené, než samotný vozíčkář najde výdejnu klíče, tak se může i podělat, já naštěstí mám manžela, který dokáže po svých doběhnout pro klíč, ale stejně je to zdržovačka.
23. 10. 2006 15:16: tpanka ()
Zdravím a vesele se připojuji vtipálek který vymyslil tyto toalety těm bych přála asoň na pár měsícu skončil na vozíku. Zamčený toalety to je hruza než zařídíte klíč tak v kalhotech máte mokro. A moc se nesmějte mě se to nelýbí.Toalety na benzínkách hruza zamčený a plný krámu uskladněných. Pa Pánka
21. 10. 2006 10:24: venda (venda.dukayova@seznam.cz)
prosím vás nemohl by jste mi někdo poskytnout nějaké informace o tělesném postižení
děkuji
17. 07. 2002 10:49: Jirina (Lyka@seznam.cz)
Myslim, ze hlavni problem je v tom, ze zarizeni pro urcity druh postizenych vynaleza a zdakonaluje nekdo, kdo ma o danou tematiku pramaly zajem, s nikym postizenym se neporadi, zda je to ci to zarizeni vyhovujici a sma o problematice telesneho postizeni nevi naprostu nic, jedine co me napada, ze by asi bylo dobre nechat prislusneho "vynalezce" si toto zarizeni vyskouset za stejnych podminek v jakych jsou pak nuceni ho pouzivat postizeni. Mam-li byt uprimna mnoha "zlepsovatelum" bych to skutecne zlomyslne prala. Jirina
13. 04. 2002 21:17: Nana (kozlerova.jana@volny.cz)
Mám podobné zkušenosti, jaké uvádí Milan Langr. Nevyhovuje mi Wc, na kterém by se mělo spíš stát, než sedět, jak je vysoké. Stejné to je s obřími umyvadly, kvůli kterým je někdy znemožněn pohodlný přístup k WC míse. Taky se mi už několikrát stalo, že jsem dostala ránu po hlavě špatně držícím přebalovacím prknem (McDonald v Karlových Varech). Špatných zkušeností je dost, ale jsem vděčná za jakékoliv dostupné WC po bídě, jaká panovala za socíku. Taky některé benzínky uvádějí bezbar.WC, i když ho nemají. Argumentují, že mají bezbar. vstup na benz.pumpu. Zdravím Milana. Jana Holá.
18. 03. 2002 13:37: hana (ha1fra@icqmail.com)
V Německu mají vozíčkáři k WC "jednotný klíč", který si zakoupí u své organizace a použijí kdekoli. Proč jsou u nás různé klíče ? Kolik je asi celkem v u nás WC a kolik by stála výměna různých zámků za "jednotný" ?
01. 03. 2002 23:43: IvPeRo (toaleta@zachod.cz)
Mila Mazo&Milane, slyseli jsme, ze wc u Vas v byte neni na klic. Znamena to tedy, ze by bylo mozne vase wc vyuzivat jako demonstrativni priklad bezbarieroveho verejneho wc?
14. 02. 2002 21:49: maža (langer@braillnet.cz)
Než bych si neustále říkala o klíč, půjdu raději někam jinam, co třeba do přírody?
04. 12. 2001 12:14: Langer Milan, Mgr. (langer@braillnet.cz)
Na bidýlku nebo u země, zamykat či nezamykat?

Otvírám diskusi k tématu, se kterým si sám nevím moc rady. Jedná se o veřejná tzv. bezbariérová WC. Je módou tato WC pečlivě zamykat a klíč od něj si může zájemce na vozíku vyzvednout tu méně, tu více snadno v okolí. Když pomineme argument provozovatelů a majitelů různých obchodních domů, restaurací apod., kde jsou tato nezbytná zařízení umístěna, že se jim ztrácí z neuzamčených WC nejen papír, mýdlo, ale také armatury a umyvadla, je zde pro nás jedno plus, že takové dobře uzamčené WC bývá nepoškozené a zejména čistší než jeho veřejně přístupní kolegové.
Nevýhody jsou však také zřejmé. I za předpokladu, že je klíč k vyzvednutí umístěn skutečně blízko, musí "přešlapující" vozíčkář před frontou lidí vybírajících si něco dobrého na zub zřetelně a nahlas oznámit vydávajícímu pracovníkovi, že nutně potřebuje ten klíč, nebo se zachová značně nezpůsobně. Co teprve takový paraplegik počítající při pocítění prvního nutkání s každou vteřinou! A určitě znáte další chuťovky, kdy si kompetentní osoba právě odskočila něco vyřídit, pro klíč od bezbariérového WC se musí po schodech (Úřad práce v Olomouci), nebo před vpuštěním do oné komůrky slastí musí nejdříve vyvézt sekačku na trávu (nejmenovaná benzinová pumpa u dálnice D1) nebo vynést snad již prázdné krabice a obaly od potravin (McDonald´s u koně na Václavském náměstí).
Chceme, my uživatelé těchto speciálních WC, aby tato zařízení provozovatelé zamykali s tím, že budeme pracně hledat klíč, zato tam bude snad útulno a čisto, nebo raději uvítáme, když budeme moci vykonat své lidské potřeby bez hledání klíčníka, však budeme zde stát frontu, protože bude častěji obsazeno, možná bude chybět kohoutek u vodovodu a na prkýnko si před přesedáním budeme nuceni položit vlastní donesený papír.

K problematice WC mám ještě dvě stručnější otázky:
- Kolika z nás více vyhovuje vysoké WC na schůdku, s nástavcem apod., případně jakou výšku na WC pro všechny postižené zvolit?
- Kdo z nás potřebuje v těsných prostorách umyvadlo o velkosti téměř sedací vany? Mám na mysli ono vykrojené umyvadlo s rohy, které kdosi kdysi označil za nejvhodnější pro vozíčkáře. Že se k němu už nedá otočit, když zabírá půl místnosti a nevelký vozíčkář přes něj nedosáhne na baterii, je věcí pro architekty asi nepodstatnou. Třeba ale právě takové umyvadlo někomu vyhovuje. Ozvěte se, prosím, ať nezůstáváte v ilegalitě jako třeba autoři vtipů. No řekněte, už jste někdy potkali autora vtipu? A vana v prostoru, kde se vozík neotočí, je přece nadmíru veselá až poťouchlá věc.

Nespláchněte své připomínky a pište. Na reakce a příspěvky se těší Milan Langer

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .