SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Máme velkou radost, že nás i letos Rožnov pod Radhoštěm - město přizvalo ke spolupráci při tradičním Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti. Jako obvykle se tam potkáte s kolegyněmi z iPoradny Katkou a Helou, které už se moc těší jak na pohodovou atmosféru, která na této akci vládne, tak samozřejmě na Vás...! Letos Vás čeká i něco nového a zajímavého pro Vaše mozkové závity... :-) Tak co říkáte, stavíte se? ;-) Už ve středu 4. září 2019 Vás od 12 hodin čekáme na rožnovském náměstí...

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 41%
Ano, nemám zájem 6%
Ne, ale přihlásím se 43%
Ne, nemám zájem 10%

NOVÉ ODPOVĚDI

žádost o kompenzační pomůcku; osoba pracující ve zdravotnictví; kde se obrátit; jaký je postup; jaké doklady jsou třeba;: Dobrý den paní J., děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Bohužel v...
ztráta sluchu; invalidní důchod: Dobrý den, jen z údaje o ztrátě v % se nedá zcela přesně a objektivně připadná i...
zdravotní potíže ucha;: Dobrý den, jsme rádi, že jste se se svým dotazem obrátil na naši poradnu. Boh...
nedoslýchavost; nezvratný stav;: Dobrý den paní Jitko, děkujeme za důvěru, s níž se na nás obracíte. Bohužel ne...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

INSPO 2015: komfort pro účastníky se sluchovým postižením 02. 03. 2015 08:48 - Helpnet.cz - Účastníci konference INSPO o ICT technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, si budou moci vybírat z přednášek probíhajících najednou ve třech sálech. Platí to i pro návštěvníky se sluchovým postižením, pro které bude zajištěno všude tlumočení do znakového jazyka i simultánní přepis. Ten mohou sledovat na plátně, anebo na tabletu. A to díky středisku Teiresiás, které k tomu využívá vlastní technologii i zkušenosti získané podporou stovek studentů se specifickými potřebami na Masarykově univerzitě.
Spotřebitelské informace pro neslyšící a pro nevidomé uživatele 11. 11. 2014 11:41 - Helpnet.cz - Sdružení českých spotřebitelů (SČS) v rámci svých projektů připravuje specifické aktivity pro skupiny spotřebitelů, které jsou zvláště zranitelné a ohrožené. Trh bohužel stále vykazuje řadu forem nekorektního, netolerantního a neohleduplného jednání a chování vůči spotřebiteli. Proto některé své aktivity SČS zaměřuje hlavně na bezpečnost dětí a mládeže, na osoby se zdravotním postižením a na seniory.
Česká unie neslyšících začíná nabízet přepis mluvené řeči on-line 29. 10. 2014 14:44 - Helpnet.cz - Simultánní přepis mluvené řeči je optimálním komunikačním systémem pro ohluchlé či nedoslýchavé osoby. V České republice tuto sociální službu poskytuje Centrum zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících (CZSP ČUN), které uskutečnilo již téměř 1500 přepisů na akcích nejrůznějšího druhu. Od 1. října 2014 začíná zajišťovat simultánní přepis také on-line, na dálku.
Neslyšící už nemusejí na telefonování čekat „ve frontě“ pic/article/thumb/28996.jpg 27. 10. 2014 08:47 - Helpnet.cz - Společnost Tichý svět (dříve APPN) provozuje již osm let tzv. Tichou linku, která je založena na online tlumočení do znakového jazyka přes webkameru. Díky této službě mohou neslyšící telefonovat. Zájem o linku je značný, využívá ji už 857 klientů. Dříve nebyla kapacita služby taková, aby vždy pokryla poptávku neslyšících, proto společnost hledala cesty, jak provoz linky optimalizovat. A podařilo se – pomocí nového systému hovorů členěných podle témat.
Týden komunikace osob se sluchovým postižením: Není ticho jako ticho 22. 09. 2014 14:57 - Helpnet.cz - Pod názvem Není ticho jako ticho byl dnes zahájen festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Jeho smyslem je zvýšit povědomost veřejnosti o bariérách, se kterými se denně potýkají sluchově postižení spoluobčané. Na třetím ročníku, který organizuje nezisková organizace ORBI PONTES, se podílí 51 programových partnerů, kteří připravili na 80 akcí nejrůznějšího druhu ve 14 městech České republiky.
Online přepis zdarma pro 20 neslyšících uživatelů 22. 09. 2014 14:55 - Helpnet.cz - Jako příspěvek k právě zahájenému festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením vyhlásila sociální firma Transkript online soutěž, ve které 20 neslyšících či nedoslýchavých zájemců získá SIM kartu od Vodafonu s 1000 Kč kreditem a volným přístupem do aplikace eSribceDroid pro online přepis řeči. To jim umožní využívat zdarma službu firmy Transkript například při komunikaci na úřadech, u lékaře, při návštěvě řemeslníka či pro libovolné jiné účely.
Týden komunikace osob se sluchovým postižením aneb Není ticho jako ticho pic/article/thumb/28850.jpg 20. 08. 2014 12:26 - Helpnet.cz - Třetí ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se uskuteční 20. až 28. září na mnoha místech České republiky. Pořádá jej nezisková organizace ORBI PONTES a do projektu se zapojuje řada partnerů, kteří prostřednictvím kulturních a vzdělávacích akcí upozorní na svět ticha, na problémy a komunikační bariéry osob se sluchovým postižením a na způsoby, jak je překonat.
Unikátní operace vrátí sluch pětileté holčičce v Brně 31. 07. 2014 09:08 - Novinky.cz - Pětiletá Adélka je bystré upovídané děvčátko. Všechno ji zajímá. O to větší pro ni a samozřejmě i pro její blízké byla tragédie, když během nemoci v polovině května náhle přišla o sluch. Nyní je holčička prvním pacientem v zemi, kterému byl při jediném zákroku voperován oboustranný kochleární implantát, což je elektronické zařízení, díky kterému během několika týdnů Adélka opět uslyší.
Neslyšícím pomohou v nemocnicích online tlumočníci znakového jazyka pic/article/thumb/28724.jpg 08. 07. 2014 14:03 - Helpnet.cz - Organizace APPN darovala do nemocnic 100 tabletů, které umožní neslyšícím komunikovat s lékaři pomocí online tlumočníků. Tablety byly zakoupeny z výtěžku Adventního koncertu České televize. “Cílem projektu ´Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící´ je usnadnit lékařům komunikaci s neslyšícími. Díky České televizi, která pro nás uspořádala jeden ze svých Adventních koncertů, jsme mohli zakoupit více než 100 tabletů a darovat je do vybraných nemocnic. Lékaři si novou službu moc pochvalují. S našimi tlumočníky se mohou spojit přes webkameru prakticky nonstop. Ještě jednou děkujeme divákům České televize, kteří sbírku podpořili,” uvedla Marie Horáková, ředitelka neziskové organizace APPN – Agentura pro neslyšící.
Čeští vědci patentovali nový způsob léčby nádorů hlavy a krku pic/article/thumb/28717.jpg 04. 07. 2014 13:36 - Novinky.cz - Nový způsob biologické léčby zhoubného nádoru hlavy a krku patentovali vědci 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Jejich objev by mohl zpomalit či zastavit růst těchto nádorů. Při současném způsobu léčby je často nutné odejmout pacien

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .