SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 42%
Ano, nemám zájem 6%
Ne, ale přihlásím se 42%
Ne, nemám zájem 10%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Veřejná správa a přístupnost informací osobám se sluchovým postižením 30. 08. 2016 14:28 - InternetPoradna - Autor: Zbyněk Vočka, Krajský úřad Olomouckého kraje, odbor sociálních věcí, a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého, Ústav speciálně pedagogických studií Veřejná správa a přístupnost informací osobám se sluchovým postižením
Křest knihy Dítě se sluchovým postižením v MŠ a ZŠ pic/article/thumb/29478.jpg 20. 11. 2015 14:50 - InternetPoradna - Pokud Vás zaujala kniha z našeho úvodníku v sekci Sluchové postižení, nenechte si ujít setkání s autorkou, na které Vás srdečně zvou nakladatelství Portál a Tichá kavárna, a to 25. listopadu v 17 hodin v Tiché kavárně. Více v přiložené pozvánce.
Spotřebitelské informace jsou přístupnější pro nevidomé a neslyšící uživatele in 19. 11. 2015 12:59 - Helpnet.cz - Výrazně citlivou a zvlášť zranitelnou skupinou spotřebitelů jsou lidé se zdravotním postižením. Sdružení českých spotřebitelů se proto již od roku 2012 zaměřuje na zpřístupňování informací o spotřebitelské problematice pro osoby neslyšící a nedoslýchavé a
Lidem se sluchovým postižením se bude u T-Mobile snáze komunikovat 13. 11. 2015 13:14 - Helpnet.cz - T-Mobile zavedl ve svých značkových a partnerských prodejnách službu T-Mobile e-Přepis usnadňující komunikaci zákazníkům se sluchovým postižením. Jde o simultánní přepis řeči na dálku, díky němuž může neslyšící či nedoslýchavý pohodlně sledovat odpovědi prodejce na displeji tabletu. Služba je k dispozici zdarma na všech 158 prodejnách operátora.
Simultánní přepis – šance pro ohluchlé a nedoslýchavé osoby 21. 09. 2015 11:34 - Helpnet.cz - Ve společnosti je rozšířen mýtus, že každý, kdo neslyší, používá znakový jazyk. Není tomu tak, znakový jazyk zná a používá jen malá část osob se sluchovým postižením. Následující příspěvek u příležitosti zahájení Týdne komunikace osob se sluchovým postižením přibližuje simultánní přepis mluvené řeči, který je optimálním komunikačním systémem pro řádově početnější skupinu ohluchlých a těžce nedoslýchavých osob.
Nevidomí profesionálové pomáhají s komunikací neslyšícím spoluobčanům 29. 06. 2015 10:14 - Helpnet.cz - V uplynulých 14 měsících realizovala sociální firma Transkript online spolu s partnery Českou unií neslyšících a občanským sdružením Tyflodrom inovativní projekt s názvem Profesní přednosti nevidomých. V jeho průběhu bylo proškoleno 13 nevidomých osob v dovednosti efektivní komunikace se sluchově handicapovanými, 6 z nich následně absolvovalo odborné zaškolení v práci online přepisovatele mluvené řeči, 2 absolventi výcviku získali zaměstnání u Transkriptu online na pozicích online přepisovatelů, ostatní účastníci výcviku dostanou brigádní příležitost v rámci této profese u jednoho z partnerů projektu.
Oblastní unie neslyšících Olomouc varuje před podvodníky 07. 05. 2015 09:32 - Helpnet.cz - Blíže neidentifikovaní jedinci v poslední době požadovali po olomouckých občanech podpis a finanční obnos na vytvoření společenského centra pro neslyšící. Oblastní unie neslyšících Olomouc upozorňuje, že jde o podvodné jednání. Naše organizace, Oblastní unie neslyšících, má své sídlo, krásnou budovu, v níž se nacházejí sociální služby pro sluchově postižené z celého Olomouckého kraje. Naše Oblastní unie neslyšících zásadně neposílá do ulic své lidi, aby požadovali podpisy či nějaké peníze. Jsme nezisková organizace a podáváme projekty. Rovněž se zúčastňujeme několika málo aktivit, jejichž výnosy či podíly z těchto konání putují ve prospěch činnosti Oblastní unie neslyšících (Koloběžkiáda, Vánoční stánek).
Hokejové mistrovství světa v ČT i se skrytými titulky 04. 05. 2015 09:17 - Helpnet.cz - V dosud nebývalé míře bude zajištěno titulkování živého vysílání České televize z hokejového mistrovství světa. Skrytými titulky, které pořizuje Západočeská univerzita v Plzni a firma SpeechTech, budou opatřena nejen všechna vysílaná utkání, ale také zpravodajské vstupy během dne. Jen za první tři dny mistrovství je to celkem 32 pořadů. Česká televize však potěšila nejen neslyšící fanoušky hokeje - od 20. dubna začala titulkovat i další sporty.
Simultánní přepis ve dvojí roli 12. 03. 2015 09:10 - Helpnet.cz - Simultánní přepis mluvené řeči bude tématem dvou přednášek na konferenci INSPO, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha. Současně však díky přepisovatelům budou moci účastníci se sluchovým postižením sledovat simultánní přepis všech přednášek na plátně nebo na vypůjčeném tabletu. A nebude jich málo, z dosud více než tří set zaregistrovaných potřebuje přepis 60 účastníků.
INSPO 2015: komfort pro účastníky se sluchovým postižením 02. 03. 2015 08:48 - Helpnet.cz - Účastníci konference INSPO o ICT technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, si budou moci vybírat z přednášek probíhajících najednou ve třech sálech. Platí to i pro návštěvníky se sluchovým postižením, pro které bude zajištěno všude tlumočení do znakového jazyka i simultánní přepis. Ten mohou sledovat na plátně, anebo na tabletu. A to díky středisku Teiresiás, které k tomu využívá vlastní technologii i zkušenosti získané podporou stovek studentů se specifickými potřebami na Masarykově univerzitě.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .