SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
07. 02. 2017 09:09 - terča
mezilidské vztahy: stres; problémy v rodině
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je rozumné vyhledat odborníka nebo je můj problém zbytečný. Mám problém zcládat stres v situacích kdy na mě křičí příslušník rodiny. Moje mamky si našla přítele a on je velice složité povahy a když je v rodině jaký koliv problém neřeší ho semnou moje máma,ale vyčíta a křičí na mě její přitel. Hodně mě to rozhodí tak že nemůžu třeba tři dny spát a i mám problém se najíst. Chtěla bych poradit zda je rozumné zajít k odborníkovi a říct mu detaily,aby mi poradil jako nestraná osoba. Nikdy chci rychle z té situace kdy na mě křičí odejít,ale je to potom ještě horší protože na mě křičí že umím jen utéct. Nevím jak tomuto problému čelit .
Děkuji moc přeji krásný den

Psychologické poradenství 13.02.2017 17:51: Páral Marek, Mgr.
  Dobrý den, Terčo,

nejdřív se chci omluvit za prodlevu, utekl mi email od iporadny.

Děkuji ti za důvěru, se kterou se na iporadnu obracíš. Požádat o pomoc chce vždy kus odvahy. Tvůj problém určitě není zbytečný a je úplně v pořádku, když se obrátíš na nějakou poradnu, to je vždy lepší než tenká elektronická linka emailu.

V Ústí např:
http://www.poradna-unl.cz/
http://www.spirala-ul.cz

Vztahy v neúplných rodinách jsou vždy obtížné.
Kromě těch přítomných jsou tam důležití i ti, co tam právě nejsou - tvůj táta. Myslíš, že by ti mohl v této situaci pomoct? Ať se mezi rodiči stalo cokoli, je to stále tvůj táta.

Je možné, že nový partner chce tvoji mámu víc pro sebe a vnímá tě jako konkurenci (ale ty jsi tam byla dřív a on musí (by měl) uznat, že pro mámu jsi důležitější ty - možná to cítí a zkouší to/tě překřičet - ?).

Na druhou stranu, děti by si měly zařídit svůj život a nezůstávat rodičům na krku. V úplných rodinách k tomu děti má vést přece jen víc otec (tedy ne křikem, ale podporou, i když někdy...). V těch neúplných někdy nahrazují děti partnera a starají se o svého rodiče a je pro ně pak těžké nechat mámu/tátu samotné.

Je možné o tomto všem mluvit s mámou? Někdy to moc nejde, vím, a je lépe si o tom napřed promluvit s někým jiným.

Moc ti držím palce, Terčo,
Marek Páral

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .