Internetporadna.cz
http://iporadna.cz/psycho/tiskclanku.php?article%5Barticleid%5D=29783


NAPSALI O NÁS: Lidem v úzkých pomáhá InternetPoradna.cz

InternetPoradna.cz, 29. 09. 2020 10:56

Když se řekne InternetPoradna.cz, pravděpodobně se vám vybaví poradenské centrum pro případ, že máte potíže s internetem. Činnost olomoucké neziskové organizace InternetPoradna.cz je ale od této představy na míle vzdálená.
„Věnujeme se podpoře lidí se zdravotním postižením a seniorům. Pomáháme jim v jejich nepříznivé sociální situaci řešit dluhy, nároky na dávky a hledání bydlení nebo práce,“ vysvětlila vedoucí služby Kristína Minářová.

Mezi další aktivity patří počítačové a jazykové kurzy, podpůrné skupiny či workshopy. Vedle toho poradna poskytuje také telefonickou krizovou pomoc na čísle 585 414 600, kam mohou volat lidé nacházející se v krizi. Linka funguje i formou chatu na stránce
elinka.internetporadna.cz.

„Díky podpoře ministerstva práce a sociálních věcí, úřadu práce, Olomouckého kraje a města Olomouce jsou
všechny služby poskytovány zdarma,“ zdůraznila Minářová.
Jak služba funguje, ukazuje i příběh
Radima, který si chtěl nalézt zaměstnání a bezbariérové bydlení. Protože je na invalidním vozíku, měl zpočátku obavy, že bude splnění obou cílů obtížné. Navíc
nikdy předtím sociálních služeb nevyužíval a nevěděl, co očekávat.
„Společně jsme tedy hledali, jak mohou jeho přání a představy korespondovat s nabídkou v Olomouci. Následně
jsme upravili životopis, pan Radim se seznámil s záležitostmi motivačního dopisu a s tím, jak se připravit na pracovní pohovor. V rámci hledání zaměstnání pan Radim vyslovil také přání naučit se lépe ovládat počítač, se kterým občas mívá potíže. Díky jeho aktivnímu přístupu a spolupráci s našimi pracovníky si zaměstnání i bydlení našel do měsíce a v současné době pracuje na dalších cílech, které si stanovil.
Pokud se nacházíte v obdobné situaci, máte nevyhovující bydlení, hledáte práci nebo potřebujete poradit s dluhy, kontaktujte pracovníky Internet.Poradny.cz na číslech 736447248, 774724877 nebo e-mailem na restart@internetporadna.cz.

Olomoucké listy 7/2020, s. 19


Komentáře:


Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .