SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Jak se rozejít?

je to smutné, ale patří to k životu :(

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset čtyřicet osm
číslicemi:
 


03. 12. 2017 12:53: uršula 352 ()
Smrdíte !!!!!!
03. 12. 2017 12:52: lulin (lulin@email.cz)
co když se muj Brother neumí rozhodnout
10. 04. 2009 12:29: KIKINA ()
ahoj
no já se v těch pocitech topím tak dlouho že už ani nevím pořádně co mi začalo na začátku vadit, teď už si někdy říkám, že to je nesnesitelné se mnou, vadí mi, že se s ním nudím, že má jiné názory než já, nebo naopak až moc se mnou souhlasí.Někdy mi prostě jen vadí to, že je vůbec doma. Chudák, je mi ho líto, to si nezaslouží.Je to fakt hodnej chlap, ale neumí mi říct, že mi to někdy sluší, nebo mě jen tak pohladit,nerad si povídá (asi jako spousta chlapů), říká, že jsem histerická a všechno strašně rozebírám, je strašnej flegmatik typu nějak bylo nějak bude. Já si říkám, že bych měla být ráda, že nemám cholerika. Jsem prostě asi nevděčná za to co mám, potřebovala bych dostat od života bombu do nosu. Vůbec nevím zda mám chuť něco řešit v manželské poradně, protože nevím, co bych měla řešit, když nevím kde je zakopanej pes a zda vůbec manželství chci zachraňovat. Dusí mě to. jak to máš ty? jak dlouho zvažuješ odloučení a proč vlastně? jak dlouho jste manželé atd? je v tom jiný muž nebo to máš podobně jako já?
09. 04. 2009 22:10: Terezka ()
Kikino, není vybec zač děkovat. Vlastně jsem Ti asi moc nepomohla, ale jsem ráda, že jsem s Tebou mohla sdílet. Víš překvapilo mě, že jsem zrovna nyní narazila na Tvůj příspěvek a že jsi na tom podobně. Díky moc za přání a doufám, že i Ty zkusíš nějaký ten krůček, abys blíž prozkoumala, co Ti vlastně ve vztahu chybí. U mě je v tom zakopaný pes a už jsem zjistila, že partner mi to dát nemůže, protože to nemá v povaze. Jsme hodně jiní hodnotově i osobnostně a to mezi námi vytváří propast. Ty to můžeš mít úplně jinak a možná by se situace dala společně s partnerem řešit (za pomoci odborníka v partnerské poradně třeba).

Víš, pauza je provní krok jak se odpoutat od partnera. Nevím, jakou má Tvůj manžel zkušenost s pauzami, ale asi není v jeho zájmu Tě v odchodu podporovat. Já jsem se rozhodně nedočkala toho: tak když nejsi šťastná, jdi si hledat vlastní cestu (třeba to nečekáš, já v to ale doufala). Vím, že se tomu budu muset postavit čelem a rozhodnout se a jsem na to sama. A je to těžké. Napiš mi, jak to máš Ty.
09. 04. 2009 07:52: Kikina ()
Terezko, děkuji,taky jsem zvažovala tuto možnost, jako dát si pauzu, ale manžel říká, že to prostě takhle nefunguje. Já fakt nevím.bylo by to pro mě určitě řešení, teda snad, nevím to určitě. Abych řekla ale pravdu, nikdy jsem v tyhle pauzy taky nevěřila. Dej vědět jak jsi pochodila u psycholog a taky držím palečky.Děkuji, je dobře vědět že se člověk v něčem takovém neplácá sám. I když to samozřejmě nikomu nepřeju, mě to sžírá tak dlouho, že už bych to chtěla mít za sebou.
08. 04. 2009 23:46: Terezka ()
Mila Kikino,
to moc dobře znám a potácím se v tom podobně jako Ty. Z toho není lehká cesta ven a nejde to bez bolesti. Bohužel. Rozumím Ti, že nechceš ublížit manželovi, jenže ono je to těžké. Buď bude trpět on když ho opustíš, nebo Ty, když zůstaneš. Já zvažuju, že přistoupím k jednomu zásadnímu kroku - dát si "pauzu" a na čas (3 měsíce odejít bydlet jinam a v klidu se rozhodnout). Třeba mi bude partner chybět a zjistím v odloučení (bez velkých vzájemných kontaktů), že je ten pravý. Nebo to bude odchod natrvalo. Nevím, je-li to pro Tebe vhodná cesta. Můžeš si také zkusit koupit knihu Partneři a rozchody od Praška nebo své pocity zkoumat s někým blízkým, případně psychologem. Není na tom nic špatného, člověk získá nezávislou oporu, které poskytne pohled zvenčí. Vlastně se k jednomu za pár dnů chystám. Lepší je pomalu dělat nějaké krůčky, než se trápit a trápit i partnera. Drž se. T
06. 04. 2009 18:39: kikina ()
to je bezva že jsi šťastna, taky si přeji být, jen nevím jak v klidu odejít z manželství a nijak tím neublížit manželovi. ach jo.chci být chvíli sama, a pak teprve začít novej život.
06. 04. 2009 10:21: eleyne (eleyneforyou@seznam.cz)
Tve pocity presne znam....dopadlo to tak, ze jsem se nakonec zamilovala do nejkrasnejsi holky co znam, s manzelem jsem se rozvedla a ted jsem stastna :-). Drzim pesti, at vse vyresis a jsi taky spokojena. Ver, ze nejsi jedina s temito pocity...
02. 04. 2009 14:23: kikina ()
Zdravím chci se zeptat, zda jste někdy řešili problém, jak se rozejít s partnerem ať je to co nejméně bolestivé.Je asi jiné najít si někoho jiného a s tím původním se rozejít, (to není přesně můj případ, ale i tak mě zajímá jak reagovat). mě jde ale o to, jak se rozejít s někým, když jen máte pocit, že v tom vztahu postríádáte něco a ani nevíte pořádně co. Nemáte jiného milence či milenku, jen prostě nejste ve vztahu spokojení.Utíkají Vám roky po boku někoho a přitom třeba můžete najít více spřízněnou dušičku. Noa třeba taky ne. Ale já prostě nevím, co přesně chci a táhne se to už skoro dva a půl roku, nejsem spokojená a nemůžu přijít na to, co by mě spokojenou udělalo.Manžel to nechápe, ani se nedivím, já sama se v sobe nevyznám.Nevím zda chci být sama, nebo si dát šanci najít někoho k sobě vhodnějšího. Prostě jsem ve slepé uličce a roky letí.Manžel je klidný a tolerantní, pohodář, nic ho nevytočí, s ničím si neláme hlavu, je sebevedomý,.... nevím co mi vadí, jestli se nudím nebo....... ale co se týče jinak mám práce až nad hlavu, takže to není tím, že bych se v životě nudila a hledala zbytečně důvody k rozchodu, jen už nějak nemám chuť ani se s ním milovat, není mi odporný to ne, nějak se nám vytratila láska nebo co. I když on na mé snahy o rozhovor odpovídá, že to je tím, že se nudím, že hledám problémy kde nejsou a že mě stále miluje.....

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .