SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Matka je proti mne

mám 17 a potrebujem vedieť,či je toto normálne...

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: pětset třicet šest
číslicemi:
 


11. 01. 2009 23:40: Hrozen ()
Milá Evellynne,
myslím že jsem čtla Tvůj dotaz a vyjádření někoho z odborníků. Musím souhlasit s uvedeným. Jsem už o něco starší ale Tvá mamka to určitě přehání. Chce to s ní začít vyjednávat a zkusit se situaci změnit. Není možný, aby Tě tak kontrolovala. V mým případě mi máma sama navrhla v šestnácti, abych začala s antikoncepcí. Ještě předtím, než jsem vůbec něco s mým novým klukem měla! Bylo to ponižující, ale nakonec jí to dodalo jistotu a snížilo obavy. To by možná, v Tvém případě až třeba za pár týdnů, mohlo taky pomoct. Ale pozor na to aby si nemyslela, že s ním chceš hned pohlavně žít... Držím Tí palečky, abys to nějak zvládla s mamčou vyjednat a aby Ti víc věřila. Pisni mi sem, jak si Ti to daří. Díky H.
08. 01. 2009 10:18: Evellynne (evellynne@centrum.sk)
Mám 17. Nepijem,nefajčím,nedrogujem,v škole som priemer. Je pravda že som strašne lenivá,nič sa mi nechce robiť,ale každý je nejaký. Nie som extrémne drzá,len utiahnutá do seba,sarkastická,skeptická a možno i arogantná,ale mám na to vysvetlenie. Až doteraz som nikam von nechodila,nanajvýš sem-tam. Až kým ma nestretlo šťastie a našla som si priateľa. Má 21. Je milý,povahovo rovnaký ako ja,rozumieme si. Ale mojej matke vadí,že chodím von. Nič zlé nerobím,dievčatá v mojom veku su sebecké,niektoré už dávno nie sú pannami. Ale ja nie som taká. Tak nechápem jej problém. Skrátka: najradšej by bola,keby som sedela doma na zadku. Priateľa vidím asi dvakrat za týžden,čo je málo,kedze sa ľúbime. Vždy sa jej musím pýtať,či môžem ísť von,hoc len s kamoškou do obchodu,či len tu,na skok. A vždy popichne,že:"Zase?!" Snívalo sa jej,že ma môj priateľ znásilnil,ved to bol len sen.Ale nie,ona to berie ako varovanie. Zakázala mi chodiť do jeho obchodu(pracuje v obchode,a tam po škole som ho zvykla navštíviť,no už nemôžem) a teraz som chcela ísť do dediny,kde býva,majú totiž skúšku s kapelou. A vtedy sa ma matka spytala či som normálna že tam chcem ísť,že či mi tak treba chlapa. Robí zo mňa prostoduchú štetku. A mna to zranuje. Celá rodina drží s ňou. Ja som ta zlá,drzá,lenivá,hnusná. Nedá sa s nou v pokoji rozprávať,lebo akonáhle spomeniem slovo von,či svojho priateľa,vybuchne. Trápi ma,že ma môj priateľ nechá,ved toto nemá zmysel. Skoro vôbec sa nevidíme. Nemám vlastný život a ubíja ma to. I teraz,mala som byť s ním,no namiesto toho tu sedím a... Neviem čo robiť..nemá to riešenie...mám žiť ako otrok? Len preto že sa ona bojí? Preto že ona v mladosti nikam nechodila? Kamošky na mna pozeraju,ako na šialenú,ked nemozem niekam ist,alebo ked poviem,ze mama nedovolila. Ako som písala,ubíja ma to,a neviem čo dalej...

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .