SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Vadí mi že mi nikdo nechce pomoci

Pomoc

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset šest
číslicemi:
 


01. 05. 2009 09:54: frkal ()
Zdravím všechny.Četl jsem teda jen tuhle stránku, ale usuzuji z toho, že jsem měl poddobný problém.Žádní přátelé.No a pomohl mi v tom internet a společné zájmy.Když jsem hledal klub o autech a nějaký informace (co a jak opravit) tak sem pečlivě pročítal rady a díval se i do profilů lidí a dokonce se mi i pár lidí ozvalo, že ať se stavím, že mě naučí co a jak se opravuje.Slovo dalo slovo a po čase sme přátelé.Když něco potřebují vědí, že můžou kdykoliv zavolat a že jim pomůžu a totéž můžu čekat já od nich.
Chce to najít si někoho z okruhu co Tě zajímá, nějaký klub, společenství.A taky to chce čas, byl jsem řadu let bez nikoho a na lidi jsem byl naštvanej proto.Ale teď jsem v tomhle směru spokojený člověk.Myslím si, že než mít sto přátel z kterými jsme si cizí,, tak radši dva bližší. Je to výměnný obchod vlastně.Každý by měl něco vložit (zavolat, navštívit...)
Doufám Davo, že Ti psycholog pomohl a přeji jen šťastné dny.
05. 02. 2009 11:03: Hanah ()
Davo, tak to je fajn, že si psychologa hledáš. Přeju Ti ať Ti sedne. Co se týká toho vybírání, je to těžké. Já se většinou řídím sympatií a citem. Ale vím, že třeba pro chlapy je to obtížnější - většině těch, co znám se hůř odhadují jiní lidé a navazujou vztahy. Ale rozhodně stojí za to to zkoušet.

Ad odtáhnutí - jako ženská jsem párkrát byla v situaci, kdy jsem se začala bát, aby ode mě nějaký kamarád neočekával víc, než chci dát. Třeba intimní vztah a proto jsem se taky s některými mužskými přáteli vzdálila. To může ale nemusí být důvod u Tvých spolužaček. Ještě by mě k tomu pár věcí napadalo, ale to by bylo asi na dlouho a nejsem žádnej psycholog. :-) Třeba Ti to, co píšu aspoň k něčemu bude. H
04. 02. 2009 12:50: Dava ()
Hannah psychologa si hledám. No nás je hodně z ročníku... Tak člověk neví, koho si vybrat.. A také mi je divné, proč někteří studenti( hlavně holky) se s tebou nejdřív baví a pak později se odtáhnou. Jestli si najdou někoho jiného nebo co já nevím. Každopádně tady v prváku je to moc těžké někoho najít.
03. 02. 2009 22:43: Hanah ()
To mě Davo mrzí. Věřím Ti, že jsi to zkoušel a možná sis vybral Ty ne úplně vhodné lidi. Je taky možné, že se Ti nedaří odhadnout, jak kontakt s konkrétním člověkem nejlíp navázat. To se dá ale těžko zjistit z internetové diskuze. Chce to asi zkoušet, přemýšlet čím to bylo, že to nevyšlo a zkoušet třeba trochu jinak. Nevím, napadlo mě, že kdybys chtěl zdarma nějakou pomoc a lidský kontakt - toto vše by se dalo probrat s psychologem (zdarma na pojišťovnu). Možná by Ti to pomohlo. Už jsi nad tím přemýšlel?

Co se týká té pomoci, to je těžký. Já sama to beru tak, že ostatní nejsou povinni mi pomoci a že je to jen jejich dobrá vůle. Prostě pomoc automaticky nečekám. Lidi jsou různí a někteří rádi pomáhají. Taky jsem se párkrát ocitla v situaci, kdy jsem potřebovala pomoc a i blízcí kamarádi nechtěli. Tak jsem to vzala jako výzvu, že se pokusím to zvládnout sama a taky to šlo. Nakonec jsem si z té těžké situace víc naučila. Ale situace jsou různé, samozřejmě.
02. 02. 2009 16:35: Cheery (martas.rostacek@seznam.cz)
Dava,
tak mi napiš na mailíka:)
02. 02. 2009 12:17: Dava ()
Milá Hanah víš máš pravdu jen v tom okolí nikdo není...Lidé ze střední školy zmizely kamsi, neozývají se. tady na výšce to také nejde..Zkoušel jsem oslovovat lidi, ale nic. Nejsou moc ochotní se bavit,připad. někam chodit. Možná jsem jen párkrát měl smůlu a narazil na špatné osoby nebo prostě tam jsou tak uzavření jedinci, nevím...
S tou pomocí to bylo ale myšleno obecně, lidé nepomáhají druhým moc. Sám jsem to zažil několikrát.. Doma, ve škole, na ulici, na úřadě, u růz. institucí...O to mi šlo..
01. 02. 2009 14:48: Hanah ()
Milý Davo,
zdá se mi, že se s Tebou tady někteří znají a že se snažili být v kontaktu a nabízeli Ti přátelství a pomoc. Pro Tebe ale, je to virtuálně málo (aspoň se to tak jeví z Tvých příspěvků). Nevím co bys chtěl víc než psani, vždyť než člověk překoná bariéru mezi bezpečným sezením za počítačem a setkáním se s tím druhým tak to trvá. Já osobně jsem se nakonec s virtuálními přáteli nikdy nesetkala - jsou často moc daleko, nebo jsou někdy dost zvláštní a já mám ze setkání obavy. Tolik asi k vysvětlení, že to není lehké.

Co bych Ti doporučila- zkus zapátrat mezi lidmi v okolí, které znáš, jestli by se tam nenašel někdo, kdo by Ti mohl být přítelem. Je to asi jistější než takto virtuálně. H.
01. 02. 2009 11:05: Dava ()
Ahoj Verčo no třeba to bylo tím, že na dopisování nebo psaní vzkazíků lidi mám. Já potřebuji lidi na scházení se. Podnikání něčeho. V tomhle si nemyslím, že bych nebyl aktivní. Ale psát si po internetu moc nemusím. Virtuální vztahy...
31. 01. 2009 21:04: verča ()
Ahoj Davo,
ráda bych Ti pomohla, ale když jsem Ti asi před rokem, nebo i dřív odpovídala na Tvůj e-mail, že bychom si mohli dopisovat, jednou jsi mi napsal a potom už jsi neměl zájem. Nic jsi nevysvětloval, prostě jsi se navždycky odmlčel. Takže mám pocit, že jen fňukáš, ale když se od Tebe očekává taky nějaká reakce, tak prostě utečeš. Pokud se ale takto budeš chovat neustále, nikdy nenajdeš kamarády. Mít přátelské vztahy, to taky znamená něco do vztahu investovat a být trochu aktivní. Doufám, že Ti to časem dojde a budeš s tím něco dělat. Je to totiž na Tobě, jestli budeš mít kamarády. Za Tebe to nikdo řešit nemůže.¨
Ahoj Verča
29. 01. 2009 22:11: stigmatized.mind ()
My se zname. Mozna spatni nejsou jen ostatni. Vzpomen si na sebe - ty casto neodpovidas, nereagujes, i bez omluvy jsi nedorazil na konzultaci. Davide, jsi zvlastni clovek, nesoudny...
Vazne zacinej u sebe. Pak nebudes tolik vnimat i krivdy u druhych. Protoze zivot je plny nespravedlnosti

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .