SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Přijímačky na psychologii

vlastní zkušenost

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sto devadesát jedna
číslicemi:
 


02. 05. 2008 16:09: adie ()
Antsche,dobrá je " dětská klinická psychologieů - Říčan....
02. 05. 2008 16:06: adie ()
Zkušenosti-informace- jsou všeliké. Ale údajně na FSS je to jen studium psychologie - ne pro opravdovou praxi psychologickou---t.j. práci s lidmi ...pacienty...atd...
13. 04. 2008 13:08: Antsche ()
Nebo teď nedávno jsem si sehnala knihu Pavla Říčana "Psychologie náboženství a spirituality", což sice není úplně tradiční a populární obor psychologie, nicméně mě rovněž zaujal.:-)) Mimochdem nečetli jste někdo tuto knihu, příp. něco dalšího od Říčana?
13. 04. 2008 13:02: Antsche ()
naty: o konkrétním oboru, který by mě zajímal, ještě úplně jasnou představu nemám. Resp. zajímá mě strašně moc věcí najednou.:-D Mezi nimi např. vývojovka, sociální psychologie, moje někdejší seminární práce na téma eutanázie ve mně podnítila zájem o thanatologii a psychol. záležitosti s touto oblastí spojené, psychopatologie.. a řada dalších. Zkrátka ještě nijak extra vyhraněná nejsem..
13. 04. 2008 12:58: Antsche ()
díky všem moc za info.:-) já bych se nejradši dostala na UK, poměrně sázím na literaturu, protože už teď mám lecos načteno a do přijímaček se mi na seznamu lit pár desítek titulů sejde..(jako stěžijni učebnici mám Atkinsonovou, potom např. Drapelovo Přehled teorií osobnosti, Hartlovo slovník, Nakonečnýho enycklopedie - pravda, poněkud komplikovanější :-)- mimo tyto "učebnicové" knihy čtu i ty zaměřené na specifičtější oblasti psychologie apod.) Taky teď zoufale sháním praxi, ale nevypadá to tak beznadějně... do prázdnin snad něco bude.
02. 04. 2008 20:17: naty ()
vetsi sanci mas na brno, protoze jednak tam jsou lehci prijimacky, jednak nemas pohovor, ktery je to nejtezsi sito a dava se prednost zralym osobnostem. jinak z psychologie je urcite nejdulezitejsi vyvojovka a pak prehled teorii osobnosti. pak tam bylo hodne filosofie, neurobiologie. respektive se zamerit na cns, hormony, endogenni systemy apod. taky je dobre mit prehled o aktualnich trendech v psychologii a dale byl test logickeho mysleni, ktery se necha natrenovat (viz. knizky).
pamatuj si, ze nejvic toho vis o prijimackach. profesor nam nasledne povedel, ze behem studia budeme uz jen zapominat a nasim hlavnim cilem ma byt, zapominat co nejpomaleji:))
hodne stesti. krom toho jaky obor psychologie by te lakal?
02. 04. 2008 18:59: jitule (182087@fss.muni.cz)
Ahoj antsche, bezva ze hodlas rozsirit nase rady, tak uz to nebude jenom invaze studentu fss na stranky iporadny(viz jedna nedavana diskuse tady:), ale i naopak!:)podivej, prijimacky na fss, ktere jsem pred tremi lety delala ja, byly pouze obecne studijni predpoklady a zsv(scio). zadne oborove testy z psychologie a biologie. kdyz si vyberes dobry dvouobor, muzes zvysit svoje sance na prijeti, podle udavanych statistik zajmu. pokud miris na jednoobor, tam ti neporadim. ale pokud maji osp a zsv, tak se neni treba bat, znalosti ze stredni, vseobecny prehled a bystra mysl - s tim si vystacis;)na uk jsem to taky zkousela, prvnim kolem jsem prosla - psychologie byla dost o vyvozovani z faktickych znalosti (detailnich), zsv bylo podle me jednoduche, biologii jsem nedelala. u pohovoru jsem nezapusobila, myslim si, ze kvuli poctu bohu z prvniho kola - pouhy prumer - a taky ze jsem byla cerstve po maturite:(ale urcite oceni cetbu, praxi a odvahu.jen musis trochu vic vypadat, ze vis, co chces...ke studiu doporucuju hlavne neco ctiveho - treba atkinsonovi - velka encyklopedie psychologie, vyvaruj se nakonecnemu - je dost necitelny;)
hodne stesti, cau
01. 04. 2008 12:36: Antsche (Antsche@seznam.cz)
Příští rok bych si na obě fakulty ráda podala přihlášku a i přesto, že se stávajícím vzděláním (které, pokud v příštím roce složím maturitu, bude středoškolské) mám spíše mizivé šance na úspěšné absolvování všech kol přijímacího řízení, ráda bych ze svého výkonu měla minimálně dobrý pocit. Jsem si vědoma nadměrného zájmu o obor psychologie a proto se snažím nepodcenit přípravu, ale budu velmi vděčná za jakoukoli radu např. ohledně toho, na jakou oblast se v rámci přípravy zaměřit, na kterou méně, co mi pomůže, co ne apod.

No, tak jako tak bych v první řadě ráda navázala kontakt s někým, kdo vůbec bude ochotný se se mnou na toto téma bavit.:-)
01. 04. 2008 12:24: Antsche (Antsche@seznam.cz)
Dobrý den, tuto diskuzi jsem založila ve snaze navázat kontakt se studenty či absolventy oboru psychologie (nejlépe na FF UK nebo FSS MU), příp. s kýmkoli, kdo má osobní zkušenosti s přijímacím řízením na jednu ze zmíněných fakult a byl by ochoten se o ně podělit. Samozřejmě jsem si vědoma toho, že obě fakulty poskytují určité informace ohledně přijímaček, ale přesto bych se ráda setkala (přinejmenším po internetu) s někým, kdo si to zkusil na vlastní kůži.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .