SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

AGORAFOBIE-TĚHOTENSTVÍ-ZOLOFT

Máte s touto kombinací některá zkušenosti, poradíte prosím. . . A.

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista čtyřicet
číslicemi:
 


26. 10. 2015 00:06: Denisa (Vanessa9@centrum.cz)
Ahoj moc vas prosim o radu muzu otehotnit pres leky zolft beru to rok a neco mam dve cery ale chci moc chlapecka a jemi utvrdeno ze tehona stoho leku se neda jen po visazeni byl us nekdo kdo otehotnel bes problemu pri uzivani zolft dekuji moc za radu denisa .


29. 04. 2008 11:28: Barbora (barunkaz@hotmail.com)
Poraďte se s dobrým lékařem, který nemá předsudky, někteří dodnes vysazují těhotným všechny léky, je to nesmysl. Já jsem brala léky (mám dojem, že zrovna zoloft) i v těhotenství i při kojení. U některých léků je třeba hlídat určité týdny těhotenství, psychiatr by to měl vědět. Zásadně nedoporučuju cokoliv vysazovat na vlastní pěst, dítě reaguje na depresivní a úzkostnou matku už v břiše. Brala jsem léky "na hlavu" skoro 15 let s různými přestávkami, mám tři děti a ze zkušenosti vím, že s psychikou dítě neuvěřitelně zamává, když ne hned po porodu, tak později. Až u třetího dítěte jsem se dopracovala k poznání, že radši nebudu dítě kojit, ale budu léky kompenzovaná, než budu dny trávit v šílených depresích a úzkostech, které ze mne stejně dítě "vypije". Naštěstí mám rozumnou doktorku, takže nebylo třeba přestávat kojit. V zásadě to záleží na Vás, z čeho hodláte mít větší problémy: z toho, že berete léky v těhotenství, a možná tak škodíte dítěti, nebo jste dekompenzovaná, dítěti neškodíte chemicky, ale určitě psychicky. Vy totiž neobětujete svoji psychiku, jak píše Romana, ale i psychiku dítěte. Jakékoliv představy, že "to těch pár měsíců vydržím", jsou liché. Čím déle to vydržíte, tím hlubší bude následný propad. Jestliže jestě nejste těhotná, doporučuju intenzivní psychoterapii, já jsem po roce (sezení dvakrát týdně) mohla vysadit pravidelné léky. Dneska mi stačí nárazově jen půlka lexaurinu a bez ní bych to přežila taky. Sice zdaleka neskáču přes kaluže, ale nemusím do sebe nic ládovat.
29. 04. 2008 10:33: Romana ()
Ahoj , v tomhle je lepší poradit se s lékařem , měla jsem obdobný problém , obětovala jsem svoji psychiku na úkor mateřství , vysadila jsem ... bylo to těžký , navíc problematický mateřství , ale dnes mám nádhernýho zdravého kluka a léky beru návazně na ukončení fáze kojení , držím palce ... já se tak rozhodla na vlastní pěst , ale radím se opravdu poradit s odborníky :-)
14. 04. 2008 19:40: verca (veravopalkova@seznam.cz)
dobry vecer,je mi 34 let a chtela bych otehotnet,beru 2x zoloft denne,muze to uskodit miminku,da se to zjistit z genetickeho vysetreni?dekuji za radu.
23. 02. 2008 17:27: Jarka ()
Ahoj, já mám stejnej problém jako Ty, tak doufám, že nám někdo poradí. Jarka Brno

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .