SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Má tu nekdo HPO a deprese ?

mohli by sme si poradit jak s tim bojivat a nebo se vyrovnavat. Když tak napište

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista padesát osm
číslicemi:
 


05. 12. 2016 13:27: jardo22 (kralik.jardo@gmail.com)
05. 12. 2016 13:27: jardo22 (kralik.jardo@gmail.com)
07. 08. 2012 11:00: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den anderonkel313,
děkujeme za svěřenou důvěru. Je moc dobře, že pro sebe hledáte pomoc. Prostor diskuse kam jste nám napsala, slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Proto, aby Vám odpověděl odborník, by bylo dobré zadat dotaz v sekci "zadat dotaz". Nebo nám na email napište ze kterého kraje pocházíte a my dotaz zadáme. Email a kraj v dotazu běžný návštěvník neuvidí.

Píšete, že už jste se léčila a nepomohlo Vám to. Nevím jak je to dlouho a jak je to v současné době. Přemýšlím, zda jste zkoušela i psychologickou péči, která je vedle té lékařské při depresi důležitá. V ní je více času probrat jak se cítíte, mluvit o situacích, které zažíváte. Jestli jste to také zkoušela a nepomohlo Vám to, najděte si jiného psychologa/psycholožku. Je možné, že to napoprvé nevyšlo, někdo další Vám sedne a najdete spolu směr co udělat, aby se Vám i třeba postupně začalo dařit. Zkušenosti to opravdu potvrzují. Změnit lze také lékaře nebo u stávajícího probrat změnu léčby (jiné léky, apod.)

Je možné zavolat na anonymní linku důvěry nebo na Krizové centrum, kde máte prostor svěřit se také. Pracovník Vám poradí, kam se ve svém okolí můžete obrátit. Kontakty najdete na stránkách: www.capld.cz/show.php?sk=9.
Na stránkach www.iporadna.cz lze využít i služeb E-linky důvěry, kde je možné si formou chatu popovídat s pracovníkem této linky. Odkaz je: www.elinka.iporadna.cz .

Mrzí mě, že se k Vám Vaše rodina otočila zády. Je ve Vašem okolí někdo s kým můžete mluvit, sdílet to co žijete, čím procházíte ? S kým můžete trávit čas ? I to může pomoci, protože na některé věci by člověk neměl být sám. Pokud někdo takový ve Vašem okolí není, je dobré navštívit odborníka.

Přeji Vám hodně sil a aby Vám bylo brzy lépe.
Andrea Rakušanová
03. 08. 2012 22:02: anderonkel313 (anderonkel313@seznam.cz)
Dobry den uz od mladi se potykam s depresi dvakrat jsem se lecila na pl a i tak to nepomohlo navic trpim klaustrofobii ma rodina se ke mne otocila zady i kdyz jsem ji pomohla nemam uz silu bojovat a proto se obracim na vas co mam delat jsem bezradna
07. 05. 2012 13:48: kytka ()
ahoj všem. Já se s HPO potýkám de facto od puberty, jen jsem na diagnózu čekala 12 let. Je to fakt hnus. Teď mě ale konečně správně diagnostikovali, nasadili správnou kombinaci léků (AD, stabilizátory nálad a antipsychotika) a výrazně mi to pomohlo. Do toho KBT terapie a musím říct, že se doslova mraky rozestoupily. Ale přesto je to běh na dlouhou trať. Zkuste vydržet postupem času a s věkem si to všechno sedne. VDRŽTE! Držím pěsti štěstí všem s HPO.
05. 05. 2012 22:30: eržika ()
se zájmem jsem si přečetla názory aj.myslím, že pokud člověk opravdu trpí depresí,měl by klékaři jít a léčit nedostatek serotoninu endorfinů, je to chemie. já poprvé měla problémy po vyčerpání v 39 letech před 16 lety a neřešila to, vedlo to však k nespavoti (paradoxně) a osobnostním problémům s lidmi, po té v 40 ůetech jsem vyhledala CKI v Bohnicích a ambulantně tam docházela 1x týdně 2měsíce a byla od nich tehdy 1997 i na té nemocenské.Bohužel nasazený lék Prothiaden mi nesedl, byla jsem šíleně unavená a přišla jsem si nulou,ale aspoň jsem si neudělala problémy s lidmi (jako Studna a depka!).,nicméně jsem pak rázem tzv. vstala a šla dělat.vždy je tona člověku. od té doby jsem měla tyto fáze asi ještě 4x, vždy pár měsíců na nemocenské, ale vyhledala jsem Eset, tam se léčím od 1998 a je to moc příjemná denní klinika s VŠ i denním stacionářem Eset help. pokud je člověk patologický, tak mupomůže kombinace vůle plus léků plus možná štěstí a práce, ergoterapie, činnosti--ten psychoanalytik psychiatr taky pomáhá.věřte tomu. ale pokud jen třeba nemáte práci a nejste nemocen, tak můžete mít depku, ale to je důsledek situace a pak přijde ten hodinový rozhovor s lékařem zbytečný, tam ovšem pak nepatříte. já vím, jak jsem se zdráhala psychiatrii navštěvovat, můj otec díky židovskému původu měl od mého rou těžkpou manio-depresivu, furt v léčebnách exitaci, depce, kupodivu však mu furt brali důchod a vydělával si-musil, ale dělal překlady odbor.textů-uměl perfekt německy. i jiné jazyky, a byl hodný a oblíbený, což já o sobě už ani říct nemohu, ale jdu dál.díky podcenění léčení jsem po 29letech manželství přišla i o něj, i když se stýkáme nyní-a máme 2dospělé syny+vnuka.často jsem řešila depku namísto éky vínem, to je blbý!pokud jste patologický.
12. 01. 2012 21:52: Kaska ()
Až do chvíle, než jsem si přečetl vložené příspěvky jsem si myslel, že jsem normální, ale že mám prostě v životě smůlu a proto mě život čím dál tím víc štve. Teda - chtěl jsem použít silnější slovo, ale asi se sem nehodí...
Takhle jsem zjistil, že "blbá nálada" má i svoji diagnózu a že vlastně potřebuju léčení. S postupujícím časem a stoupajícím věkem mi čím dál rychleji docházejí síly vzdorovat agresívnímu okolí. Tím ubývá pracovní výkonnosti, přibývá špatné nálady, ubývá financí i spokojenosti. Jen nevím, jestli psycholog, lékař, pilulky a několik slov pochopení dokáží všechny tyhle problémy vyřešit. Spíš se obávám, že nikoli. Myslím, že mnoha z těch, kteří sem psali (a mě nevyjímaje) by z jejich depresí, pokřivených vztahů, nechuti k životu a dalších duševních problémů vyléčila změna společnosti. Z našeho života se vytrácí opravdové přátelství, pochopení, zdravý rozum, tolerance, vzájemná komunikace a umění se přátelit a radovat. Z toho, kdyby se tak daly udělat kapičky!!!!!!!
Proč to tak je? Myslím, že neumíme žít spolu, žijeme vedle sebe. A to začíná už v dětství. Dnešní děti jsou přes den ve škole, odpoledne někde "venku" nebo v lepším případě v nějakém kroužku. Večer pak zapadnou do "svých" pokojů a k počítači. Rodiče často pro svoji práci či kariéru na ně nemají čas. Co se stane? Vlastně nejsou součástí rodiny - nesledují rozhodování dospělých, nepomáhají chodu domácnosti, neznají cenu peněz, neváží si práce druhých, neumějí vést rodinu, nejsou připraveni na vedení vlastní domácnosti a nezvládnou vlastní rodinu. A kruh se uzavírá!
Takový mladý člověk najednou spadne - nepřipravený - do života, který na něho nalehne plnou vahou. Musí se starat, shánět, řešit každodenní problémy, má starosti. Život je najednou težký, krutý, nepřátelský, nezvládnutelný - depresívní...
Promiňte mi, že jsem se tak rozepsal, ale potřeboval jsem tyhle své úvahy někde sdělit a tyto stránky mi přišly jako to pravé místo. Neberte mi prosím víru v to, že moje slova někoho zaujmou a pomůžou mu v jeho těžké chvíli. A právě víra v lepší zítřek je nejlepší lék na depresi. Aspoň pro mě (ale už mi nějak dochází lahvička...)
01. 09. 2011 20:56: Rachel ()
Dobry den,
cetla jsemtady na techto strankach hodne dotazu a odborniku k HPO...bylo mi velmi lito,ze casto tito odbornici tvrdili,ze zadne spec.misto na lecbu HPO(terapii) neexistuje.Bohuzel se myli!
Podivejte se na www.kaleidoskop-os.cz.Je to jedina psychoterapeuticka komunita ve stredni Evrope specializovana na lecbu HPO!Lecim se od
17let,byla jsem 7krat hospitalizovana po psych.lecebnach po cele CR,ale tam to stoji jen za starou backoru,sotva vas tam stabilizuji uz musite ven...ted jsem si prosla rokem a pul v kaleidoskopu a reknu vam,STOJI TO ZA TO!
Neni to zadarmo,ale jde to....
07. 06. 2011 14:13: LLanis (lenkakernalova@seznam.cz)
Dobrý den,už 3 roky se potýjám s HPO a nemohu najít psychologa který má aspoň trochu ponětí co tato porucha obnáší.Můžete mi poradit kde někoho najdu.Život s HPO je opravdu boj.Díky LLanis
07. 10. 2009 10:14: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobry den pajdo,
reaguji na Vas nize uvedeny prispevek v diskuzi ze dne 5. 10. Pokud byste chtela znat radu odbornika, muzete zadat svuj dotaz v sekci "zadat dotaz". Krome prezdivky je nutne uvest take kraj z nehoz pochazite, abych Vas dotaz pripadne mohla poslat odbornikovi z Vaseho kraje nebo aby Vam redaktor poradil na koho se muzete v okoli obratit. Email i region bezny navstevnik nevidi.

Muzete jeste na techto strankach vyuzit sluzeb E-linky, kde je mozne si formou chatu popovidat s pracovnikem linky duvery. Odkaz je: www.elinka.internetporadna.cz

S pozdravem, Andrea Rakusanova

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .