SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Rozchod s dlouholetým partnerem

Jak se s ním srovnat? Co pomáhá?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset osm
číslicemi:
 


21. 09. 2016 11:20: JANCA2 (TOMY.J.38@SEZNAM.CZ)
DOBRY DEN.ZILA JSEM VE VSTAHU DVANACT LET A PAK JSEM POZNALA JINEHO.KRASNY MLADY MILY O DVACET PET LET MLADSI KLUK ZAMILOVALA JSEM SE ZILY JSME SPOLU ROK A PUL PAK SI NASEL MLADSI PRITELKYNI JELIKOZ SE JEHO PRIORITY ZMENILY CHTEL RODINU A TO SE MNOU UZ NEJDE.JA SE VRATILA K BYVALEMU PRITELY S KTERYM JEN BYDLIM A I KDYZ TO TEZCE NESE JE MI TO JEDNO.MUJ MLADY BYVALY PRITEL SICE CEKA DITE SE SVOJI NOVOU PRITELKYNI ALE NEJSOU SPOLU JE TO MRCHA KTERA HO DOHNALA AZ K PSYCHOLOGOVI.TAKZE SE SCHAZIME ROZUMIME SI ALE NIKDY UZ SPOLU NEBUDEME ZIT JAKO PAR KVULI MEMU VEKU.MILUJU HO A NEZVLADNU TAKOVY ZIVOT.MAM CERNE MYSLENKY A NEVIM JAK DAL.J.T.
24. 06. 2015 13:40: Optimistka ()
Dobrý den!
Dost často se objevují na int poradně problěmy, jež mi vůbec nejsou blízké. Tentokrt jsem se setkala ihned se 2 problěmy žen, které zcela korespondují s mou životní zkušeností. Moc ráda bych se podělila s nimi o svě zkušenosti a určitým pohledem na řešení situace osamělě ženy po zvládnutí rodiny dětí aj. I řéšení mě osoby, i když asi na rozdíl od Verči a Hanky z nejnovějsích novinek v poradně ja jsem již starší - 58 let a nyní v plněm inv. důchodu( od 57), přesto s pomocí i odborněho okolí se cítím líp, než před 10 lety v rodinněm kruhu se 2 syny plus mužem( žili jsme v manželství od 1977, a rozvedli se 2007!). Přesně po 30 letech, ovšem posledních 10let manželrví již nebylo dobrých !!! Muž si nenašel jinou partnerku za manželství( údajně, poté se pŕoznal, že má vdanou kolegyni, která se nechce rozvést již 10let!!)

Tedy: brali jsme se z lásky, ovšem už po 4 letech manželství díky alkoholismu muže prý z důvodu nutněho nástupu na roční absolventskou vojnu a nezvládnutí tohoto psychicky jím jsem se chtěla rozvést, což jsem neudělala a on to redukoval. Poté jsme měli po 6 a 8 letech manželství dva syny. Ve dvou letech staršího jsem šla do práce na kratší úvazek, mam VŠ. Muž také. Muž vždy nesouhlasil s emancipací žen a postupně v průběhu manželství še to rozšíŕilo. Já se dost pŕizpúsobovala rodině a nakonec jsem z Výzkumnýho ústavu vet lěčiv přešla do skolství a tehdy zas muž řekl, že jsem človek 3.kategorie coby kantor a prostě čím dál měně s ním byla pohoda a klid. Nerada jsem chodila z práce domú, on naopak rád pobýval doma už kol 16.hodiny po pŕíjezdu z práce aitem a pil( pivo, téžký červený víno, koňak). Došlo to tak daleko, že přestal jíst a denně byl opilý až jsme se po 30 letech manželství rozhodli k rozvodu, inicioval to on a nebyli jsme pŕítomni. Jelikož mne dával na domácnost čast platu, tak mne i dospělě syny ( čerstvě vystudované) vyplatil stavebním jednoduchým spořením a dále přestal být ke mne jízlivý a bydlil v jednom pokoji ve velkěm tehdy najatěm námi od 1981 bytě bydlil tam i mladší tehdy neženatý syn. Potě za další 4 roky jsme se rozešli do svých jiných bytú( já po rodičích jimi odkoupeném- nyní měm!). Bohužel můj bývalý za 30 let manželství zcela změnil chování názory tváŕ a z jemněho spolužáka nivěho a ochotněho se stal hamoun sobec zárlivec podezíravec a šmírák i po mobilech a emailech a neochotný nelaskavý člověk, který tvrdil- že hlavně nesnaší lidi s jakýmikoliv problěmy a že vše je vždy i nemoc v rukou člověka když jsem od roku 1997 bohužel do pádu manželství 2007 celkem 4x prošla těžším depresivním onemocněním, tak to bagatelizoval a tvrdil-že je to nedostatek těžkě fyzické smysluplnně práce ala vykopat strom aj! Nyní jsem již 7,5 roku rozvedená a 3,5 roku žiji sama jen s minipsíky a musím ŕíct, že si pomalu zvykám na jiný systěm života s ohledem na mne sebe samou. Kvalitní osobní jídlo, kosmetika, pohodlný oblecení, pohodlný byt. Jednoho syna mám mimo republiku s rodinou a jezdím za nimi cca 4x rocně a on sem tak 2x ročně a druhěho mimo Prshu, s tím se vídám 2x měsíčně. Vytvoŕila jsem si hold jiný systém! Využivám psychoterapii Břehová a Fokus či Eset ( mam onv dúchod a od 57 let nepracuji!) a snažím se s nikým pŕíbuzným nehádat a udržuji i kontskty skype, facebook, mobily, emaily! I dopisy. S bývalým se vodím cca 1x za 1-2 měsíce a úplně stačí! Dělá, že nikoho z rodiny nepotřebuje, ale zve nás občas na oběd do mexický Barabizny či k sobě . Já někdy pŕijmu, někdy nee! On prý dle jeho slov má nyní v 58 letech věku o 19 let mladší pŕítelkyni ( řeznici) s 12.letou dcerou. Tu púvodní partnerku kolegyňku opustil, když se nechtěla rozvést.
Myslím, že prostě dámy musí myslit na sebe a vyrovnat se s absencí púvodních partnerú( nic netrvá věčně, ani láska k jedný slečné) a najím svúj osobní styl! A ne se jen babrat v miňulosti a usluhám kol krbu, ktérý nemí( děle není). Znám to vše!!!! Moji terapeuti ode mne také! Psychoterapie nutná pomáhá! Už jsem zas získala i nadhled nad svým životem a smyslro humor. Není vhodný obviňovat sebe ani partnera---- nevede k ničemu!! Souhra věcí!

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .