SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Vánoce

pro lidi s psychickými problémy často znamenají zátěž. Jak jste na tom vy?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset jedenáct
číslicemi:
 


30. 12. 2006 16:07: kiri ()
Já s přítelem jsem měla Vánoce celkem za 4000, včetně dárků. Nestrádali jsme ani na jídle ani na dárcích. Není to o přepychu.
30. 12. 2006 16:04: kiri ()
Ahoj lidičkové,
Vánoce si každý může udělat jaké sám chce. Pokud Vás štve předvánoční shon, proč si ho všímáte? Pokud nejste spokojení v rodině, proč Vánoce s rodinou trávíte? Proč něco očekáváte a pak jste zklamaní? Kupte si cukroví, pusťte si oblíbenou hudbu, televizi, film a stravte Vánoce sami se sebou. Nebo se svým zvířátkem. Udělejte si Vánoce sami pro sebe a užijte si je jak chcete Vy. Nelitujte se, umějte si užít toho, co máte. Nebo opravdu Vánoce vypusťte a jeďte na dovolenou. Vánoce nejsou kruté, to jen člověk sám k sobě je krutý.
24. 12. 2006 19:14: Vlado ()
Jestliže se podíváte na datum a čas bude vám jasné, že se snažím říci kde jsou Vánoce k lidem nejkrutější. Myslím že k lidem osamělým a to ve dnech kdy se všude hlásá, mějte se navzájem rádi, podarujte a budete obdarováni. Myslete na druhé a oni budou myslet na vás. Ve dnech kdy se propaguje sounáležitost, lidské teplo a láska a ono nic.

Nebýt malých dětí a několik výjimek jsou vánoce jenom ubližující. Třeba předvánočním stresem a celkovou vyčerpaností. Očekáváním lásky a jistého vystupování v daném období a jistého zklamání z reality. Pak z přetvářky pro předešlé.
Dala by se zcela otočit křesťany hlásaná božské sebeobětování v božskou pomstychtivost. Kolik toho lidé musí ještě vytrpět, aby odčinily svoje provinění na bolestivé smrti Krista.

Do nového roku přeji všem dostatečné naplnění osobních životních potřeb.
24. 12. 2006 18:02: Vlado ()
Tím myslím nyní.
24. 12. 2006 18:02: Vlado ()
Tím myslím nyní.
24. 12. 2006 18:01: Vlado ()
Haló je tady někdo kdo by si se mnou na těchto stránkách povídal.
17. 12. 2006 17:16: Viola ()
Tak už se to blíží a brzy to bude za námi. Sama jsem se už před několika lety rozhodla Vánoce až do poslední chvíle ignorovat. nakupuju dárky, ale v časech, kdy venku není tolik lidí, nemám doma stromek a jediné, co si doopravdy užívám, je půlnoční (ačkoli nejsem věřící, je to jediný vánoční a spirituální zážitek v tom nesnesitelném shonu). Vztahy u nás v rodině taky nejsou nic moc, na druhou stranu se to v posledních letech naštěstí lepší, takže už si na vzájemnou náklonost jen nehrajeme, jako tomu bylo v minulosti.

Každopádně všem držím palce, ať to nějak přečkáte, případně si to i užijete.
06. 12. 2006 20:46: verona ()
Mám podobný názor - Vánoce jsou svátky nepohody a nejraději bych je vymazala z kalendáře... lidi běhaj po obchodech jako cvoci, házejí do košíků co nejvíce jídla, jako kdyby měla nastat válka, všude shon a stres... Vánoce jsem měla ráda, když jsem byla malá, ale to jsem to tak nevnímala, celej den jsem se těšila jen a jen na večer a na dárky, ale teď se celej rok předem klepu, jak to vše dopadne. U nás doma to vypadá o Vánocích neskutečně, kdo to nezažil, neumí si to ani představit, a to je taky důvod, proč tam nerada jezdím! tento rok dokonce ani nevím , esi mám domů jezdit nebo ne, nechci mít spackanou celou dovolenou, kterou si vybírám (o problémech doma psát nebudu, ale to je hlavní důvod, proč Vánoce nenávidím a netěším se na ně a proč k ním mám záporný vztah - můžou za to rodiče). tento rok nebudu mít poprvé stromek, koupím jen dárky pro nejmilovanější členy a tím pro mě Vánoce končí!!! a příští rok nebudu kupovat ani ty dárky, zamču se doma a budu dělat, že nikoho nemám, nebo co... Vánoce nejsou svátky pohody, ale stresu, nepohody a obav...
26. 11. 2006 16:03: Ivana ()
Milá Violo, nejsi v tom opravdu sama! Z Vánoc mám depku hned, jakmila začnou v televizi běhat reklamy a v obchodech nás začnou bombardovat vánočním zbožím. Mám pocit, že je to rok od roku horší. Dřív jsem se na Vánoce celkem těšila, ale to byli kluci malí a tak mi tu honičku vždy vynahradili pod stromkem svýma rozzářenýma očima. Teď se není už na co těšit. Je to jenom o jídle, uklízení a povinných návštěvách u příbuzných. Závidím lidem, kteří se dokážou na všechno vykašlat a třeba odjet přes svátky k moři nebo do lázní. Neumím to! Škoda!
21. 11. 2006 13:05: Viola ()
už se zase blíží Vánoce a mě svírá úzkost, když na to pomyslím... Na ty ulice plné lidí, kteří si duchovní svátky pletou se svátky nakupování, křiklavá vánoční výzdoba a nevkusné reklamy, vynucená pohoda a nepřirozený čas trávený s rodinou... To všechno mi nahání husí kůži. V létě jsem se psychicky rozsypala a pořád ještě se těžko dávám dohromady a mám strach, že se mnou Vánoce zamávají.
Vím, že je to především o mém přístupu, ale myslím, že ne pouze o něm.
Máte nějaké triky, jak Vánoce zvládáte? Co vám pomáha nepřipouštět si tolik to, co se kolem děje, jak řešíte rodinou "pohodu"?
Díky moc

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .