SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Potrat nebo svoboda žít...

Chtěl bych vyslyšet Vaše názory ohledně potratu. Můžete konkrétně napsat všeobecně o tom (pocity, ujasnění o tom...)

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset dvacet jedna
číslicemi:
 


02. 02. 2007 11:17: Porobi ()
Pro johanku:
Máš určitě pravdu. V dnešní době si myslím, že je i jednodušší než interrupce. Jen si asi minula notu asdf.
Pro asdf:
Nesouhlasím tak jednoznačně s Tvým názorem. Rodiče se vždy mohou rozhodnout (pro potrat či dát život) a člověk, který se narodil jako "nechtěné dítě" má život samozřejmně složitější. Celý jeho osud se ale nedá jednoduše shrnout tak, že bude nešťastný. Každý jsme také svého štěstí strůjci a jsme zodpovědní za svůj život minimálně od dospělosti. Já jsem byla dítětem chtěným a přesto jsem nedostala jednoznačné poselství od rodičů že jsem dost dobrá a mohu se cítit bezpečně, přijímaná a jistá sama sebou. Každý rodič dává, co může. Když nechce či nemůže - volí potrat. Když ho nezvolí, tak se většinou snaží o potomky co nejlépe postarat.
02. 02. 2007 08:28: johanka ()
A co třeba se chovat zodpovědněji už na zašátku, když se rozhodnu s někým spát? Je to těžší, ale lepší než nechat dítě zabít...........
01. 02. 2007 19:11: asdf ()
lepsi potrat nez privest nechtene dite, ktere by melo cely zivot zniceny a verte, ze ho zniceny ma, protoez nedostava to nejdulezitejsi - jistotu, bezpeci, prijeti. takovy clovek je stjen cely zivot nestastny
29. 01. 2007 19:45: Porobi ()
Je to těžké téma. Jsem jednoznačně pro život - baby-boxy, pomoc ženám donosit a vzdát se dítěte bez hanby se ctí. Potrat je pro mě extrémním řešením, na které bych nepřistoupila ani v případě vysoké pravděpodobnosti narození postiženého dítěte. Těžko říct, co bych udělala kdyby to měl být můj život versus život dítěte před porodem. Zastávám ale názor, že člověk je svobodný a kdo nechce mít rodinu, pro toto může být i potrat řešením. Otázka je za jakou cenu - zdraví, psychická újma, nemožnost otěhostnět pozdeji. Je to asi na každém samostatně. Netroufla bych si někoho soudit a odsoudit.
Ještě dodám, že v dnešní době se spíš potýkáme s problematickým početím, než s vysokými čísly potratů (pravda, statistiku nemám).
26. 01. 2007 23:51: Dafi ()
asi takhle: Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit. Tak teď mi nikdo nebude říkat, jak mám žít... Co je to vlastně svoboda?

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .