SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Policejní násilí

jak se může člověk vyrovnat s tímto problémem

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset tři
číslicemi:
 


15. 03. 2011 20:18: nika ()
To ste neviděli co se děje na městské polici v Čáslavi...to by ste se divili co dokážou.Ale běda jak si budete chtít stěžovat...jak oni říkají-stejně ti to nikdo nedokáže..takže se musíte nechat urážet a mlátit a držet hubu...Leda se pomstít potom...
21. 05. 2010 18:34: dynyk (anna.strechova@seznam.cz)
Ahoj, Jsem z Karlových Varů. Vloni spal ožrala na lavičce na zastávce a přišly tam dva policisté , zkoply ho a vlekly na druhou stranu ulice...pán se snažil vstát, ale oni ho praštily obuškem a klekly si na něj. Nikoho tam ten člověk neobtěžoval v tu dobu tam bylo asi dvacet lidí, někteří si to i natáčely a přimlouvaly se at ho pustí a oni nic...jen se tam usmívali...mužu říct že na něm klečely asi 15 minut, ten člověk nic neudělal oni si myslí že můžou cokoliv. Nechápu když lidi dostanou moc proč jsou agresivní a nikdy nechci usnout na lavičce aby se mi nestalo to samí. Můj bývalý přítel byl také policista a můžu říct, že takovéto chování je u nich normální. Jednou mi řekl že skoro každý druhý zatklý člověk jim udajně spadne ze schodů a pak je to slovo proti slovu.
15. 02. 2010 16:56: Kely (saharpav07@seznam.cz)
Tak má zkušenost je taky asi ojedinělá,
seznam.agentura na mne někoho poslala, jako že se chce seznámit, a ten dotyčný na mne poslal policii, nechal mi napíchnout pevnou tel. linku, mobil, kam jsem šla, tam šli po mně, kam jsem volala, tam volali po mně, kdekoho proti mně poštvali, hrabali se mi v sejfu, na účtech, veškerý ten zásah do soukromí, omezení osobní svobody a bylo toho víc, mě dohnali k pokusu o sebevraždu. "Naštěští" jsem ty prášky vyzvracela, neboť mi bylo dost zle. Ale oni si to dole nahrávali a ta věta, "ty vole, vona to fakt udělala, to neobhájí žádný právník", ta věta mi bude znít v uších až do smrti.
09. 11. 2006 16:51: Aleš ()
Asi jsme se trochu vzdálili od daného tématu, samozřejmě jeko v jiných povoláních, tak i u policajtů jsou jedinci agresivní a suroví, i takoví, kteří si násilím dodávají sebevědomí. Musím být objektivní.
09. 11. 2006 16:47: Aleš ()
Bohužel je to v mnohých případech tak, můj kamarád(policista) říká, že mnohdy viníka po značném úsilí chytí, ale nakonec ho musí pustit - špatný zákon. Darebák se jim pak vysměje do očí. Vím, že ta bezmoc je pro ně hrozná a bohužel to na ně před veřejností háže dost špatné světlo.Ale my obyč. lidi jsme moc malí páni na to , abychom to změnili.Lump má dnes mnohdy větší práva než poškozený.
08. 11. 2006 20:44: slechtak (slechta.pe@seznam.cz)
Jsem policista přes patnáct let, a zajímalo by mě, kdy se již tato společnost začne konečně adekvátně zabívat ochranou práv slušných a bezůhoných lidí a né darebáků, kteří si myslí, že můžou beztrestně porušovat zákon jak se jim zlíbí a prakticky jim za to nehrozí žádná a nebo jenom minimální sankce, která je stejně nezastaví? Ve většině případů je policista při řešení přestupků prakticky bezmocný, protože nemá adekvátní oporu v zákoně. Myslím si, že i nad tím by se měl někdo konečně zamyslet!
30. 10. 2006 11:37: Dava ()
Ps: Tam má být věta : Zároveň se ten robustní policista rozhodl, že mi zavolá sanitku, že si pro jistotu mám s někým promluvit. Ten druhý kolega souhlasil.
30. 10. 2006 11:33: Dava ()
Měl jsem takový psychický zkrat. A jednou v noci, když mi nebylo dobře jsem nevěděl co dělat. Nechci zabíhat moc do podrobností. Je mi to nepříjemné. Taky mi není úplně jasné proč mě ta hloupost napadla. Trochu jsem si pohrával s telefonem v budce. No a párkrát i vytočil 158. Po nějaké chvíli jsem chtěl odejít domů. Jenže to přijelo policejní auto. Promiňte prosím, ale popíšu to stručně. Jeden kolega co seděl v autě na mě cosi mluvil, ale byl klidný. Za to ten druhý, co ke mně šel, byl už od pohlednu naštvaný a navíc hromotluk, co z něj šel strach. Byl o hlavu vyšší a robustnější než já. Protože ve mně vzbudil strach tak jsem mu hned neodpověděl na otázku,proč tam volám. On se zeptal asi 2krát. Když jsem mlčel a neodpověděl, tak mě nečekaně napadl. Nakopl mě do nohy a celého otočil na druhou stranu. Ještě mi dal 2 facky. Řekl mi, a´t si stoupnu k tomu autu a mluvím. To už jsem fakt myslel, že se zblázním. Měl jsem strach, že mě tam snad zkope jako nějakého psa u auta a ten druhý kolega tomu bude jen přihlížet. Řekl jsem, že mám psychické problémy a nevím proč jsem to udělal. Nebyla to výmluva, já to vlastně dodnes nevím. Ten člověk se najednou uklidnil a řekl, že už mě bít. Najednou začal zcela klidně se mnou hovořit a ptát se mě co dělám, jaké mám koníčky, jestli mám holku a tak. Ten druhý kolega v autě si zapisoval mé údaje do protokolu. Zárověn se ten robustní policista rozhodl, že mi. že si pro jistotu mám s někým promluvit. Ale až do příjezdu sanitky co na mě mluvil a já odpovídal jsem se vedle něj necítil moc dobře. Za pár minut, které mi připadali jako věčnost přijela sanitka a on jim předal mojí občanku a odjeli. Dál už to nechci popisovat. To už je o něčem jiném. Potíž je v tom, že ikdyž to byl ojedinělý nepříjemný zážitek s nimi, tak já na to nemůžu úplně zapomenout. Kdyby mě nenapadl tak snad bych rychle pustil z hlavy, ale takhle mi to vyvolává jen otázky. Také mám z policistů trochu strach. Hlavně v noci když kolem mě projede jejich auto nebo projde hlídky ve městě. Také chci řící, že nejsem člověk co na potkání provokuje policisty. Někdy mám ale slabší chvilky jako asi většina z nás. Z tou tel. budkou jsem udělal možná chybu, možná nedomyšlenost. Rozhodně jsem si nechtěl z někoho dělat legraci nebo ho provokovat.
23. 10. 2006 21:09: Lilith ()
To je síla, co se ti přihodilo... Oni si snad myslí, že si mohou dovolit všechno.
23. 10. 2006 17:58: Dava ()
Ahojky mám jednu negativní zkušenost s policisty a nevím jak se s tím vyrovnat. Jednou jsem s nimi přišel do kontaktu kvůli určitému banálnímu přestupku. Bylo to v noci. Jeden policista asi neměl náladu či co tak, mě nakopl a vrazil mi 2 facky. Dodneška nemám dobrý pocit, když vidím hlavně v noci kolem mě projet policejní auto nebo projít policejní hlídku. Ani jsem si nikam nešel stěžovat protože jsem tam byl sám beze svědků. A nevěděl jsem kam se obrátit, případně jestli by ta stížnost byla vůbec prošetřena.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .