SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Bulimie

trpíte bulimií? zvítězili jste nad ní, nebo bojujete?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: pětset osmdesát devět
číslicemi:
 


02. 10. 2006 23:42: Tery ()
Já měla asi před deseti lety něco mezi, psychiatři tomu tehdy říkali porucha příjmu potravy, asi to souviselo nějak s problémy, které jsem měla. Netoužila jsem zhubnout, asi to spíš byla nějaká forma sebetýrání, prostě jsem se najeda, pak si strčila prst do krku, naprosto autoaticky, bez přemýšlení, dodnes nevím, proč jsem to dělala. Dotáhla jsem to na 32 kilo při výšce 170 a snad jsem se i vyžívala v tom, jak jsem slaboučká. Máma mně uprosila, ať se nechám zavřít na psychiatrii, tam na mně přišli se žaludeční sondou a já začala pomau jíst, po čtyřech dnech jsem to tam nevydržea a podepsala reverz. Od té doby jsem v tomto smyslu :-) v pořádku. Myslím, že to byla spíš snaha vynutit si pozornost okolí nebo co, tenkrát se se mnou o tom doktoři moc nebyvili, neměla jsem žádnou terapii, ale i tak jsem to nějak ustála. Takže jsem snad zvítězila :-) Držím palce všem, kdo v tom lítají, ať najdou dost podpory a pochopení u svých blízkých a dají se brzy dohromady.
02. 10. 2006 17:03: Lilith ()
Já myslím, že se netýká jenom mladých holek... dospívání je složitější období, tak se v té době vyskytuje víc.
Já měla problémy s jídlem... naštěstí ne přímo bulimii nebo anorexii, ale náběh určitě. Já byla hodně nevyrovnaná, tak jsem do sebe ve stresu cpala všechno možné... pak jsem zase měla výčitky svědomí a snažila se držet přísné diety. Hrůza! Nakonec jsem se neuměla normálně najíst, zvyk je železná košile a hodně těžko se rozbíjí. Ale začala jsem pak chodit s přítelem, a v úzkém vztahu na takový rozháraný jídelní režim nebylo místo. To mi pomohlo s tím něco dělat.
Doporučuju knihu od Krcha... něco s bulimií v názvu. Já jsem podle ní postupovala, a jsem teď vcelku v pohodě, co se týče jídla.
02. 10. 2006 16:09: jaja ()
Myslíte, že je to nemoc jen mladých holek?

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .