SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Rovnoprávnost mužů a žen.

Nemají ženy v západních společnostech značnou sociální převahu?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista šedesát osm
číslicemi:
 


28. 08. 2012 10:28: Osmačka ()
Já jsem se setkala s pohrdáním od muže s tím že jsem hloupá ženská jen jednou. Zato se občas setkávám s tím, že prodavačky se ke mě chovají hnusně proto že jsem mladá. Když jsem byla něco reklamovat stalo se mi, že se se mnou prodavačka odmítla o tom bavit. Když jsem potom přišla s mamkou, tak to najednou šlo. Pěkně mě to naštvalo. Jinak si myslím, že ženy jsou spíš diskriminované v zaměstnání. I mě se stalo, že se mě potenciální zaměstnavatel ptal, jestli mám děti a jestli plánuji založit rodinu. Na takové otázky nemá právo, ale přesvědčila jsem se, že zaměstnavatel může všechno. Bohužel.
27. 08. 2012 11:43: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den anonymko,
děkujeme Vám za svěřenou důvěru, je moc dobře, že hledáte ve své situci pomoc. Nikdo nemá právo Vás bít, ubližovat Vám ani Vám nahánět strach. Podle toho co píšete se jedná o domácí násilí a bylo by dobré, kdybyste vyhledala pomoc a také podporu ve Vašem okolí.

Posílám odkaz na Intervenční centra (IC) - jsou to specializovaná pracoviště pro pomoc osobám ohroženým domácím násilím, odkaz je: www.domaci-nasili.cz. Na stránkách najdete kontakty na centra ve Vašem okolí. V intervenčních centrech se Vám budou věnovat sociální pracovníci, právníci a psychologové, kteří Vám poskytnou podporu, pomůžou Vám najít způsoby řešení celé situace.

Můžete se také obrátit na Dona Linku - tel. číslo 251 511 313. Linka funguje NONSTOP a specializuje se na problematiku domácího násilí. I zde Vás nasměrují na kontakty ve Vašem okolí.
Pokud budete v ohrožení, neváhejte volat policii - tel. 158. Ta má právo vykázat ze společného obydlí násilnou osobu na dobu min. 10 dnů. Pokud byste byla zraněná, nechejte se vyšetřit u lékaře, schovávejte si důkazy (lékařské zprávy, nahrávky hádek apod.) pro případ, že byste se rozhodla hlásit vše na policii.

Na stránkach www.iporadna.cz využít i služeb E-linky důvěry, kde je možné si formou chatu popovídat s pracovníkem této linky. Odkaz kde najdete i otevírací dobu, je: www.elinka.iporadna.cz. E-linka je k dispozici každý den.

Napadá mě také zda máte ve svém okolí někoho blízkého, komu byste se mohla svěřit, někdo v rodině nebo nějakou kamarádku, abyste na vše nebyla sama. Pokud ne výše zmiňovaní odborníci jsou Vám určitě k dispozici.

Anonymko, zkuste prosím co nejdříve vyhledat pomoc, je to na místě, určitě si ji zasloužíte. Kdybyste něco potřebovala, ozvěte se.

Přeji hodně sil, držím Vám palce.
Andrea Rakušanová
26. 08. 2012 01:02: anonymka899 (89.Motyl.Pestova@seznam.cz)
Muj manžel je hrozně agresivní, už několikrat mě napadl nejdřív to byla facka potom 3 rány do hlavy před jeho sestrou a potom žduchání a modřiny, a nakonec semnou hodil do země a dal mi ránu do hlavy co mam dělat moc ho miluji ale mám z něho strach:-(
17. 10. 2006 18:40: Vlado ()
Dobrý den všem. Podle reakcí je mi jasné, že záměr se nevydařil zcela. Téma nikomu nic nedalo. Mrzí mě, že se nikdo nezamyslel, protože i úmyslně nadnesené argumenty dokázaly mít něco do sebe. Se zneužívání dobroty už snad vůbec nemohu mít nic společného. Pro Davu. Minimálně se nebojíte projevu, a stojíte si za svým už to je silné ne? Pomoc potřebujeme v jistém směru všichni. Každý potřebujeme jinou, kterou pak ale musíme sami přetavit v postup, abychom se stali spokojenějšími potažmo odolnějšími. Přečtěte si na /www.pismak.cz/index.php povídku Triko.
16. 10. 2006 12:21: Lilith ()
Mě se docela ulevilo, že Vlado tu diskuzi nemyslel vážně. Bylo to dost zvláštní téma:-(.
16. 10. 2006 11:04: Dava ()
No vlado nás chtěl vyzkoušet, to je velmi zajímavé. Ale aspoň jsme se dozvěděli nějaké názory nás druhých. Pro Vlada: Nevím jestli se stavím do submisivní pozice o tom jsem nikdy nepřemýšlel. Napsal jsem jen své názory. A to co jsem napsal mě opravdu trápí. Já nemůžu za to, že si od dětství hodně věcí přibírám. Už mám takovou povahu. Já vždy toužil po tom, aby mě někdo pomáhal a chránil. A místo to jsem vždy dostal do držky a výsměch k tomu. A na dlouhých vlasech mi vždy hodně záleželo. Mrzí mě negativní postoj mého okolí k nim. Ale možná odbočuji od tématu, tak promiňte.
15. 10. 2006 23:31: lalala ()
Koukám, že si tu Vlado ze všech dělal jen srandu a ještě se tím pochlubí. Docela drsný, když čtu, jak se mu tu všichni snažili pomoc
14. 10. 2006 22:10: Vlado ()
Dobrý den všem.
Nejdříve něco o sobě. Mám ve vztazích s ženami nepěkné zkušenosti, ale myslím si, že až na jednu výjimku šlo spíše o mé nedostatky spočívající v nesení určité zátěže z dětství. Žen si vážím a myslím si dokonce, že jsou o fousek lepší bytosti než muži. Mám ženy rád. A to ne tak, jak se často hovoří o mužích kteří mají ve skutečnosti především rádi sami sede. (Petr Vok).
Rovnoprávnost mezi mužem a ženou je velice relativní pojem. Nedá se nikdy změřit. Těžko můžeme obsáhnout všechny aspekty jako je současné právo, veřejné mínění, vědecko technické možnosti doby, k možnostem uplatňování výhod jednoho z pohlaví v dané situaci. Každé pohlaví má, ať chceme, nebo ne, svoje zděděné klady á zápory, které mohou nabývat většího uplatnění v nastavených podmínkách. Nejde vše zjednodušit na - je důležité naučit se vymezit si ve vztahu hranice. Protože ony hranice budou jiné ve středověku, na vesnici v Amazonii a v panelovém bytě v Pardubicích.

Diskusí jsem chtěl, abychom si uvědomili naše klady, naše výhody a nedostatky. Poznali problémy z druhé strany. Pochopili i možné ztráty v na první pohled, jako by ziscích. Přiznávám můj záměr nevyšel zcela. Také mě zajímalo jak budou reagovat ženy navyklé slýchávat o jejich útlaku na drzé vznešení opačného stanoviska. Závěrem všem popřeji, aby žili v co nejlepším souznění s blízkým cizincem.

PS Pro Davu. Tlačíte se úmyslně do submisivní, křehké pozice, přitom je Vám z toho to umístnění smutno. To jak se popisujete děláte do značné míry ze sebe sám. Co takhle vydat se po malých krůčcích opačným směrem a radovat se z každého malého nárůstu sebevědomí? Ale pozor nemusíte se notně vypracovat až despotického tyrana.

09. 10. 2006 15:43: Lilith ()
Souhlasím s Babu. Zdá se mi zbytečné diskutovat o tom, jestli má ve vztahu výhodnější práva muž nebo žena. Vztah stejně vždy stojí na přístupu obou partnerů a pokud jsou krácena práva jednomu z nich, kazí se vztah, takže ten druhý na tom nic neziská.
Stejně jako Babu si myslím, že důležité je naučit se vymezit si ve vztahu hranice. A Davo, kdo neumí od přírody, musí se učit. Také patřím spíš do té druhé skupiny, takže ze zkušenosti vím, že to jde, i když třeba pomalu.
09. 10. 2006 13:02: Dava ()
Babu když tohle já neumím. Mám vždycky chuť utéci nebo zalézt do kouta.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .