SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

jak najít cestu dál

jak si začít věřit

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista šedesát jedna
číslicemi:
 


06. 10. 2006 14:04: Hany ()
Zdravím,byla jsem taky celkem dost zamindrákovaná a sebevědomí jsem získala po těžké autonehodě,byla jsem ráda,že za rok jsem chodila a pak už mě nevadilo nic začala jsem mít ráda sama sebe a své tělo no hořká zkušenost ale stálo to za to.
02. 10. 2006 16:56: Lilith ()
Máš pravdu, že tykání je bližší:)
Také jsem introvert, je pravda, že to s těmi psychology není vůbec jednoduché. To mě mrzí, že máš špatné zkušenosti:( Já těch psychologů taky vyzkoušela víc, než jsem našla tu, která mi "sedí".
Ale máš pravdu, že užitečné je sledovat, jak postupují jiní... jsem zvědavá na zkušenosti ostatních! Jak "bojuješ" Ty? Já se vždycky intuitivně snažila číst knihy s tou "mojí" tematikou, třeba i beletrii. Jinak se hodně snažím na sebe dívat s nadhledem... ale někdy to stojí hodně sil:) A nejhorší pro mě je, když si uvědomím, že se musím proti druhému prosadit... to já nerada:)
02. 10. 2006 15:59: Anna ()
Moc děkuji za odpověď,Lilith,snad nevadí, že ti budu tykat, je to takové bližší.Já bych se asi jít k psychologovi neodhodlala, není jisté, zda bych přišla k takovému, kterému bych byla schopna se otevřít, svěřit se svými niternými problémy. Taky proto volím často anonymní povídání, jsem spíš introvert a svěřuju se jen svým nejbližším.Navíc nemám s psychology moc dobré zkušenosti,jejich rady mně připadaly šablonovité.Navíc čas na povídání byl vždy omezený(další objednaní), měla jsem pocit,že nejde tak ani o nás(syn, neteř),ale o včas zakončený případ. Ale vím, že nejsou všichni stejní. S tímto mým dlouholetým a do všeho zasahujícím problémem se chci poprat sama, tak "sháním" ověřený návod.
02. 10. 2006 14:19: Lilith ()
Ahoj Anno!
Mě je 28 a mám stejný problém jako Vy. Velký kus cesty jsem už ale ušla.
Já jsem měla tak trochu přísnou výchovu a stejně jako u Vás se to odrazilo na tom, jak vidím samu sebe.
Můžu doporučit jenom jedno: najděte si dobrého psychologa. Já chodím k psycholožce už několik let. Výsledky nejsou viditelné hned, protože naše problémy vznikaly dlouho a jsou zakořeněny hluboko. Přes občasný pocit, že stagnuju a nic se nemění ale musím říct, že postupuju kupředu! Jde o to soustředit se na malé kroky... konkrétně se třeba víc hlídám v situacích, kdy mám tendence se sama znehodnocovat. Snažím se být k sobě tolerantnější a hájit své zájmy, pokud si myslím, že jsou oprávěné. A to není nic jednoduchého, protože jsem začínala od nuly, s pocitem, že jsem ten nejhorší a nejposlednější člověk na světě.
Chtěla jsem Vás tímto povzbudit, abyste se odhodlala něco s problémem dělat. Vím, že se s pocitem, že člověk za nic nestojí, žije velmi těžce. A je škoda strávit tak celý život!
02. 10. 2006 14:06: Anna ()
Může z vlastní zkušenosti někdo poradit, jak ve 40 konečně získat sebevědomí?Peru se s tím od puberty, někdy mám pocit, že je to už lepší, že si věřím, ale cítím, že to jen "hraju", že to bohužel za chvilku přejde.Cítím, že to u mě právě v té nešťastné pubertě, kdy jsem ho ztratila,nikdo nepodporoval.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .