SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

strach z jízdy autem

Ráda bych rozvedla debatu na strach z jízdy autem. Mám téměř fobii, po autonehodě se ten stav rok od roku zhoršuje, obtěžuje mě to, hlavně v tomto období dovolených. Ráda bych to ze sebe nějak dostala, ale nevím jak. Prosím o radu. Děku

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset třicet čtyři
číslicemi:
 


22. 01. 2017 13:34: kachna (majlentys@seznam.cz)
Dobrý den, je to pár let co jsem s mojí mamkou po cestě k babičce měla na D1 ošklivou autonehodu. Přežilo nás tam tenkrát velmi málo. Od té doby mám panickou hrůzu z aut, když jsem ji překonala skoro na den přesně po třech letech totožné místo jen v opačném směru znovu. Dnes nastal čas kdy si musím udělat řičák sama. Otec se odstěhoval bratr zachvíli taky a mamka už mě vozit nemůže. Nikdy v životě jsem za volantem neseděla a ani jsem to nikdy v plánu neměla ale vesnice je vesnice. Ale jak mile se dotknu volantu zatuhnu a vůbec nevím co s tím :/ Poradí někdo co s tím?
15. 09. 2016 22:45: Krabice (dvorakovagabriela8@gmail.com)
Chci si udělat kondiční jízdy a potom koupit auto,má to logiku?RP po dopravní nehodě mám a potřebuji získat jistotu za volantem.
15. 09. 2016 22:29: Krabice (dvorakovagabriela8@gmail.com)
Po mnou zaviněné dopravní nehodě při které jsem zrušila auto mám strach z řízení auta.A tak jej nevlastním,je torozumné?S pomocí otce jsem se naučila jezdit sama
02. 10. 2015 15:12: Jirka ()
Je to už 2 roky, co jsem měl nehodu, chlap mi nedal přednost a já do něj vrazil. Skončil jsem v nemocnici, mám za sebou několik operací a 2 roky léčení. Sice už jezdím, znovu mi dělali lékařský posudek na řidičák, ale i tak mám za volantem velký strach. Ručka tachometru nepřesáhne onu osudovou rychlost, kterou jsem tehdy jel a když potkávám auta, mám strach, co se stane, jestli někdo v křižovatce nezapomene dát přednost, nebo protijedoucí auto nezačne předjíždět. Taky mám velký strach, abych někomu neublížil já, nechtěl bych, aby někdo zažil to, co já. Jenže v dnešní uspěchané době nemají ostatní pochopení pro pomalejší jízdu a tak i když jedu 70 tam, kde je 90, tak na mě troubí a snaží se mě předjíždět za každou cenu. Známý mi poradil, abych si zašel na psychiatrii, že mi třeba pomůžou ten strach překonat, ale bojím se, aby to nemělo vliv na mé zaměstnání, nebo případně v budoucnu při hledání jiné práce. Už teď mám velké problémy, protože mám po nehodě trvalé následky. Myslíte, že návštěva psychiatra, popřípadě psychologa má vliv na zaměstnání a budoucnost? Jaký je rozdíl mezi návštěvou psychologa a psychiatra?
25. 01. 2008 16:35: Eriee ()
Tak a je to tady, asi se přihlásím na kondiční jízdy Prahou...snad mi to dodá odvahy, ale stále si nevěřím, za volantem jsem seděla naposledy na Vánoce na Moravě a jela po silnici kde bylo vylidněno:o( Mám strach, že někoho zabiju!
20. 01. 2008 12:38: jana (ja.nysek@seznam.cz)
Víte já mám řidičák 25 let a jezdila jen chvilku.Bavilo mne to a docela mi to šlo. Po nějaké době co jsem se vdala jsme si koupili auto a já nemohla nějak sednout za volant.Bála jsem se,že nedojedu ,že se něco stane a tak jsem nejezdila.Pak mi manžel řekl,že musím za 2dny odvést auto z opravny,no a já ty 2 dny proseděla s průjmem na záchodě.Zase jsem začala jezdit až před rokem a půl,ale pořád se bojím-už to není tak hrozné.Mám jen strach,že nedobrzdím a nezaparkuju-rozbila jsem blinkr a nikdo nenadával,ale mám nepříjemný pocit,že něco provedu nebo ,že to s tím autem neumím,ale bohužel musím v práci řídit,i když jsem teď za volantem 1 měsíc neseděla,vím,že v pondělí budu muset a mám strach a velký.Nevím jak se ho zbavitŠkoda,že se nedá odčarovat.Zaplatila jsem si i autoškolu a učitel mi říkal jak mi to jde,ale jak jedu s šéfkou mám strach.
09. 12. 2007 18:47: joska ()
Tak je tomu 4měsíce co jsem udělal tu nehodu a už jsem se tak nějak srovnal do starých kolejí, ale když klidně jedu a zničehonic se z protisměru vyřítí auto které předjíždí, nebo jedem v koloně a za mě se mi lepí na zadek frája s oktávkou co má 200Koní a 100km na tachometru tak ztrácím naději že znova nenabourám.Nejradši bych mu takovou vlepil a řekl mu ať se jede zabít někam kde nejni žádný provoz!Pro svou nejčastější trasu je si myslím dobré mít únikovou cestu, většinou vpravo ze silnice pryč, teda pokud tam není zeď nebo hustě nasázené stromy.
A co Ty Eriee jsi už OK?
30. 08. 2007 08:23: Eriee ()
Milý Josko, s tím vymetáním škarp to máme hodně společné, taky se sunu na nezpevněný okraj silnice kdykoliv proti mě vyjede auto a za nic na světě nepředjíždím auta. Já se chci toho pocitu zbavit, ale když se vyhýbám řízení, půjde to jen stěží. Teď mě můj současný přítel nutí a dobírá si mě, že mám řídit jeho auto na dálnici...To mě dokáže tak hrozně naštvat...Kdo nehodu nezažil, neví...U té nehody byl taky výborní policisté, holka a kluk, mladí, žádný řev že sem pitomá ani nic jiného, byli trpělivý protože sem hrozně dlouho brečela a nemohla mluvit. Taky se bojím že lidi u toho řízení nepřemýšlejí...Já teď když už někde musím autem zjišťuju jestli mají všichni pásy a pak se soustředím jen na tu silnici, ani kolikrát neslyším co na mě mluví. Mám o lidi, které vezu větší strach než o sebe.
28. 08. 2007 16:46: joska ()
Milá Eriee, to co píšeš naprosto sedí na mě.Jen malými odlišnostmi.Já mám řidičák sice asi 3 roky.Cesta domů nebyla tak hrozná, měl jsem to asi 0.5Km od domova.Pán už odjel na odtahovce, Křižovatky jsou pro mne taky jedny nehroších míst na silnici.Já se rozklepal skoro až po sepsání protokolu, ale policajti se pousmáli, a podrželi mě tím, že se to stává.Toho odporněho pocitu se přeci musíš zbavit, nebo ho aspoň minimalizovat, to snad není na celý život.Já si neustále vybavuju, jak jsem křečovitě svíral brzdy a řítil se na něj.Ten pocit že nevím co všechno způsobím.Blbé je, že lidi dost nedávají pozor a člověk musí myslet za všechny co jsou na silnici, co udělají jak budou reagovat a současně kormidlovat auto.Řidiči prosímvás přemýšlejte a dívejte se perspektivně ane jen před sebe.
28. 08. 2007 11:55: Eriee ()
Já sem měla autonehodu před rokem na konci prázdnin. To víte, velká holka, půl roku řidičák a v hlavě nejspíš slámu...Z nepřehledné křižovatky u kostela, kde není vidět na auto přijíždějící zleva sem vyjela i s kamarádkama. A pak někde odnikud se vyřítilo auto a napálilo mi to do zadního kola. Nic se nám nestalo, ale ten odporný pocit budu mít do konce života, takové prázdno, duto, strach...Paní v tom druhém voze se taky nic nestalo, ale zrušila si nárazník. Pak přijeli policajti, dýchání a jak na schvál jsem nemohla najít potvrzení o pojištění vozidla. Volala jsem našim (bylo to auto táty) a čekala že mě asi zabijou, ale zachovali se skvěle a uklidňovali mě. Po tom všem jsem musela tím samým autem odjet domů, což bylo to nejhorší v životě. Vůbec si cestu domů nepamatuju, měla sem šok. Od té doby, mám v autě za volantem hrozný stres, jsem napjatá a když někam dojedu, hrozně mě rozbolí hlava z uvolnění stresu a dostanu migrénu. Řízení auta se vyhýbám jak můžu a za volantem už si nevěřím...Takže chápu všechny co mají s tímhle problém.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .