SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Nezaměstnaní

Jaké máte zkušenosti s nezaměstnaností a přístupem lidí a okolí k nezaměstnaným

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset deset
číslicemi:
 


07. 02. 2012 18:12: Dava ()
Pro Mirku..:) Tak já jsem stále nedostal ty kontakty, tak nevím co se děje....David
06. 02. 2012 11:50: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den andy,

reaguji na Váš níže uvedený příspěvek v diskuzi ze dne 3. 2. Prostor diskuzí slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Pokud se chcete poradit s odborníkem můžete zadat svůj dotaz v sekci "zadat dotaz". Kromě přezdívky je nutné uvést také kraj z něhož pocházíte, abychom Váš dotaz mohli poslat odborníkovi z Vašeho kraje, nebo aby Vám redaktor poradil na koho se můžete v okolí obrátit. Email i region běžný návštěvník nevidí. Případně můžete tyto údaje poslat e-mailem a já Váš dotaz zařadím.

Se svými starostmi se můžete obrátit také na některou z Poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, které jsou v každém větším městě a nabízejí bezplatné služby. Spolu s psychologem můžete celou situaci probrat a najít možnosti co dělat, aby Vám bylo lépe. Poradnu můžete navštívit spolu s partnerem nebo sama. Adresy najdete na stránkách www.amrp.cz v sekci Poradny.

S přáním, aby se Vaše situace zlepšila,
Andrea Rakušanová
03. 02. 2012 21:49: andy (andrea28388@seznam.cz)
dobry den ja sem dlouho nezamestnana nemam totiz vyucni list a vsude mi jen povi mi vam zavola a doslo to tak daleko ze se kvuli tomu hadam i s manzelem protoze mi neveri ze si praci hledam dekuji bednarova
02. 01. 2012 23:18: Mech ()
Jaké máte zkušenosti s prací,když jste na PID.Mám bipolární poruch a velké problémy s pamětí.Zároveň trpím lupénkou a ostruhami na obou nohách.Mám šanci?
09. 12. 2011 08:59: cháron ()
Nejde o schopnosti. Ani o pracovitost. Pokud někdo chce stoupat z nejnižších míst musí se oriontovat kdy lež bude odměněna a kdy bude trestána. Vědět kdy se s kým spojit a kdy koho podrazit ap. Tyhle dovednosti jsou za slušnou prací a pokud na Gaussově křivce je "sociální inteligence" dole pak člověk nemá šanci i kdyby na stejné křivce by človkě byl v inteligenci, pracovitosti, kreativitě v nejvyšších 5%

A přitom ony sociální praktiky jsou těmi stejnými lidmi často vnímány jako amorální!
Lidé jsou prostě sociální svině.
30. 11. 2011 14:52: Dava ()
Ahoj to se neomlouvej ale já jsem se na pokladnách a v supermarketech setkávál s odmítnutím..Přijali jsme někoho kdo lépe vyhovoval naším požadavkům...A to byl kdo jsem se nedozvěděl..Stejně tak na poště. Tak kontakt mi prosím pošli já se na to podívám...Já se nezlobím..Jsem rád že si se mnou povídáš Mirko..
30. 11. 2011 14:49: Dava ()
Promin ale já se s tím setkal že mně odmítli asi v době krize není ani na pokladnu jednoduché se dostat...Málo volných míst, výběr...
29. 11. 2011 11:22: Mirka ()
pro Dava:
Tak vezmi přeba práci přivybalování a doplňování zboží.Prostě tu co se nabízí.Promiň,ale ještě jsem se nesetkala s tím,že by chtěli na pokladního v supermarketu praxi.V těchto pozicích je fluktuace tak vysoká,že berou každého kdo má zájem.Ale jsou i jiné méně kvalifikované práce.Brigády a pod.Třeba přímo na Strahovském stadionu je jedna agentura,která spoztředkovává brigády a je dobrá.Taky vím o jedne firmě,ktera bere lidi jako vrátné do VŠ kolejí a jiných objektů.Tady taky nemusíš mít kvalifikaci,nemusíš znát jazyky...pokud chceš dám ti kontakt.
Promiň,ale mám trochu pocit,že u tebe už jde i o "strach" z hledání,zkoušení a pod.
Nemyslím to zle,naprosto to chápu,ale nesmíš se tomu poddat,jinak budeš právě ten "chronický" nezaměstnaný,na kterého budou jen poukazovat jako na vyžírku.Navíc pokud budeš třeba jen brigádnicky někde pracovat,tak na tebe budou vždy lépe pohlížet i při pohovorech na které budeš.Musíš ten "strach" překonat...jinak to nepůjde,věř mi.Držím palec
28. 11. 2011 13:40: Dava ()
Pro Mirka...Pokladního jsem zkoušel..V jednom supermarketu..Nešla mi ta práce. Nezvládal jsem tam tu kasu jejich...Navíc to bylo vůbec první místo kam mě vzali..Do supermarketů bez praxe taky většinou neberou..To je ten problém
27. 11. 2011 23:38: Mirka ()
pro Dava:
Nezlob se,ale mám trochu pocit,že vlastně nemáš moc chuť se svým stavem něco rozhodného udělat.V Praze není problém najit práci.Jen musíš u toho trochu přemýšlet.Pouk jsi vyučený prodavač knih a momentálně se volné pracovní místo v tvém oboru neukazuje reálně,pak je dobré vzít místo třeba i toho pokladního v supermarketu.Musíš se k tomu postavit tak,že je to jen do té doby něž si najdeš něco jiného,třeba v oboru.Já jsem taky tak postupovala.Chápu,že se ti tohle asi nebude číst nejlépe,ale tohle je prostě jediné řešení pokud skutečně stojíš o to pracovat.
Je pravda,že spousta lidí pohlíží na některé nezaměstnané jako "vyžírky",ale to je pochopitelné.Protože je stále dost nezaměstnaných,kteří raději budou "sedět doma",než by vzali horší práci než na kterou si myslí že mají.Kdybych takto uvažovala já,tak dodnes sedím na Moravě a užírám se jako nezaměstnaná.Jenže já vzala první práci která se naskytla.Nakonec jsem změnila i bydliště,jen proto abych měla šanci na lepší práci.A ani v Praze to nebylo hned,vystřídala jsem několik míst,než jsem našla to které jsem chtěla a které mi vyhovuje.
Takže je to o tom,vzít i podřadnější práci a nezůstat sedět a brečet nad sebou.Drž se a jdi do rizika...nikdo ti nic nepřínese na zlatém podnose.Musíš sebrat odvahu a nebát se hleat a zkoušet.
Držím ti palce

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .