SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Dlouhodobá nezaměstnanost

Také jste více jak rok bez práce..Co s tím děláte jak se s tím vypořádáváte?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista osmdesát šest
číslicemi:
 


10. 12. 2011 08:49: chároneček ()
Ještě Karle jsou výjimky a milou bych bez ujištění nevyháněl. Sice jako inteligentní vidíš co inteligentní muž nemůže přehlédnout. (Ženy preferují vůdčí samce-muže protože . . . atd.) V jednom Čínském seznamovacím televizním pořadu půvabná dívenka prohlásila, že raději bude plakat v Mercedesu než smát se na kole! Jenže pokud se na vyřčeným zamyslíš, pak je to absurdní a nelogické. A třeba tvoje dívka tě má ráda pro jiné kvality a pro ně se bude ráda smát na kole.
Já jsem taky – pouze rozvíjejících – zastavil několik vztahů, protože jsem věděl, že každý chlap je pro ni lepší než já, ale já měl pravdu a dnes jsou šťastnější než by kdy mohli být se mnou, ale pointou je, že já jsem dnes vprdeli! Na což si zaděláváš! Ale pokud jste spolu déle. . .
09. 12. 2011 09:08: cháron ()
Pane Karle,
objektivně mám se zdejšími poradci velice špatné zkušenosti!
Dokonce jednu i ohledně práce, kdy mi byla odmítnuta žádost o pomoc.
05. 12. 2011 11:01: Furmánková Renata (renata.furmankova@iporadna.cz)
Dobrý den, pane Karle,
reaguji na Váš níže uvedený příspěvek v diskuzi. Prostor diskuzí slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Pokud byste se chtěl poradit s odborníkem, můžete zadat svůj dotaz v sekci "zadat dotaz". Kromě přezdívky je nutné uvést také kraj z něhož pocházíte, abychom Váš dotaz mohli poslat odborníkovi z Vašeho kraje, nebo aby Vám redaktor poradil na koho se můžete v okolí obrátit. Email i region běžný návštěvník nevidí.

S pozdravem, Renata Furmánková, operátorka
01. 12. 2011 06:50: karel (jonasovapetra@centrum.cz)
Dobrý den,i já mám problém najít si pořádnou práci. Mám VŠ, pracoval jsem v zákaznickém centru veliké firmy, kde ale kancelář zavírali po roce a půl, teď jsem nastoupil do papíren v našem městě a na konci zkušební doby mě opět pro zkrácený rozpočet na příští rok vyhodili. Jsou Vánoce, mám donést bance doklad o pracovním poměru kvůli hypotéce...nic nemám, bojím se mít s přítelkyní vlastní rodinu, oženit se....Nemám jistou budoucnost. Tak jsem začal uvažovat o rozchodu s ní, abych jí ještě více netrápil.....Mrzí mě to,ale ta holka si zaslouží někoho jiného
13. 06. 2011 10:13: Jura ()
Ti co jsou dlouhodobě nezaměstnaný, ztrácí motivaci. Mně se to stalo v životě několikrát. Dobrý je se zeptat známých. Přijdeš do firmy a oni ti řeknou, že nikoho nepotřebují. Když už mají zájem, pozvou tě na pohovor. Teď jde o to, jestli uspěješ nebo ne. Dobrý je napsat životopis udělej si několik kopií a ty pak roznes po firmách. Počkej třeba týden a běž se do těch firem znovu zeptat a dělej to tak dlouho až se zadaří.  Je to sice otrava, ale jinak se dobrá práce sehnat nedá. Firmy jsou dnes trošičku náročný. Jedna z variant jsou skutečně agentury. Nikdy jsem práci přes ně neměl. Zato mám pár známých, kteří přes ně práci získali. Občas to vypadalo tak, že přes agenturu nastoupili do firmy a ta si je po určité době nechala. A občas tak, že agentura jim práci sice sehnala, ale pracovali u firmy třeba taky jenom jeden týden. Druhý týden už pracovali zase jinde a tak dál. Samozřejmě za menší peníz než bys dostal jako kmenový zaměstnanec. Takže na agentury bacha. Rozhodně si důkladně přečti smlouvu. Aby ses pak nedivil, že máš třeba víc peněz než tvůj kolega, který má práci taky přes agenturu, ale ty nemusíš mít nárok na dovolenou. Nebo ti agentura může sehnat práci s platem 1000 000 kč, ale budeš jezdit na konec republiky, nebo třeba taky do ciziny.  Dobře si od nich smlouvu přečti a na všechno se zeptej. Jinak pro získání práce platí jen jedno hledat, hledat a zase hledat. Choť prostě pořád po firmách a otravuj.
10. 05. 2011 10:06: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den Davco,
je mí líto, že nemůžete sehnat práci. Nevím co všechno jste už vyzkoušel a také to jakou práci byste chtěl dělat. Přemýšlím také o tom, proč pochybujete, že si sám najdete práci. Je to tím, že už ji hledáte dlouho a nedaří se ?

Přidávám se k panu Horákovi, který Vám nedávno odpovídal a mj. doporučil to dále zkoušet a využít např. i služby některé z pracovních agentur. Kontakty najdete, když si do některého z internetových vyhledávačů zadáte např. : pracovní agentury a město odkud jste. Některé z nich nabízejí i bezplatné poradenství.

Můžete také využít služeb některého z Job klubů, více se dozvíte na stránkách:http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/jobclub . Najdete zde i konkrétní adresy. Co jsem se dívala, zkusila bych třeba i Centrum sociálních služeb, více viz.: www.csspraha.cz/informacni-centrum-job-klub .

Davco, věřím, že je náročné být dlouhodobě bez práce, navíc když se snažíte a hledáte. Už jste toho ale hodně udělal, vystudoval jste, což je pro profesionální životopis důležité. Práci hledáte. Zkuste využít i výše uvedené možnosti. Třeba Vám do této diskuze napíšou i někteří z návštěvníků stránek a podělí se o zkušenosti s hledáním zaměstnání.

Držím Vám palce.
Andrea Rakušanová
04. 05. 2011 17:18: Davca (Sladkyd@centrum.cz)
Mám střední odbornou školu s maturitou...Jsem dlouhodobě nezaměstnaný..Mám po škole, výšce a nemůžu sehnat práci...Nikde o mně nejeví zájem nebo je plno...Dá se s tím něco dělat .Pochybuju že jsem schopen si tu práci už sám najít..Nevím co s tím..A které třeba organizace vyjma úřadů práce s tím pomáhají...ˇUrad mně spíš zklamal..Davca

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .