SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Pěkný partnerský vztah

Jak ho vést a jaké jsou vaše praktické zkušenosti v překonávání krizí. Jde to vůbec si ho udržet i roky?!

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset devatenáct
číslicemi:
 


26. 09. 2006 15:55: Podryk ()
Bibi, shoduji se s Lilith, která to do hloubky pěkně popsala. To, že Ti dává za vinu to, že neumíš řešit jeho problémy a proto musel jít k psychiatrovi bych viděla jako signál problémů. Možná má v sobě pocity jako Lilithin přítel, možná je v tom něco jiného... Rozhodně by ale kromě léčby stála za to i psychoterapie, aby získal náhled na své myšlení a z čeho pramení. Taky se potýkám s problémy ve vztahu, ale je to jiné - partner má deprese tehdy, když něco nezvládá. Zejména povinnosti, které si na sebe sám nechal naložit.
25. 09. 2006 14:27: Babu ()
Milá Bibi asi to moc neřešit dneska najít mužského aby nepil a byl věrný je zázrak ony ty jeho depky je dobré neřešit naučit se to jakoby ignorovat,můj mužský to měl taky,když u mě narazí jde se věšet/jenom slovně/ je to přes 30let ještě žije,myslím si že by bylo dobré pořídit si psa ten by ho smutného nenechal.Přeji dobré rozhodnutí Babu
21. 09. 2006 10:18: Ivka ()
Milá Bibi už jsem tu dlouho nebyla tak jsem si přečetla váš příspěvek až teď a jestli můžu,tak mám dojem,že váš přítel hledá vždy chyby jen u druhých,na sebe se raději ani nepodívá.Je to mnohem snažší,ale není to cesta.Zkuste se na to podívat i tak a možná že by nebylo špatné si také pohovořit s psychologem,oni mají mnoho zkušeností a dokážou vám problém ukázat i z jiné stránky.
13. 09. 2006 23:35: Lilith (eva.sitt@seznam.cz)
Ahoj Bibi,
četla jsem váš příspěvek.
Já jsem měla hodně těžký vztah s přítelem, který měl velmi špatné zkušenosti z dětství. Chodili jsme spolu čtyři roky, měla jsem ho moc ráda a vím, že mě taky miloval. Problém byl v tom,že on měl vlivem svých špatných zkušeností určité zvláštnosti. Nerad se mi svěřoval, protože měl pocit, že bych jeho problémům nerozuměla... šlo vlastně o to, že si nevěřil a maskoval to uzavřeností. Bylo s ním velmi těžké vyjít, protože se hned cítil napadaný.
Ten vztah byl jinak hodně silný, ale nakonec už to bylo tak vyčerpávající, že jsem se rozhodla pro odchod.
Tím rozhodně neříkám, že je to vhodné řešení i pro vaši situaci... je asi třeba zvážit, jestli převažují klady nebo zápory toho vztahu, což je někdy dost těžké.
Měla jsem pocit, jako by mě minulý přítel táhnul k zemi...
Ale určitě je dobrý signál, že se váš přítel chce léčit... ten můj pomoc kategoricky odmítal.
Moc přeju, ať se zadaří!
30. 08. 2006 14:27: Bibi ()
Dobrý den Evi, Vaše matka potřebuje pomoc, je závislá na expříteli, který ji zneužívá. Sama to nezvládne. Musí se odpoutat. Je-li to ve Vaší moci, přimějte ji k léčbě a postarejte se zatím o sourozence. A jeho musíte od ní odříznout, změňte třeba telefonní číslo. Jinak to bude čím dál horší, ten člověk ji svým způsobem potřebuje, on ji potřebuje ničit, to ho uspokojuje.
27. 08. 2006 13:52: Evca (cev@seznam.cz)
Dobry den,chtela bych Vas pozadat o radu. Ma matka(44) trpi tezkymi depresemi, ma sklony si ublizit.Opustil ji pritel po 2 letech. Horsiho cloveka nez je on jsem nevidela. Minuly tyden jsem ji donutila jit k psychiatrovi,ktery ji rekl,ze by bylo dobre kdyby se nechala hospitalizovat.Ze je na tom psychicky hodne spatne. Dostala spousty leku,na ktere ovsem pije. Mam dve nezletile sestry,ktere ji potrebuji vice nez ja.Ja uz s nimi neziji. Ve ct slibila,ze to zvladne sama,ze bude vse ok,ze do nemocnice nepujde.Utekli dva dny a ona je doma zase opila a na dne.Deti se meli dnes vratit z prazdnin od pribuznych ale ona je odmita.Tvrdi,ze potrebuje pro zivot jen jeho.Deti ma rada,ale ma pocit,ze odesel kvuli nim.Ony ho holky nikdy nemely rady.Ja ostatne taky ne.Je to clovek,ktery ji do techto stavu dostal.Vzdy ji jen vyuzival jak financne tak jako sluzku. Nidky predtim nepila,nemela takove deprese.Nejhorsi je,ze se s ni rozesel ale stale ji vola a laka na pivo. Tam ji pak rekne,ze ji ale nechce,ze se jen bavi. Odehnal od ni veskere pratele,pomalu i me.Jsem na dne a nevim jak se ted zachovat.On ji neustale stahuje na dno.Ona ho vsak miluje a nicemu co rikam neveri.Mate pro me nekdo nejakou radu? Mam ji i pres jeji odmitani do lecebny dat?Uz nevim jak dal.Dekuji. E.
26. 08. 2006 18:23: Bibi ()
Děkuji za reakce. Jistě, vždy tu je nějaký spouštěč. Teď, protože se zhroutil z práce, vyhledal psychiatra, tím jsem překvapená, protože to vždy odmítal. Takže jsem se dozvěděla, že já neumím řešit jeho problémy, proto mi je nesvěřuje. Nemá prý u mě klid. Ale když ho nechám v klidu, snaží se mě vyprovokovat. Co potřebuje?
24. 08. 2006 11:00: Brzyka ()
Mila Bibi,
ja mam zkusenost z opacne strany - byvala o obcas stale jsem tou naladovou a depresivni. Vzdy me k tomu ale vede konkretni situace, zazitek, slova nekoho jineho, ktery zahraje na mou citlivost a pak vse vidim cerne... Mozna se domnivam spatne, ale nema to vas pritel podobne? Nejde se zeptat na konkretni pricinu a tu "resit" nebo minimalne rozebrat? Tzn. na to, co spustilo ten smutek?
23. 08. 2006 22:09: Ivka ()
Milá Bibi každý člověk je zodpovědný jen a jen za sebe,vy nemůžete žít život vašeho partnera a už vůbec ne za dva.Proč přijímáte tu hru,do které vás nutí?Záměrně vás nutí do té nejistoty a drži vás tím v šachu.Píšete, nikdo není dokonalý,to máte pravdu. ale jsou chyby které se nedaji akceptovat.
20. 08. 2006 14:53: Bibi ()
Potřebuji poradit od někoho, kdo má zkušenost s dlouhodobým vztahem. Do 30 let jsem žila sama, věnovala se studiu a pak práci. Měla jen víkendové vztahy. Pak to přestalo stačit, a tak už rok a 2 měsíce mám přítele, se kterým rok bydlím. Musela jsem se naučit to MY. Problém je, že on trpí depresí a odmítá se léčit. Jinak mu nic vyčíst nemohu, milujeme se. Ale když to na něj přijde, je celý svět černý, chce umřít a přeje si, abych ho ignorovala. Když má pocit, že se trápím, chce se rozejít. Jednou jsem zkusila odjet. Volal mě pak zpátky. Nepije, nekouří, je věrný, postará se, miluje mě, jen tyto stavy... Vím, že nikdo není dokonalý, proto to chci zvládnout. O léčbě mluvit nelze, není prý blázen. Když chci v těchto chvílích lásku, odtahuje se, snaží se mi verbálně ublížit. Prý ho nic netěší. Mám ho vážně ignorovat a čekat, až to přejde? Je to moc těžké, nikdy to dlouho nevydržím a pak pláču a chci jeho lásku. A je to ještě horší. Možná ho tímto doženu k útěku. Co mám dělat? Máte někdo podobnou zkušenost? Opravdu to chci zvládnout.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .