SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

sebevražda

je to nejlepší řešení v nouzové situaci?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset osmdesát dvě
číslicemi:
 


29. 04. 2016 08:03: jimarsson (jimarsson@seznam.cz)
Dobrý den,tak si to tady tak pročítám a v podstatě v každém článku se vidím. V některém více v jiném méně. Mám pocit,že trpím depresema přes 10 let,teprve před asi dvěma lety jsem pochopil,že to je asi opravdu nemoc. Čím více se o to zajímám,tím více se v tom utvrzuji.Problém je udělat první krok. Asi rok si říkám,že to začnu řešit,ale pořád to odkládám,ale po posledních dvou měsících(strávené v podstatě v posteli nebo alkoholovém delíriu) jsem se rozhodl dnes jít k obvodačce a svěřit se. No ale přišel čas a já tam prostě nemůžu. Bojím se,že mně to nepomůže atd. achjo týden jsem sám od sebe vydržel nepít,ale ted bych nejradši všechno zas hodil za hlavu a šel se opít a zapomenout na vše,aspon na těch pár hodin,dní...ted mně tady asi nikdo nepomůže,tak snad až se zas znova rozhodnu,tak si to přečtu :-) nezlobte se
20. 04. 2016 21:01: Vivien ()
Tak je to 5 měsíců,co jsem přestala chodit k psychiatričce. Po necelých dvou měsících jsem zase začala pít..jízda autem, mam podmínku.. bojím se že se napiju a udělám nějakou blbost a bude to konečná.. Nevím jestli mam jít zpátky k doktorce, mam pocit že to nemá cenu, že mě fakt už neni pomoci. Nějaký prášky mi ještě zbyly, takže jsem se jimi zase začala ládovat. Je to hotovo, fakt.. sem vyřízená!! Moje myšlenky jsou zas jen o tom jednom.. Řikám si jak dlouho tohle ještě vydržim. Je to hrozný tenhle hnusnej stav, přemýšlet jen o tom jestli to ukončit nebo ne. Ikdyž se podívám do budoucna, nevidim vůbec nic, jako by se mi do tý budoucnosti ani nechtělo.. Alkohol to vždy ještě zhorší, řikám si ne nebudu pít ale to mi vydrží jen do tý chvíle, než se mi zas udělá po opici dobře..
14. 07. 2015 16:22: Rychlá Kateřina, Mgr. (rychla@internetporadna.cz)
Dobrý den, razdvatři,

pokud tomu dobře rozumím, jste pevně rozhodnutá svůj život ukončit, máte jasný (i časový) plán. Nechcete o svém záměru mluvit s lékařem, protože jste přesvědčena, že jiná cesta k úlevě není a nestojíte o hospitalizaci. To vše chápu a respektuji, že jde o Vaše rozhodnutí, na které máte právo, podobně jako jiní zde diskutující. Na druhou stranu ale přemýšlím o tom, co píšete také, tedy že "otravujete život těm, které máte ráda". Pochopila jsem z toho, že máte kolem sebe lidi, na kterých Vám záleží. Podle toho, jaký chcete zvolit způsob ukončení života, také víte, že jim záleží na Vás, a není jim jedno, co s Vámi bude. Napadá mě proto, zda byste před někým z nich mohla otevřít, jak se teď cítíte. Nebo zda máte/můžete vyhledat psychologa. Pokud byste chtěla, možnost otevřít jakékoli téma nabízí např. naše E-linka důvěry (vlevo ve výpisu sekcí), případně jiné linky důvěry, dostupné na capld.cz, či třeba slovenské ipcko.sk. Budu velmi ráda, rozhodnete-li se na někoho z kolegů obrátit a zjistit, zda Váš život přeci jen nemůže nabrat směr, který by Vás přesvědčil, že jeho ukončení lze odložit a že můžete strávit ještě nějakou dobu se svými blízkými.
09. 07. 2015 11:28: razdvatři ()
Kdybych měla mluvit se svým psychiatrem o svém záměru, pošle mě bez pardonu na uzavřené oddělení PL. To nechci. Potřebuju už jen nabrat sílu k dokončení nezbytných záležitostí, aby potom pozůstalí neměli starosti ještě s vyřizováním. Mám jasno kdy, kde a jak, navíc s pojistkou toho, že mě jen tak hned hledat nebudou (fiktivní dovolená). Navíc způsob několikrát pojištěný, aby to bylo skutečně definitivní. Všem se uleví, teď jen otravuji život těm, na kterých mi záleží. Chci odejít sama, ne tak, že se ze mě stane totální troska v PL. To už není život.
04. 06. 2015 16:02: Rychlá Kateřina, Mgr. (rychla@internetporadna.cz)
Dobrý den, Vivien,

nevím, z jakého důvodu jste o svých úvahách s doktorkou nemluvila, ale, pokud jí věříte, je to dobrá možnost, jak dojít před definitivním krokem ještě k nějakému řešení. Nemusíte se bát odsouzení, na druhou straunu, pokud své lékařce nedůvěřujete, můžete oslovit někoho jiného, na to máte jednoznačně právo...
01. 06. 2015 13:15: Vivien ()
Mě bude 30 let.Můj problém byl vždy alkohol,který mě dostal i do vězení.Nadělala jsem se spoustu problémů díky němu a párkrát jsem se pokusila zabít..nikdy nevyšlo.Rozhodla jsem se navštívit psychiatra..nepiju 3měsíce.Ale moc se nezměnilo..je mi na nic.Nic mě nebaví.Vím že je to rozhodnutí,které pak nejde vzít zpět.Ale já už prostě nevím kudy kam.S doktorkou řešíme jen mé pití,tohle jsem jí neřekla..
29. 05. 2015 17:59: Rychlá Kateřina, Mgr. (rychla@internetporadna.cz)
Také zdravím, zejména diskutující Temné nebe a Vivien. Chápu, že, je-li život plný "podpásovek", můžete vidět možnost sebevraždy jako skutečně jediné řešení a to, zda je opravdu realizujete, nikdo jiný než Vy nakonec ovlivnit nemůže.
Nevím nic bližšího o tom, proč jste se takto rozhodly a co všechno už jste vyzkoušely, aby se Vám ulevilo, ale dovolím si předpokládat, že, ačkoli už jistě za sebou máte velkou sknahu o změnu Vaší situace, může být ještě alespoň něco (nebo někdo), co (kdo) Vás přiměje své rozhodnutí oddálit.
Z toho, co jsem četla, jsem pochopila, že takových věcí (lidí) mnoho nemáte, ale i tak bych se moc přimlouvala, abyste svou situaci alespoň rozebraly, když ne osobně, tak alespoň prostřednictvím chatu (např. na naší elinka.iporadna.cz, či na ipcko.sk, kde mají kolegové také dost času a možností pro to, aby se Vám věnovali.
Jakkoli Vám můj příspěvek může připadat zbytečný, budu ráda, když tyto možnosti zkusíte zvážit.
26. 05. 2015 20:58: Temne nebe (lavenace@seznam.cz)
Zdravím, už delší dobou pomýšlím na sebevraždu, v podstatě jsem již rozhodnuta- a jak jsem pročítala diskuzi, je toto téma nejvíce diskutované. Také vím, že je to řešení nevratné, ale já už svůj život žít nechci, je pro mne pouze utrpením. Jak jsem zjistila, ne každému lze pomoci (léky, psychiatr, psychoterapeut, atd). Když trpí zvíře, nikdo nepochybuje o tom, že je nutné ho utratit. Prostě se utratí. Pro nás takováto pomoc není, tudíž si musíme pomoci sami a namísto, abychom jednoduše dostali injekci, děláme to leckdy hroznými způsoby, jelikož usmrtit se není jednoduché. Problémy s tím spojené (výjezdy policie, záchranářů, následné vyšetřování v případě smrti, atd.) pochopitelně stojí společnost spoustu peněz, nicméně společnost nám nedává tu možnost a pomoc v provedení našeho odchodu.
11. 05. 2015 23:52: Vivien (Melinda84@email.cz)
Proč je ten život furt tak ....???Jedna podpásovka za druhou,už mě to nebaví,už nemam nejmenší sílu vůbec na nic.Antidepresiva k ničemu! Už nemam sílu jít ani za mou doktorkou..mam takovou chuť se vším už konečně praštit!Jen pořád přemejšlim jak..
18. 10. 2014 00:54: ben123 (benbenben123@seznam.cz)
Zdravím,je mi 17, bydlím mimo ČR kvůli práci mého otce. Je to něco přes dva roky ale pořád se s tím nedokážu vyrovnat. Chybí mi můj skutečný domov, přátelé, přítelkyně(teď už bývalá)... s našima jsem se o tom nikdy nebavil, protože bych je tím ranil že chci zpět domů. Po tom všem co se událo, kdy jsem je už jednou zklamal když jsem neuspěl ve sportě kterým jsem se chtěl jednou živit, kvůli vážnému zranění, tak je nechci ranit podruhé. Čím delší doba, tím mě to víc ubíjí... Zklamání mých rodičů a nenaplnění něčeho, v co jsem tak věřil, mě vážně už ubíjí. Kompletně jsem ztratil motivaci něčeho dosáhnout. Jediné na co myslím je kam až to může zajít. Jediné co dělám je poslouchám pomalou hudbu a doumám nad tím vším...

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .