SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Inteligence

Hezká inteligentní žena dnes neobstojí

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sedmset padesát tři
číslicemi:
 


28. 09. 2006 01:17: Carrie ()
Milá Rif_du_Madon, všimla jsem si tvého problému, napřed jsem čekala, že všechno skončí happyendem - z šedé myšly se stala princezna, všichni ji obdivovali a našla svého prince... Ale ono to skončilo plně jinak, viď? Já šedá myška nejsem. Byla jsem. Brýle, hnědé vlasy, spálená trvalá, ve 20 jsem se oblíkala stejně jako moje máma. Pak přišel zvrat, pustila se do mně otcova manželka, která se prostě s obludkou styěla vyjít na ulici... Teď jsem atraktivní blondýna, oči mi vybrousili laserem, oblékám se podle nejmódnějších trendů, jsem sexy, vystudovala jsem VŠ, mám velmi atraktvní povolání, dost vydělávám. Znám obscénní povykování chlápk na ulici i křivé pohledy bývalých spolužaček, které neunesly tu změnu. Ale našla jsem pár fajn lidí, žiju bezva život, mám se skvěle, jsem úspěšná. Až na ty vztahy... Normální hodnej chlap si na mně netroufne, prostě ze mně má strach. A ranaři, co loví něco jen na pár nocí do postele... hmm, to bylo slz, než jsem pochopila, že velká láska můžou být jen taky pouze velké kecy. Prostě a jednoduše: Nevím, jestli teď mám vc než předtím. Dřív jsem měla vždycky někoho, měla jsem pár dlouhých vztahů, které téměř vedly ke svatbě a není podstatné, proč skončily. Teď mám skoro všechno, co si můžu přát (ne, nejsem milionářka, mám prostě jen super práci, hezké bydlení, průměrné auto a nerozmýšlím se, jestli si koupím boty nebo zaplatím složenky, nekupuju si střevíčky za 20 tisíc, ale prostě mám dost na to, abych žila v pohodě víc, než kdykoliv jindy). Jenže si říkám, jestli bych nebyla ta malá šedá myška, co by zůstala na té vesnici, dělala tam na poště a měla teď manžela a kupu dětí....

A jak na mně působíš ty? Mylím, že jsi dokonalý případ introverta: udělala jsi úžasnou změnu, ale radši si zalezeš večer s knížkou na gauč, než aby ses bavila a uvolnla. Chlíáky ignoruj, ti jsou všude, musíš se je naučit ignorovat anebo pěkně odpálit. A asi by sis měla víc věřit. Ale v jednom máš pravdu: Inteligence a atraktivnost dohromady je smrtelná kombinac pro majitelku. Kybysme byly blbý pipiny, jsme spokojený obě, dělaly bychom chichichi a ááách, to jsou botičky, mávaly řasami a chlapi by nám leželi u nohou.
13. 10. 2005 20:57: Rif_du_Madon (Srandystka@centrum.cz)
Dobrý den. Myslím si, že v dnesšní době to inteligentní ženy opravdu nemají zrovna lehké, ale otázka je, jestli to mají lehčí, pokud jsou ne zrovna atraktivní, či naopak. Já v tom mám vlastní zkušenost. Nikdy jsem nebyla bůhvíjak líbivý typ. Znáte to - brýlečky, uhlazené vlasy, spletené na temeni, nemoderní oblečení, šedá myška. Nikdo si mě nevšímal a já žila ve svém smutném světě bez kohokoli, kdo by o mně snad jen zavadil pohledem. Se závistí jsem se dívala na úspěšné krásné ženy. Pak nastal zlom. Něco ve mně se změnilo, možná jen skončila etapa mého života. Najednou byla ta tam šedá myška. Brýle nahradily kontaktní čočky, oblečení se přesídlilo do moderních a vyzývavých modelů, začala jsem navštěvovat posilovnu a více se projevovat. Byla jsem jiný člověk. začali si mě všímat lidé, ale začínala jsem od prvního nadšení poznávat, že to není až tak dobře. vadily mi pohledy mužů, co mě sledovaly, at jsem se hnula kamkoli. Hloupé narážky, závist ostatních a nakonec jsem poznala, že sice obklopená lidmi, jsem zase sama. zase ve svém světě, kde ale už nejsou šedé zdi, jsou to mříže ze zlata.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .