SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

bývalý manžel nebo současný přítel???

je možné milovat dva muže současně? zvlášt když o sobě dobře vědí a oba vás milují

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista devadesát osm
číslicemi:
 


30. 11. 2005 14:23: paja ()
Možné to určitě je,ale dlouho to nefunguje.Uvidíš,že časem jeden z nich bude mít převahu.Bude se Ti povahově víc zamlouvat.Chce to čas a samo se to vyřeší.Vlastní zkušenost.
10. 11. 2005 17:58: Kateřina ()
Ahoj Markéto,je to sice dlouho,co jsi sem napsala,ale moc mě to zaujalo.Jsem právě teď v podobné situaci a vůbec si nevím rady.Ty už jsi to nějak vyřešila?Díky za případnou odpověď.
25. 10. 2005 22:32: ADAM ()
Milý(á) Rif, děkuji ti za reakci na můj dotaz. Zkoušíme to s manželkou dál, navštěvujeme psychology, ale žena je stále smutná a v napětí, pociťuje velkou vinu vůči mě, ale já už to pochopil a odpustil jsem jí, vždyť jsem ji trápil svým chováním už pár let a teď to musím pocítit i já. To že jsme se trápili jsme možná podvědomě cítili ale nedokázali to pojmenovat. Chovali jsme se k sobě vždycky přeslušně a když nám něco vadilo tak jsme to radši udusili a zametli pod koberec abychom druhého neranili, ale čas ukázal, že to bylo špatně. Vinen jsem byl já a asi je to tím že pocházím z mnohem uzavřenější rodiny než žena a ona se tomu přizpůsobila. Hlavním nesouladem(a já o tom neměl celou dobu ani tušení) bylo to, že moje žena se mnou strádala v citové a sexuální oblasti, vlastně jsem se jí nikdy nedokázal úplně oddat a prožít s ní vášnivé milování, snažil jsem se být jemný a zároveň citlivý , ale byl jsem stále jaksi ve střehu a neuvolněný. Ona potom reagovala pozitivně na každou mužskou vtřícnost, kdy si s ní muž povídal o citu aněžnostech, tak byla vyprahlá. Mě však nic neřekla prý aby mě nezranila. Těď se cítí špatná, ale mluvíme o tom a i když to bolí, dává to možnost náš vztah ozdravit? a jít dál. Věřím, že to zvládneme i když je to moc těžké. S přítelem je stále v kontaktu(telefon,sms a možná i osobně, ale po tom nepátrám, věřím ji), ale všichni cítíme , že takto dlouho tato situace nemůže vydržet. Dnes mi omylem zavolal její /náš přítel a já kupodivu necítil vztek, a žárlivost jen slabě. Říkal že se snad už vše vyřeší a hlavně že nikdo nesmí na mou ženu naléhat. Pocity mám smíšené. Je to velmi hodný člověk, ale taky někdo kdo mi sváděl mou ženu, ale taky ukázal nám oběma že nám vevztahu něco nefunguje. Uvidíme co přinese budoucnost..
13. 10. 2005 20:49: Rif_du_Madon ()
Zdravím Adame. Tvá situace vypadá jako složitá, ale podle mě je to vcelku jendoduché. Všechno to záleží na ní. Pokud by žila ve vztahu, kde by necítila lásku, nebylo by to správné ani pro jednoho. Zní to možná trochu zvláštně, ale znáš toho muže? Možná byste se měli sejít a v klidu si promluvit všichni tři. Třeba by se tím spousta věcí ujasnila, přece jen jste už dospělí rozumní lidé. No přeji hodně zdaru na další pouti životem.
11. 08. 2005 23:47: ADAM ()
Poprvé píšu na internet a trochu se mi klepou ruce, ale cítím potřebu sdělit někomu svou bolest: Žijeme spolu 8 let, poslední 3 už jako manželé, ale teď se náš vztah dostal do pořádné krize. Má žena tráví čas s naším společným kamarádem a dokonce váhá zda k němu neodejít natrvalo. Vidí v něm to co nevidí ve mě : muže. Ale asi bych měl říct, že už samotný náš svazek byl od počátku založen jaksi nezdravě, něco jako opozice proti našim dle našeho názoru nefungujícím rodinám. A my, že budem lepší. Já přijal roli ochránce, skoro otce a ona zase dítěte a občas i naopak, zdravé partnerství to tedy asi nebylo. A já se ji tolik snažil chránit, až jsem to přehnal, uzavíral jsem nás spolu, chtěl jsem všechno jen spolu, a málo jsem vnímal ty drobné připomínky, že by to chtěla i jinak. Tak jsem se upnul na cíl : partnerčina škola, koupě a oprava domku..., prostě pro naši rodinu připravit ty nejlepší podmínky. Ano, tak jsem si to představoval a převzal na sebe i roli toho, kdo hlídá abychom ještě neměli děti. Přitom už žena alespoň rok naznačovala že už děti chce. Ale já jsem na to neslyšel. Až jednou se náš přítel dostal do problémů a obrátil se na ženu a ona ho s porozuměním a citem vyslechla (je velmi citlivá a já až teď zjišťuji jak málo jsem jí naslouchal ajak málo jsem se jí otvíral a sděloval jí své pocity - a to jí velmi chybělo). Asi před půl rokem tohoto přítele opustila manželka ,kvůli jinému muži, on se vůči ní zatvrdil a obrátil se na mou ženu pro útěchu(je také velmi citlivý a vnímavý) a má žena se zamilovala, on asi vycítil co jí chybí a nabídnul jí to. A ve mě se něco utrhnulo a já jsem to konečně všechno začal vnímat srdcem, její i svoje pocity. Mám pro ni pochopení, ale moc to bolí. Celý bych se jí dal, ale je tu on a její zamilovanost k němu. Co mám dělat? Čekat až se nějak rozhodne. Pořád ji miluji, přál bych si ,aby zůstala dál se mnou, toužím po rodině, po dětech s ní, ale ona v tuto chvíli ne, teď to se mnou už necítí.. je to natrvalo, nebo se to změní? Plno otázek, ale nevím co bude dál...
27. 06. 2005 08:09: fík ()
Ahoj Markéto, nevím proč, ale zaujal mě tvůj dotaz. Možná proto, že jsem na druhé straně. Mám přítele, který je ženatý. Kvůli mě se prý rozvede (nefunguje mu manželství). Bohužel jsem to právě já, kdo cítí, že vše není v pořádku, že stále svou ženu miluje....mě také miluje. Prostě každá mu dáváme něco a on se nemůže rozhodnout....Možná byste si rozumněli :-))) Tak preji hodne sily a ver Marketo, ze cim driv to dilema rozlousknes, tim driv umoznis obou muzum normalne zit.... fík
25. 06. 2005 16:56: markéta ()
miluji svého muže a miluji i svého přítele kvůli kterému jsem se rozvedla. měli jsme hezké nekonfliktní manželství nic méně v něm chyběl pocit důležitosti a lásky. o nějakých něžnostech ani nemluvě. nyní mám vztah plný lásky, něhy a pocitu že jsem pro někoho jedinečná, ale také plný nedůvěry a neustálých hádek. mysky vah jsou ale ve stejné rovině. kam se přiklonit. kdyby tak šlo spojit oba v jednoho. nevěřili by jste jak vyčerpávající tato láska je

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .