SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

lhaní

je možné, aby se to dospělý člověk odnaučil?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: dvěstě šedesát devět
číslicemi:
 


20. 05. 2018 15:06: Renča (renataho1@seznam.cz)
kamarádka že že vystudovala vysokou školu,všude možně to píše-na facebook.informace o sobě...co s tím
31. 07. 2016 18:45: anonim (rici.2045@gmail.com)
je možné odnaučit lhát dítě? a kdyžtak jak?
23. 03. 2016 12:44: kalimero (jarka.karkosova@seznam.cz)
lež dokonce lež ,která nedává žádná smysl protožé je okamžitě odhalitelná jak takovému člověku pomoci?
11. 03. 2016 01:32: blaik (milanblazek18@seznam.cz)
Ahoj potrebovala bych odnaucit lhat pritele skoro porad lze a vymysli si...
18. 09. 2011 14:59: denny (dan.2011@seznam.cz)
Dobry den,zacina me vazne trapit lhani.Jsem uz pres rok s pritelkyni a cca pred mesicem jsem ji zacal lhat.Lhal jsem uz v mladi ale pak me to preslo,ted se mi to vratilo zpatky,jsem z toho nestastny.Cca pred 5 lety jsem utpel uraz hlavy.Dekuju za odpoved Dan
16. 10. 2006 17:12: Petris ()
Milá Mysteria,no když se chcheš zničit.Ale přítel se nezmění máš svůj život a za ten jsi odpovědná žiješ jen jednou.Lidé kteří pijí,lžou,nejsou zodpovědní,druzí jim ubližují,důvod k pití si vždycky najdou.Jim te jejich bolný svět vyhovuje jsou závislí a druhé kolem sebe ničí a zničí i své děti,přečti si jak píší děti do drog a závislostí.Bič a pryč od něj,léčit se nebude bude ti tvrdit,že má všechno pod kontrolou atd.atd a stále do kole a budou ti utíkat nejlepší léta života.Život máš na to ho žít ne živořit.Měj se
09. 10. 2006 13:44: MYSTERIA (mysteri.ous@seznam.cz)
Dobrý den, obracím se s prosbou k Vám, protože potřebuji radu a sama nevím, jak dál. Mám přítele (40let). Má dva problémy, a to alkohol, léky na nervy a lhaní. Snažím se mu vysvětlit, že tímto způsobem nelze problémy řešit. Vymlouvá se, že má hodně problémů a starostí, které neřeší tak, aby je odstraňoval, ale raději si vezme neurol a panáka a - dle mne - se jen společensky znemožňuje. Ano, uznávám, že má starosti, ale kdo je dnes nemá. Snažím se mu pomáhat a vysvětlovat, ale vždycky to dopadne stejně. Slíbí, že to udělá tak a tak, protože to je prý rozumné a pak ... jdu prát kalhoty a vypadne z nich balení neurolů nebo lexaurinů. Jdeme na koncert a během půl hodiny se potácí a artikulace jeho mluvy ... nechtějte slyšet. A když už nic, tak beru nákup z kufru auta a zpoza nářadí se na mne vykulí rozpitá lahev vodky. Nemohu mu stát 24hodin denně za zády a hlídat ho. A ještě k těm lžím ... stupidní, dětské a naivní ... jako např. říká, že nutně musí zařídit to a to a je to šíleně důležité, ale ... nakonec z něj vypadne, že se to nekonalo, protože to nebylo až tak nutné a co dělal místo toho? Správně, pil. Nebo výmluvy typu že je mu špatně, protože něco snědl ... chyba lávky, lidé se postarají a dozvím se, že byl opět opily. Slíbila jsem jemu i jeho sestře a rodině, že se budu snažit jej podržet a pomoci mu, ale už nemohu. Opustím-li ho, bude mít další důvod k pití, opět se bude sebelitovat a práškovat a alkoholovat a vymýšlet si. Prosím, poraďte mi, dá-li se toto odstranit (napsala bych asi správněji -vyléčit)? Na koho bych se tu (východočeský region HK-PA) mohla obrátit? Jsem už příliš unavená a nevím jak dál. Muž, kterému je 40 let by měl být plný života a energie, ale ... Děkuji předem a přeju Vám vše pohodové. M.
02. 10. 2006 00:30: Carrie ()
Vlado, přes to všechno, co jsem prožila, přes všechna ta zklamání, pořád věřím, že můžu mít muže a s ním dítě. Už jsem uvažovala o tom, že si pořídím dítě s vědomím, že na něj budu sama, ale myslím, že by to bylo vůči dítěti nefér. A že bych to možná ani sama nezvládla. Už teď se ze své osamělosti hroutím, připadám si zoufale sama. Nechci být sama i v tom období, kdy žena rozhodně sama být nemá...


Mluvíte mi z duše, nechci jednou sedět sama v prázdném pokoji a litovat, že jsem neměla děti, muže, normální život. Ale nevím, jak z tohohle nenormálního utéct. Znám klasické rady typu: najděte si nové koníčky, seznamujte se s lidmi, začněte se učit cizí jazyk... Ale ono to nějak všechno nefunguje... Potřebovala bych nějaké pilulky na vyblokování části mozku, kde ho mám uloženého, a pak prostě jen vysadit léky, hezky se oblíknout a jít hledat skvělého chlapa.........Pohádka, co?
02. 10. 2006 00:01: Vlado ()
Carrie,nemohu s jistotou říci, že má rada bude dobrá, neb nejsem v oboru studovaný, a také patřím mezi lidi, kteří dokáží být zamilovaní, i když onen cit už dávno není opětován. Platí přitom, jak už jsem psal, že se mnou jako s mužem, už dávno ta žena nechodí.
K radě.
Můžete si silněji uvědomovat ony tikající hodiny. Plus fakt, že láska mateřská je u naprosté většiny žen ten nejsilnější a krásný cit, který Vám dá zapomenout na jiné bolesti.
Pokud jste citově vřelá, v nejhorším případě dokážete být jediným rodičem svého dítěte. Ano jistě máte ještě několik let na hledání vhodného partnera, ale začnete dělat něco hned, jinak se může stát, že budete do smrti bolestivě litovat a po celou tu dobu Vás bude mrzet, že jste nenašla sílu.
01. 10. 2006 22:54: Carrie ()
Vlado, neměl byste radu, kde tu sílu k odhodu vzít a jak se zbavit totální, nesmyslné a sebezničující závislosti na nevhodném partnerovi??? Snažím se o to neúspěšně už pár let a vždycky se buď sama připlazím nebo se nechám kecat, ale utnout to nedokážu...

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .