SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

dospělé dítě, které nechce pracovat

jak ho k tomu donutit?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista osmnáct
číslicemi:
 


28. 06. 2009 17:35: Čerešnička ()
Letos jsem měla 35 let , po vyučení jsem byla na pracáku a sociálce a tedˇmám rok částečný invalidní důchod, mám psychickou poruchu, nevydržím mezi lidmi, mám strach a z toho úzkost že nemůžu pečlivě odvést práci, prostě někdo mi v práci něco řekl a už jsem tam nešla, ale souvisí to i se školním jednáním, tam jsem se nepohodla se spolužáky a už jsem tam nešla, roztrhala jsem pak doma učebnice a sešity abych si vylila zlost, taky jsem vystřídala 6 učebních oborů a jenom jeden jsem dokončila. Prostě v tom stavu nemůžu odvést kvalitní práci.
28. 06. 2009 17:25: Beata ()
No já mám důchod,je mi 21let,a taky se mi moc nechce pracovat,je to i tím,že tam moc dlouho u práce nevydržím,týden je v pohodě,ale déle ne,mám jen základku,a nevím co s tím,vždy mám problémy v práci,jako že místo toho než bych šla od práce,tak jdu ven,prostě jak se chodí za školu tak já za práci,prostě u toho chování přemýšlím o čase,kolik málo času mám na sebe,a že mě ten život nebaví,tak nejdu a neomluvím se a pak mě vyrazí,teď bych chtěla zkusit roznášet létaky...a vůbec nevím co stím...jo jasně lenost ale když se tomu přídá deprese...prosím jestli máte podobné zkušenosti tak napište díky nebo co s tím jak mám na to jít,jak to mám zkousnout..
24. 05. 2008 22:20: vrana (Szarkova@azet.sk)
Prosím o radu mám syna 19 ročného, ktorý teraz zmaturoval. Zmaturoval super, len mám problém lebo nič doma nechce robiť a je hrozne nervozny. Stale porovnáva seba so sestrou, ktorá má 16 rokov tiež chodí na gympel v 1 triede, ale neučísa tak dobre ako on. Proste mi stále vykrikuje, že robím rozdieli. Nie je to ale pravda. Dostane viac ako dcera. Ide o to, že ona je viac pracovitá a keď ju poprosím tak mi pomôže s uprataním a so všetkým o čo j poprosím. Syn je však pravý opak, keď mu niečo poviem aby spravil na všetko povie potom, neni bordel, netreba, daj pokoj čo otravuješ, nechcesa mi, a ani to nespraví až keď naneho začnem ziapať doslovne, nakoľko ma tak vytočí až do zbláznenia. To už potom kričí aj on na mňa a proste ma pošle do riť, alebo mi povie hocičo. Veľmi kričí za všetko a nadáva mi. Je mi to veľmi ľúto, ale neviem si už s ním rady. Proste všetko chce za darmo, bez pomoci v rodine. Mám totišto syna ktorý chce natankované vozidlo a peniaze, ktorý fajčí a predstavuje si to tak, ako keby bol nejaký princ. Neviem či som to dobre popísala, ale ma to veľmi bolí a neviem čo s tým. Proste neni za nič vďačný, všetko bere ako samozrejmosť a pokiaľ neni po jeho tak je v dome cirkus. Manžel nieje doma, robý vonku a chodí domov po týždni a keď nechcem aby bol cirkus, keď dojde domov tak mu nič nepoviem. Je ho lenivosť mi leze na nervy mi s cerou upratujeme a on si četuje. Hádže špačky po dvore a keď ich nechcem mať na tráve tak si ich musím pozbierať sama. V izbe má taký bordel od vecí ktoré vyzlečie ze sú celé pokrčené až ma to prináša do šialenstva. Je lenivy si spraviť ešte aj jesť a keď si spravý tak ten bordel s jedenia neuprace potom sa hádame. Keď bol menší tak za to dostal, ale neviem či to bolo to správne riešenie teraz mi to vykrikuje že som ho celí život iba tlkla. Ja už ďalej nevládzem. Nadáva aj sestre že ona je tá sktorou sme posratý a takéto reči. Ale že ona robí a on sedí to mu nevadí. Poraďte ak máte skúsenosti čo robiť. Ako s ním mám jednať vobec ma nerešpektuje robi ako on uzná za potrebne. Učí sa je vonku slušný aj ho majú v kolektýve radi len doma ku mne je taký. Kludne mi povie, že ma nenávidí jak keby sa bavil s nejakou rovesníčkou. Je mi s toho na figu. Ak to bude niekto čítať nakoľko je to dlhé tak vopred ďakujem za nejakú radu či skúsenosť.
vrana
24. 02. 2006 22:04: Marie KV (kladys@centrum.cz)
Hledám Žoly, která se ptala co se synem, který se nechce učit a Mgr. Potůčková jí odpovídala ať zastaví to "čertovské kolo" Prosím ozvi se jak to dopadlo. Děkuji
20. 06. 2005 22:35: tajnyd ()
Mám podobnej problem sám ze sebou, jenom je rozdíl že studuju VŠ, ale stejně jinak sem hrozně linej, bojím se že jestli mě vyrazí tak špatně skončím. Jinak co si myslím že by pomohlo jemu i mě je holka, ale to není jen tak.
09. 06. 2005 08:16: salud ()
Když dvacetiletý syn tráví dny koukáním na televizi, pobírá si podporu v nezaměstnanosti a nehodlá tento stav nijak měnit, co s tím může člověk dělat? Máte někdo takové zkušenosti? Děkuji za odpověď.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .