SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Končím s kouřením..

co se vám osvědčilo při překonávání absťáku v prvních dnech?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista čtyřicet čtyři
číslicemi:
 


22. 05. 2007 19:52: Etna ()
Já jsem přestal kouřit tak, že jsem se chtěl potrestat. A protože se opravdu nemusím pak jsem trest vykonal pořádně. :-))
10. 05. 2007 19:57: Pedro (mcgregor@net.hr)
Normálně ke kafi a tak kouřím nezapálenou cigaretu. A pak si pořád sugeruju, ž ekdybych si zapálil, tak se mi udělá blůbě. A funguje to. Dovedu se přesvědčit!
26. 03. 2007 18:22: www.stopkoureni.cz ()
Petice proti kouření ve veřejných prostorách: www.stopkoureni.cz
09. 03. 2007 16:47: Enya (simis6@centrum.cz)
Ahoj,tak sama nekouřím,kouřila jsem asi 3 roky s přestávkama až upozornění,že moje hukání je počínající astma mě tohoto zlozvyku zbavilo,jenomže člověk,který kouří 30let a více šanci na přestání nemá jenom další tahání peněz z kapes,nejprve byl elektrický šok-podvod,náplasti nefungují,bylinný přípravek špatně od žaludku,průjmy je to závislost a pro stát pěkný příjem.
07. 03. 2007 03:43: .... ()
Kouřím 34 let,sem zavislák,asi nejpřijatelnější se mi zdá ukončit kouření i sebe.Kouření je neudržitelný ale absťák pociťuji už i při pomyšlení,je to problém.Nechci nikomu škodit ale nemám na to přestat.
14. 06. 2005 09:36: jiraak (jiraak@seznam.cz)
Nejdůležitější je rozhodnutí. Pokud se člověk skutečně rozhodne nekouřit, je to z nějakých důvodů. Např. nesmyslnost kouření : pokud něco konzumuji, očekávám, že mě to uspokojí. Mám-li chuť na cigaretu, dám si ji a očekávám, že ta chuť, uspokojena, zmizí. Je to tak? Není, dokouřím a dám si další. Blbost.
Nejlepší je důvody si někam zapsat, zapamatovat a myslet na ně.
První den nekouření jsem se vydal jako obvykle do své oblíbené hospůdky, všechno jako vždycky, jen jsem nekouřil. Ale co dělat v těch trapných chvilkách, kdy nemá člověk zrovna co říct ani co dělat? Nic. Je to běžné a normální. Rozhodně normálnější než strčit si něco se zapáleným koncem do pusy a tahat z toho jedy do plic. Zabíjet sebe i ostatní. Koneckonců, přijde ti že se nekuřáci chovají divně?
Není špatné potáhnout si nebo si dát 1 cígo když je chuť, ale jen pokud víš, že jsi nekuřák a nekuřákem zůstat chceš. Absťák se tím eliminuje, jen nezapomenout: proč nekouřím?
A nakonec: kdy jindy by měl člověk přestat kouřit než teď? S každou cigaretou to bude těžší a těžší. Odkládat to je kontraproduktivní.
J.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .