SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Věková nerovnost mezi partnery?

Je vůbec možné aby jim to vyšlo?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: pětset padesát tři
číslicemi:
 


07. 08. 2009 17:59: hyhyhy (zvirka@email.cz)
Ahoj, já si myslím, že je to opravdu hodně individuální. Můj manžel je starší o 9 let, jsme spolu 7 let, od mých 18 a jeho 27, oba spokojení. Ale možná je to i sociálním vzorem, otec byl o 7 starší než moje matka a i můj bratr je o 7 let starší než já.
04. 08. 2009 03:49: bla bla (berenikat@seznam.cz)
Ahoj,taky mám osobní zkušenost se staršími muži.Mně bylo tenkrát 16 a jemu 33let,dodnes jsme kamarádi i když se už tak často nevídáme.Ted´jsem zamilovaná do muže o 14 let staršího,mně je 28.Nevím čím to je ale prostě mám raději starší zkušenější muže,byt´ jsou třeba rozvedený a se závazkem.Nevidím v tom problém.Řeším trošku jiný problém a to že ten současný muž to neví,že ho miluji,nebo možná ví ale s největší pravděpodobností není moje náklonnost opětována :-(
21. 05. 2009 13:57: prostě já ()
No je jsem chtěla tady k poslednímu příspěvku říct, že si nemyslím, že skoro 30ti letý muž hledá v partnerce matku.Jo pokud to je 18ti letej kluk a 40ti letá žena, pak na tom něco je, ale takhle..... no nevím.Jinak měla jsem partnera o 13let staršího a jsem ráda, že už mluvím v minulém čase. Ale je to o povahách a ne o věku.
19. 05. 2009 21:21: sssa ()
treba je to tak, ze to neni o vztahu. pro tebe je spis jak mladsi bracha nebo syn a on ma v tobe mamu, o kterou se muze oprit...
18. 05. 2009 15:58: daniela (daniela.sk@seznam.cz)
Mě je 43 let, partnerovi 27, klape nám to, je to krásný, ale samozřejmě, že okolí není vždy tomuto vztahu nakloněno. Otec partnera ani jeho maminka se nejsou schopni z danou situací vyrovnat. To je velice těžké hlavně pro mě, jelikož je apelováno na můj rozum a slušnost. Jak se s tím vypořádat?
13. 06. 2005 12:47: Naty (naaatasha@centrum.cz)
Tak s tímhle mám osobní zkušenost a musím říct, že sem maximálně spokojená!!Můj partner je o 14 let starší a ani v nejmenším si nemám na co stěžovat! Musím ale souhlasit s jedním z vás s tím, že všechn o záleží na těch určitých lidech!!Znám totiž pár lidí, kteří sou na tom podobně, ale ten vztah za moc nestojí, protože sou příliš rozdílní....takže na věku nezáleží, hlavně, aby si lidi rozuměli a měli se rádi, ne?!
07. 06. 2005 10:13: enyty (enyty@seznam.cz)
ahoj ja se přiklánim k názoru ktery byl již vysloven že je vše v lidech .většinou jsem mivala starší partnery o 3-7let povětšinou nedokazali říci jakou maji představu a jak si vztah představují Ted mam o pulroku mladšiho partnera delame ulety a jsme v pohodě takže ve věku to vubec nejni .
23. 02. 2005 11:51: Nico ()
Takze,

v 18ti jsem mel za partnerku holku, které bylo 30 let. Ona se pořád cítila divně. Bylo to na vesnici - i když oba jsme tam byli vlastně "vetřelci" z města za prací :o) Tehdy jsem asi nemohl být partnerem na delší dobu, ale jako milenec asi ano. Dneska na tom nic není. 5 ze 6ti časopisů uvádí, že mladší milenec či partner je pro ženu osvežením, není mu za těžko nosit květiny, překvapovat, být romantický a dávat najevo svoji lásku.

Pro mladšího muže je starší partnerka za A) náhradní matkou, za B) partnerkou, která už ví, že život není jen natřásání se před zrcadlem, ale i spousta starostí a je schopna říct, co vlastně chce. A třeba nechce, aby se musel pořád předvádět (a bavit ji jako ty mladý holky) - čímž mu umožní být takový, jaký je a nedělat z toho vědu.

Pokud je ten vztah založen z větší části na fyzické přitažlivosti, tak je vždycky riziko, že muž (svině stárnoucí pomaleji ) bude pokukovat po mladších. Ale nikdy nenajde "dospělou" ženu mezi 20kama - to je snad jasný, ne?
21. 02. 2005 16:37: Janka (@)
Ještě mě napadlo, že by mě také zajímalo, co vlastně očekává mladší muž od starší partnerky? Možná jen hledá služku, náhradní ,,matku,, která se o něho postará. Jestli to tu čte nějaký muž, který má partnerku starší než je on, tak by bylo docela zajímavé, kdyby nám svůj názor napsal:-)
21. 02. 2005 16:35: Janka (@)
Mám zkušenosti s oběma případy - jedněm známým to vychází už několik let, jsou o sedm let od sebe, ale opačně než je běžné, tedy ona je starší a jsou v pohodě. A naopak znám pár, kdy byl muž o něco mladší než jeho žena a po dvou letech si našel milenku, samozřejmě mladinkou. Asi bych řekla, že je to o lidech, individuální a s věkem to svým způsobem nemá asi nic společného,nemyslíte?

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .