SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

hledání sama sebe

vaše cesta k sobě samému

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista patnáct
číslicemi:
 


05. 02. 2007 16:21: Tokaty ()
Ahoj Katko,
každý má rozdílný způsob hledání sebe sama a je těžké určit, zda člověku prospívá nebo ne. Nepíšeš nic o Vás dvou. To taky odpískává? Myslím, že by za tím mohl být nějaký problém, který se bojí vyslovit nebo deprese. Ale taky by tak mohl být šťastnější a "jít do sebe" v pozitivním smyslu. Důležité asi je, co mu to přináší a je-li šťastnější. Pokud se trápí, asi to nebude až tak přínosná cesta, jak se najít.
05. 02. 2007 14:58: katka (katynka.n@seznam.cz)
Ahoj,man jeden dost závažný problém.Můj přítel mi pred nedávnem rekl ze neví kdo vlastne je, ze se nepoznává. Rekl ze potrebuje cas, ze chce byt sam, bez lidi. Uplne se sparoval od veškeré společnosti. Řekla bych že tohle je jedna z nejhorších cest jak se najít. jaký je váš názor?
09. 01. 2006 15:13: Jamoona (jana.moon@seznam.cz)
RE: Svobodná. Ahoj, některé věty které píšeš jako kdybych je říkala já.
Máme, nebo spíš já mám s manželem krizi ( 10 let spolu, 2 leté dítě) v tom smyslu, že s ním už asi rok nespím. Nějak mě nepřitahuje, dokonce nevím jestli ho ještě miluju. Také se cítím nějak prázdná, možná i toužím po nějakém jiném životě (víc aktivním, s více zážitky). Teď mám ale dítě a o to je to komplikovanější. Také jsem kdysi chtěla odjet studovat Aj do zahraničí, ale kvůli vztahu jsem se toho vzdala, možná jsem to i odsouvala na další místo. Být ale na tvém místě, dokud jsi svobodná a bez dětí navíc v době kdy nevíš co od života chceš, vycestovala bych. Pokud se s partnerem opravdu milujete počkáte na sebe, pokud ne asi to nebylo to pravé. Možná by sis to pak mohla celý život vyčítat - jak cestování tak partnera. Tou cestou si možná ujasníš více věcí než bys čekala. A pokud se nechceš s partnerem milovat, vidím v tom možná i ten zásadní problém ve vašem vztahu, tak jako u nás. Třeba ta cesta by mohla naopak pomoci i tomu milování. Ujasníš si jestli po něm opravdu toužíš nebo ne. Možná je lepší udělat to "něco" než neudělat nic a čekat, že se vše vyřeší samo. Věřím, že sama ze sebe pak budeš mít lepší pocit.
02. 01. 2006 12:07: Svobodná ? ()
Ahojte,chtěla bych vás touto cestou poprosit o radu. Nevím co se semnou děje, ale jsem hodně zmatená a mám mocit, že ve svém životě stojím na jednom místě.Mám silnou touhu vycestovat do zahraničí,poznat jazyk, lidi, kulturu a nový život. Bohužel je tom Ale. Mám přítele, s kterým sme spolu 6 let.Sme už jako manžele, jen já se citím tak prazdná a nevyužitá po jeho boku.Chci odjet, ale vím, že je zvykli na mě..že mu budu chybět..a tak jsem tady zůstala a neodešla..moje duše z meho těla unikla.Pořád myslím nato, že bych chtěla odejít, nebraní mi v tom, ale taky to bere, že já jsem ta co odchází. Jsem zmatená..chci se najít..chci vědět co opravdu chci, ale jak to mám zistit? Co mám udělat?Možná chci odejít od něj. Jak mám najít odpověd na své otázky ? Mám ho ráda, ale na sex s ním nemám ani pomyšlení.Co to všechno znamená ? Soucit? Mám pocit,že se sama sobe bojím si přiznat pravdu, že bych měla jít.Jsem z toho smutná, že nevím co dělat a nevím co je pro mě správně..
Co si mám od toho všechno myslet..mám pocit, že jsem slepá..
14. 07. 2005 16:48: nanyna (janasty@seznam.cz)
Je to těžké, ne vždy máme podmínky k tomu, abychom mohli být sami sebou..někdy chceme vyhovět druhým, začlenit se do společnosti "normálních" lidí a hlavně příliš nevyčnívat z řady..U mně ale nastal zlom a uvědomila jsem si, že kolem sebe nepotřebuji lidi, kterým se zavděčím tím jaká jsem..Důležité je být opravdu taková jaká jsem aniž by to zrovna mohlo mému okolí vyhovovat..a to s mým nejlepším úmyslem a vědomím-svědomím..V podstatě pociťuji přirozenou potřebu pomáhat kolem sebe. Dělám to už odmala a beru to jako přirozenou věc.Hodně lidí to vycítí a sami za mnou chodí nebo se začnou bavit o problému...Ráda pomůžu,když můžu,anebo alespoň podpořím.Paradoxně dělám práci, která mě zrovna nenaplňuje, protože nevidím v ní smysluplnost...i když něco by se dalo najít, ale není to ono. Letos jsem se hlásila na FF obor Psychologie..., bezúspěšně.Chtěla bych alespoň najít cestu, která mě povede k možnosti pracovat s těmi, kteří to potřebují, protože tak cítím, že co dělám má smysl..
06. 07. 2005 09:52: nikodo (valtrstein@centrum.cz)
Mám problém.Není stopro tak vážný jako ty tady,ale stojí mi často v cestě.Mám malé sebevědomí.Hraju voliš a právě to nabírá na obrátkách.Už sem docela vysoko.Jedu na soustředění a bojím se že na to nemám.Vždycky když se mi něco nepovedwe furt se omlouvám a všem už to leze krkem.Neumím to zastavit.Prosím pomožte mě.Minulej rok jsem mohla prý být tam kde sem ale byla sem dítě.Mám strach že sem pořád....13let
27. 02. 2005 14:51: Rizecek ()
02. 02. 2005 23:31: Kine (mirekkrasa@volny.cz)
katy+Martina+...: Píšete tu o svých potížích s DYSLEXIEMI. Nevím, jestli jste se s nimi už naprosto smířili nebo jestli tušíte o možnostech řešení. Já osobně doporučuji kineziologickou metodu "One Brain" (www.onebrain.cz), která mnohým pomohla se dyslexie úplně zbavit. Nechci tvrdit, že to je "lék" právě pro Vás, ale zkuste se zajímat... Na případné dotazy odpovím rád osobně, nebo výše zmiňované www-stránky.
29. 11. 2004 12:50: maikl ()
najit sam sebe znamená postavit se na své nohy a říct:,,tak a tohle jsem já". Možná to je krásný pocit, ale ja ho zatim nepoznal. Proto mě asi pohlcuje prázdnota a pocit sebepodceňování..Lídé co poznali štěstí a lásku jsou nejbohatší na celém světě. Je to to nejdražší co může jeden druhému dát. kéž bych to poznál jednou taky..
12. 11. 2004 12:38: katy ()
Martina: určitě bude, je to lékařská diagnóza a učitelé na ní ze zákona musí brát ohled. Já sama studuji 3. rokem střední školu a jsem dyskalkulik. V matematice k tomu pedagog přihlíží a jiní spolužáci s dyslexijí mají přímo stanoven individuální plán učiva v onom předmětu. Vaší dceři přeji hodně štěstí v dalším studiu!

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .