SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Schizofrenie

bludy a nenávist, máte nějaké poznatky či zkušenosti, podělte se prosím ....

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset padesát sedm
číslicemi:
 


23. 08. 2018 22:15: Sevac (O.severa@seznam.cz)
Dobrý den,diagnostikovali mi paranoidní schizofrenií...léky,které beru nejsou na myšlenky,které mám,když jsem například zadychany,vůbec funkční.Vyčítam to rodičům,oba jsou lékaři...vycitam jim jejich zdravotní karty+jaký blbý program to mají,že se na mě občas válí hromada myšlenek,které nejsou moje,spíš ty myslenky my posílají a já je vnímám.v mladí jako panic jsem byl příliš citlivý a teď mám pocit,že jsem často v psychóze.
12. 03. 2018 10:17: Franta (f.korecky@centrum.cz)
Paranoidní schizofrenie z pohledu schizofrenika.

Tímto příspěvkem chci laikům srozumitelně popsat, co je to paranoidní schizofrenie pohledem schizofrenika. Jak člověk přijde na bizarní teorie, které nemocní hlásají. Tyto teorie se vždy vymykají lidskému chápání a popírající veškerá pravidla, včetně přírodních zákonů.

Jsem člověk, který v roce 2008 onemocněl paranoidní schizofrenií a v roce 2012 mi tato nemoc byla oficiálně diagnostikována. Na dané téma jsem přečetl mnoho odborných článků a nějak jsem měl vždy pocit, že se tam nepíše o mě. To je podle mne problém. Tyto články čte mnoho rodinných příslušníků schizofreniků, kteří se snaží sehnat informace, aby nějak pochopili to, co se děje s jejich potomkem, sourozencem, rodičem a myslím, že z toho nejsou moc moudří.

Abych jako nelékař nepsal informace o nemoci jinak, než tak, jak jsou oficiálně presentovány, tedy neměnil definice a poučky, budu se držet pouze popisování toho, co jsem prožil, toho, co mi nemoc způsobovala, jak jsem si to odůvodňoval a jak jsem došel i s VŠ vzděláním k velice bizarním teoriím, které jsem veřejně a velice aktivně presentoval, hájil, bojoval za ně.

Nemoc se u mě začala projevovat docela pozdě, když začaly první příznaky, bylo mi 37 let. Hned v úvodu je nutno říci, že člověk nemá v mozku nastavenu možnost přijít na to, že je nemocen. Budu zde popisovat věci, které se mi staly. Mám velice dobré znalosti zákonů v oblasti lidských práv, velice dobře znám zákony přírodní, studoval jsem obor, kde byla chemie, fyzikální chemie, fyzika, jaderná fyzika, kvantová fyzika, vlnění a záření. I přes to všechno jsem neměl sebemenší šanci rozpoznat, že vše, co se děje, vytváří pouze můj mozek. A to absolutně geniálně, tak, jako by vše, co jsem vnímal, bylo reálné. A na to se nabalovali představy, co se to děje, jak, proč, kdo to dělá a vznikaly moje teorie, bludy, tedy něco, co je nevyvratitelné a člověk za to bojuje jako o život, i když je to pitomost největšího ražení a odporuje to všem klasickým i přírodním zákonům. Zde musí každý brát jako fakt to, že mozek je geniální a to, co tak famózně vytvořil je pro člověka reálie, která se děje a člověk doopravdy nemá možnost přijít na to, že je to pouze v jeho hlavě.

Nyní už konkrétně. Nemoc u mě začala sluchovými halucinacemi několika druhů. Když jsem byl doma, pískalo mi v hlavě. Slyšel jsem lidské dialogy z bytu pode mnou, nebo za dveřmi bytu: Geniálně, někdy přímo za dveřmi, někdy za rohem , bydlel jsem v paneláku. Zde se stále někdo absolutně perfektně vytvořenými lidskými hlasy bavil o mě. Hanlivě, třeba, že kradu, že mě vyšetřuje policie, nebo že mi v noci vykopnou dveře, zmlátí mě a zlámou ruce a nohy. Do toho mi příchodem do bytu začalo v hlavě něco pískat, jako když u ucha píská foukací harmonika jedním vysokým tónem. Měl jsem strašný strach, bál jsem se být v bytě. Bál jsem se spát, bál jsem se, že mi někdo vyrazí dveře a zmlátí mě, spal jsem obutý, s řetězem v ruce, po bytě jsem měl rozmístěné nože, kdyby tam někdo vnikl, abych se mohl bránit.
Když jsem vyšel ven z bytu, přestal pískot, ale najednou jsem slyšel v mém okolí, nebo z dáli opět dialogy o mě. V autobuse několik sedadel za mnou, v kanceláři z vedlejší kanceláře, v hospodě za mnou. Někdy tiše, někdy velice hlasitě. Nemluvilo to na mě, mluvilo to o mě tak, že jsem měl pocit, že mě z toho každý pozná, popisovali si mě v dialogu, jak vypadám a potom se o mě extrémně hanlivě bavili.

Mě vůbec nenapadlo, že to slyším jenom já. Mozek to umí vytvořit absolutně geniálně, famózně, nerozeznatelně od lidské mluvy, včetně toho, že každý hlas má svou barvu, je nějak charakteristický, jako hlas lidský. Mě vůbec nenapadlo, ani mě nenapadlo přemýšlet nad tím, zda to také slyší lidé v mém okolí. To byla pro mě samozřejmost. Museli to slyšet. Znovu to opakuji. Vždy jsem vycházel z toho, že to všichni v okolí slyší stejně zřetelně, jako já, vůbec mě nenapadlo o tom přemýšlet. Byl jsem z toho na nervy.
Bydlel jsem v bytě s regulovaným nájemným. Začal se mi tvořit první blud.Bavilo se to o tom, že majitel nemovitosti si najal na nájemníky agenturu, která je má vynervovat tak, že se vystěhují z domu. Nenápadně mi to těmi dialogy napovídalo. Já jsem jsem se tak postupně zmanipuloval, že jsem byl po 3 měsících absolutně nevyvratitelně přesvědčen, že mě někdo terorizuje a mám pochopit, že se mám vystěhovat z regulovaného nájmu. Dokonce jsem přišel na to, že existuje nějaké zařízení, které v bytě píská a má člověka vynervovat, aby se vystěhoval. Rozebral jsem televizi, věž, digestoř, ventilátory, zásuvky, hledal jsem, kam to umístili. Úplně mě to vykolejilo pracovně, najednou jsem nepracoval. Žil jsem z úspor. To trvalo asi 7 měsíců, pak už jsem neměl vůbec nic, neměl jsem co jíst, poslední dva měsíce jsem měl 500 Kč na měsíc. Vyházel jsem zařízení bytu, rozdal a rozprodal to. Naštěstí jsem měl jako finanční poradce smlouvy s dvěma bankami na hypotéky, rychle jsem si sehnal nějaké klienty v Praze, odešel jsem z Liberce do Prahy. Po 7 měsících jsem byl vystěhován.
Ale . V Praze jsem bydlel 9 měsíců v levnějším hotelu, měl jsem tam TV, úklid, o nic jsem se nestaral. A to, co se děl,o trvalo stále. Do toho se mi ozvučili myšlenky, slyšel jsem je, když vyplouvaly, ozvučil se mi text, co vidím, a to mám, do dnes, to slyším. Nějak se to převede do řeči.

Něco mi nesedělo. Tak jsem začal studovat na internetu, zda li nejsem nějak nemocný. Prošel jsem vše o nemocech mozku, o schizofrenii. Bohužel jsem z toho, co se o této nemoci píše zjistit,. že tam píší o tom, co se mi děje. Nebyl jsem nějak rozštěpený, rozhodně jsem neměl negativní a pozitivní příznaky, prostě jsem z teorií, informací, které máte každý z vás nepoznal, že to píší o mě. Jak se mi ozvučil text, tak nastoupilo další mluvení. Bylo to uvnitř hlavy, takové pískavé hlasy, které komentovali úplně vše, co jsem dělal, na co jsem myslel. Dalo se s tím mluvit myšlenkami. Normálně si s tím povídat. Dialogy o mě se postupně přeměnili v dialogy mě s někým. Lidské hlasy, které jsem absolutně fantasticky slyšel, z dáli, z blízka, u hlavy, v hlavě reagovali na to, co dělám na co myslím, co chci dělat. stále se mi snažili překopat způsob myšlení, směry uvažování. stále mi to radilo, nadávalo, mluvilo, komentovalo, uráželo, nebo napovídalo, nebo to jenom strašně nahlas řvalo a degradovalo mě to. Nyní se asi každý lekne.

Psal se rok 2009, květen a já jsem si v Praze krom nějakých zpracovaných úvěrů ještě našel další práci. Měl jsem z armády učitelák na autoškolu, šel jsem učit do autoškoly. Bylo to fantastické. Šíleně mě to bavilo. Hlava mi řvala, jakmile jsme se rozjeli, začal jsem žít jízdou, plně jsem se soustředil, myšlenkami jsem posílal mluvu do hajzlu, nebo jsem s tím laškoval, v ničem mi to nevadilo. Měl jsem nejlepší výsledky, 90% úspěšnost na zkouškách, zbytek autoškoly asi 50%. Dařilo se mi, po 9 měsících v hotelu jsem si pronajal zařízený byt 2+1, měl jsem na to. Byl jsem aktivní.
Opět se vrátím k pojmu schizofrenie. Je to psychoza, duševní nemoc, porucha. Ale člověk, který je touto nemocí týrán si jako duševně nemocný doopravdy nepřipadá. Mě by vůbec nenapadlo přemýšlet o tom, že když mi někdo mluví do hlavy, že bych neměl jezdit autem, nebo že bych neměl v Praze učit v autoškole. Ba naopak, byl jsem mezi lidmi, jezdil jsem i 7 dní v týdnu, 8-10 školních hodin denně, po večerech jsem učil teorii, školil jsem ve firmách řidiče. Když jsme měli málo žáků, tak jsem ještě v druhé autoškole učil jízdu náklaďákem po Praze.
Tvořil se my nový blud. Nějak jsem si musel vysvětlit to, že někdo čte moje myšlenky, že si někým, kdo je někde na nějakém pracovišti, mohu povídat myšlenkami, on na ně umí reagovat. Po práci jsem trávil veškerý volný čas na internetu, hledal jsem, jak je to možné, čím to dělají. A našel jsem. Asi to vymysleli schizofrenici. Našel jsem články, z celého světa o psychotronické zbrani. Byla dokonale popsaná, uměla přesně to, co se mi dělo.Někdy byla nazvaná komunikační soustavou. Dokonce se na internetu dali dohromady , myslím, schizofrenici a sepsali na stránkách petice.cz petici ministru obrany ČR , kde požadovali, aby se Česká republika veřejně vzdala možnosti toto používat. Začal jsem vyhledávat výzkumné záměry NBÚ, BIS, vojenského zpravodajství. Postupně jsem rozkryl veřejné zakázky NBÚ na jeho kompletní utajovanou komunikační soustavu, včetně typů antén, zesilovačů, kryptologických zařízení, dokonce i satelitní linku. Byl jsem důsledný, studoval jsem doopravdy veškeré jeho veřejné zakázky, výsledky výzkumů, výsledky spolupráce s FEL ČVÚT, AV ČR atd atd....Moje teorie byla absolutně dokonalá. Existuje komunikační soustava, která to umožňuje. Blud byl na světě. Znal jsme vše, moje představivost a obrazutvornost pracovala na plné obrátky, měl jsem zcela jasnou představu. Vše samozřejmě odporovalo zákonům. NBÚ je garantem zákonnosti a dodržování lidských práv, to prověřuje u osob, které certifikuje jako bezpečnostně způsobilé. Signály z mozku nelze přečíst ani přímou interakcí s mozkem, určitě nejdou číst v metru dálkově.

Vše, co jsem měl jako geniální teorii, odporovalo fyzikálním zákonům. I žák základní školy by mi byl určitě schopen vysvětlit, že to, co hlásám, to, o čem jsem nevyvratitelně přesvědčen, je prostě blbost. Řeknu to tvrdě, úplná debilita. Ale blud je prostě blud. Je to vlastně v mém případě teorie, představa, která objasňuje to, co se mi děje. Je to vysvětlení něčeho, na co mi tvůrce všeho, můj mozek, neumožnil přijít.

A pak to začalo, opakovaně jsem podal trestní oznámení, bombardoval jsem úřady, instituce, lidskoprávní organizace, evropské instituce, americkou vládu, velvyslanectví. Všude jsem popisoval, že je zde výzkumná infrastruktura na dálkový výzkum mozku. popisoval jsem, co to dělá. Že se to také jmenuje psychotronická zbraň. Že lidé podepsali petici. Abych se více zmanipuloval, napsal jsem aktérům petice, sešel se s nimi a bylo mi to jasné. Oni měli podobné problémy, byli to většinou schizofrenici, zatím bez oficiální dg..

I když jsem hlásal fantasmagorie, bavil se s hlasy, nadával jim, tak jsem normálně učil od poloviny roku 2009 do ledna 2012 v autoškole. V roce 2011, když policie nic neřešila, tak jsem začal být v e-mailech, kterých jsem posílal i desítky denně jak policii, tak všem institucím extrémně sprostý a vyhrožoval jsem , že by se jim měli vyházet pracoviště do vzduchu, když nekonají. Zároveň jsem vždy citoval Listinu základních práv a svobod.

Policii ruply nervy, pozvali si mě, byla tam soudní znalkyně a rovnou jsem jel do Bohnic. Zde mi sebrali řidičák. Úplně se ze mě pomátli. Dali mi vysoké dávky antipsychotik, celé dny jsem tam neměl během dne náplň. Nejstrašnější pro mě bylo 14 klid na oddělení. Neuvěřitelně se to táhlo, kouřil jsem 80 cigaret denně.

Ale prášky nějak fungovali. Blud se zamlžil. Když se zmíním o dávce, každých 14 dní depotka typického antipsychotika fluanxol, k tomu 25 mg. olanzapinu. Bylo to smrtící. Měl jsem akatizii, parkinsonismus, extrapyramidové příznaky, z úst jsem měl vypadlý jazyk, ruce se mi při chůzi houpaly u těla, byl jsem úplně utlumený. Šílenost. Vysoké dávkování způsobilo, že jsem nenáviděl antipsychotika a psychiatry tak, jak jen lze nenávidět. Jsou to extrémně zvrácené, odporné léky, pokud se někdo zblázní a dávkuje to jako pro slona.

Všichni, jeden vedle druhého, jsme tam lhali, že už nám nic není. V hlavě mi to řvalo stejně, řve mi to tam i dnes.

V Bohnicích jsem vyzkoušel lék na antipsychotika. Byl tam jeden 19 ti letý darebák, který fetoval a kamarádi mu vždy přinesli během návštěvy pervitin. Tvrdil mi, že to pomáhá. Tak jsem si dal čáru. Stal se zázrak. Po chvilce vymizela ta hnusná tupost, vypnutí mozku, vymizela akatizie, to je nejstrašnější vedlejší příznak, kdy musíte neustále měnit polohu těla a nejste schopni přečíst ani půl stránky v knize, musíte ji položit a jít jinam. Řekl bych, že akatizie je odůvodnitelný důvod ke spáchání sebevraždy. Myslím, že nejen já jsem pak do konce léčby utrácel každé tři dny 1000 Kč za gram perníku. Ještě, že tam chodili pravidelně. Dokonce i na truhlářské dílně si všimli, jaké dělám pokroky, nejdříve jsem tam pasivně stál koukal, najednou mě práce bavila a bylo to perfektní.

Nějak se mi nedařilo přemluvit lékaře, že chci léky jinak. Tak jsem po propuštění aspoň vyhodil všechnu zyprexu hned do popelnice a fluanxol ukecal jednou měsíčně. I tak jsem měl první až 12 den po aplikaci slabší akatizii.Je pravda, antipsychotika jsou důležitá. Ale stejně důležitý je člověk který s vámi pracuje.

Ze mě jeden takový udělal idiota. Nechal mě nakreslit geniální komunikační soustavu, pak mi napsal jednoduché poučky z oblasti fyziky a já jsem zjistil co jsem to za pitomce. Bylo to krátce po Bohnicích, blud nebyl vyvrácen, pouze byl zamlžen antipsychotiky. Tento člověk mě znal, potom všem vyprávěl, jak inženýr obhajoval fantasmagoristické teorie a obtěžoval s tím vysoké školy. Ukázal to mým známým a každý si ze mě dělal legraci, že mám znalosti žáka 4 třídy a že mi nenáleží diplom. Udělal ze mě takového idiota, že se mi zhroutil svět a bylo po bludu.

Nyní užívám Zypadheru300 depotní injekci, je to olanzapin, v přepočtu pouze 10 mg na den. Myslím, že to bohatě stačí. Byly tendence mi dát ještě pro jistotu Aryzaleru 15 mg, ale řekl jsem, že to stejně vyhodím do popelnice, tak rezignovali. Nechtěli se se mnou také dohadovat o tom, že Zyphadera 415 je moc, tak jsem neustálým žvaněním dosáhl tu třístovku. Bohatě to stačí. Hlava mi žvaní, ale nedělají se mi bludné produkce a umožňuje mi to náhled na nemoc. A hlavně, kromě nadváhy, kterou Olanzapin způsobuje, nepociťuji žádné vedlejší účinky. To je asi to nejdůležitější ze všeho, aspoň pro mě. Pocity útlumu, spavosti a akatizie berou lidskou důstojnost.

Co z toho plyne? Každý nemocný musí mít nějaké uplatnění. Potom ho nemoc nepohltí úplně. Medikace je nutná. Ale doopravdy stačí úplné minimum. Největší škodu napáchají lidé tím, že podají vysoké dávky léčiv, jejich vedlejší účinky jsou tak odporné, že mě osobně vzali lidskou důstojnost. Četl jsem, že schizofrenici fetují a tvrdí, že se tím léčí. Mají pravdu, léčí to akatizii, parkinsonismus, otupělost, psychomotorický útlum, člověk má najednou radost ze života. Doopravdy se tak velice úspěšně svépomocí léčí polékové nesnesitelné projevy vedlejších účinků. Ty jsou doopravdy jinak odporné.

Nechci z mého příspěvku vyvozovat žádné závěry, rady, moudra. Myslím, že každý případ je specifický, jiný. Mým cílem bylo popsat, co vlastně prožíváme, když marodíme. Myslím, že tak, jak jsem to popsal, si to nikdo nepředstavoval.

O schizofrenii jsem četl dlouhé hodiny, když jsem pátral po tom, zda ji nemám. když mi lidé, kterým jsem řekl o problémech řekli, ty má schizofrenii. Ani jednou jsem nezjistil, že ji mám.

Nyní se schizofrenií studuji, jezdím autem, z trucu jsem si udělal profesní osvědčení na skupiny C-E, občas se u kamaráda svezu brigádně kamionem, vnitřně tak bojuji se systémem. Lidé tuto nemoc démonizují, nikde mě s tím nezaměstnají. Tak dělám vše jako OSVČ.

Pro nemocné je důležité dostat se k lékaři. Nějak mu tam aplikovat depotku. Po pár dnech, i když to v hlavě mluví, přestane být blud naléhavý, nevyvratitelný a nemocným se dá rozumně mluvit. Nejlepší pro náhled na nemoc je najít charismatickou osobu, která mu blud rozbije tím, že si to nemocný sám zdůvodní a pak z něj musí udělat dotyčná osoba idiota, aby si zapamatoval, jaké bizarní zhovadělosti v rámci relapsu plácal. Čím silnější prožitek, tím lépe.

Já osobně jsem tímto způsobem pracoval už s 8 lidmi a vždy se zadařilo. Seznámení, kámoši, pivko, návštěva lékaře, jenom to zkusit, potom intenzivní komunikace o životě, o tom, co se děje, natvrdo, lidé mají strašný strach o tom mluvit, něco se děje, o něčem úplně jiném ale mluví. Během 3 týdnů po depotce jsme si odargumentovali, že je blud pitomost.

Nechal jsem každému jejich blud ztvárnit, nakreslit, nalepit obrázky a když sami přišli na to, že se jim vysmívám, tak jsem na jejich výtvor napsal, vymyslel a nakreslil bývalý génius jméno. a příjmení, dnes idiot. Je to možná zvláštní postup, ale 8 lidí, kde 4 to měli spuštěné asi i drogami a 4 bez vlastního přičinění chodí k lékaři, šli tam na základě našeho skamarádění se, a nemuseli do nemocnice.

Já jsem založil spolek, jehož obecně prospěšným cílem je pomáhat takto nemocným lidem, včetně metodického vedení při vyřízení důchodu, objasnění jeho práv, tak, jak je to dáno Listinou základních práv a svobod a jejich návrat do normálního života. Tuto činnost vykonávám jako dobrovolník. 8 lidí za tři roky, není to asi velké číslo, ale podařilo se to ve 100% případů.

Pokud jsem Vám, především laikům,změnil trochu pohled na paranoidní schizofrenii, tak jsem rád. Pokud by měl někdo jakýkoliv dotaz, nebo si chtěl o tomto popovídat, rád pomohu. Bydlím ve Varnsdorfu, jezdím pravidelně do Prahy. K lékaři a do školy. Rád si s kýmkoliv sednu, pohovořím. Každému odepíši. Můj e-mail je f.korecky@centrum.cz
04. 12. 2015 21:30: kuji (sim.ki@seznam.cz)
10. 08. 2014 19:28: kavička (kluzova1@seznam.cz)
Dobrý den má dcera měla včera 3 záchvaty neviděla na oči a volala o pomoc,léky bere nepravidelně a pije sem tam alkohol nevime si už rady,lekař ji řikal že má epilepsii schizofrenii tetanii,děkuji za odpověd
18. 05. 2013 07:19: petr (petr.r123@seznam.cz)
mně dcera taky nenávidí a nevím proč asi má všechno!vidím že nejsem v tom sám mi jsme taky byli v pubertě ale co dělají tyhle to je síla !nejenže ji hrozí vydědění ale zbrojí na rozvod a docela ji to baví!
07. 05. 2013 14:21: bezradna ()
Mám asi také takový problém. S dcerou. 17 let. Hrozně mění názory, není s ničím spokojená. Třeba přišla, a že by chtěla k psychiatrovi, že cítí, že to potřebuje. (V jejím životě proběhly vážné změny) Tak jsem jí ho zařídila a ona mi málem vynadala proč sem to udělala, že to byl vtip ...Přesto tam šla. Bavila se stou psycholožkou, potvrdila i přiští návštěvu ... 3 dny na to jsem jí napsala sms, že další schůzka bude v pondělí a ona mě zas sjela, proč jako? Že tam přeci nechtěla! A proč se starám ... A tak je to se vším. Pochválíme jí, koupíme NB za odměnu, ona je vděčná, říká jak je dobrá, že se snaží a druhý den mi vyčítá, že jí nepochválím ..Že život je na prd ..Žije si ve svém imaginárním světě ... Občas dokáže být i zlá na svou malinkou sestru kterou vlastně maximálně miluje. Toto chování se objevilo s pubertou ...
Jeden den mi vyčítá, že se o ní moc starám a druhý den brečí, že se o ní vůbec nezajímám ... Opravdu to není obyčejná puberta. Mám strach jestli nemá schizofrenii.. K psychologovi už jí, ale asi nedostanu. Nevím si již rady.
25. 04. 2013 00:42: mirabel (iren38@seznam.cz)
Mám něco podobného,přesto to není schizofrenie,dokáži své sluchové halucinace rozlišit,že to co slyším není reálné,přesto mi to ničí život již čtyři a půl roku.Celých 24 hodin v kuse mám v hlavě hudbu,písničky,dětský pláč,štěkot psů,syčící papiňák,neustále mě nikdo volá Irenko,Irenko,pojď k nám a pododobně.Je to velmi hlasité a v hlavě mám z těchto zvuků třeba tři,čtyři najednou,je to k zešílení,nejde to zastavit,je to se mnou všude,nemůžu spát a když konečně usnu,tak mě to budí,jsem velmi unavená a vyčerpaná.Nikdo neví,co s tím.Byla jsem už snad všude na ORL,na neurologii,byla jsem hospitalizována 6 týdnů na psychiatrii,beru léky,které mě jen otupují,ale nepomáhají.Byla jsem na CT,na MR několikrát,nález tam vždy je,pokaždé něco jiného,naposledy to byl piální angiom vpravo temporálně a feritinové depozita v bazálních gangliích bilat.a v pravém thalamu se v porovnání s vyšetřením z 5.12012 nemění. Není prý indikované chirurgické řešení.Nevím,na koho bych se už měla obrátit,celou dobu docházím pravidelně k psychiatričce,na internu,na neurochrulgii.Chodím i k léčiteli a jsem v ID 3.stupně.
12. 03. 2013 13:37: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den,
reaguji na Váš níže uvedený příspěvek v diskuzi z 9. 3. Děkujeme a důvěru i za zájem o Vaši kamarádku. Kdybyste chtěla, hodně informací o schizofrenii najdete na stránkách: www.schizofrenie.psychoweb.cz.

Sekce Diskuse slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Pokud chcete, aby Vám odpověděl odborník, zadejte dotaz v sekci "zadat dotaz". Kromě přezdívky, potřebujeme znát kraj, ve kterém žijete a Váš věk (slouží pro potřeby pracovníků, nebude zveřejněno na internetu). Případně mi můžete tyto údaje poslat e-mailem a já Váš dotaz zařadím.

S pozdravem, Andrea Rakušanová
09. 03. 2013 13:22: andy (z.andy@post.sz)
mame kamaradku u ktere se projevila schizofrenie.Mame ji radi a chceme ji pomoct ,ale je to tezke o nemoci nevime vubec nic.leta jsem v kontaktu jsme skautky a Bart je jednou z nas.Ted se nas strani a ma hodne tabu ,boli nas z toho srdce a nevime co s tim .Jak bychom ji pomohli se vratit a vyrovnat se s nemoci .ted momentalne je v leceni ,nechtela brat leky a odmitala jidlo i jen kontakt s lidmi .dekuji za sebe mensi pomoc .ZDENA
20. 04. 2010 09:24: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@iporadna.cz)
Dobrý den,
reaguji na příspěvek ze soboty 17. 4. Odpověď na Váš dotaz najdete v sekci "odpovědi", odkaz je: www.iporadna.cz/psycho/dotaz.php?question[questid]=19325. Pokud byste potřebovala kontakty na odboníky ve Vašem okolí, ozvěte se nám na email: office@iporadna.cz. Pokusíme se Vám je vyhledat.

S pozdravem, Andrea Rakušanová

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .