SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Jak udělat zkoušky ve škole

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sedmset šedesát devět
číslicemi:
 


08. 07. 2014 23:57: Hafinek ()
Už je to hodně dlouho, co jsem se naposledy učil na zkoušku, ale pokud se pamatuju, učil jsem se výhradně přes den a s přestávkami. Sice jsem zkoušku třeba neměl za 1, ale dost si toho pamatuju dodnes. Ti, co se učili do rána těsně před zkouškou, si to sice (na zkoušce) možná pamatovali líp, ale už za týden z toho nevěděli nic.
Z toho vyvozuju, že opravdu záleží na tom, co se učíš - jestli to můžeš zapomenout a nebo jestli si to máš pamatovat ještě za několik let. Pro dlouhodobou paměť je ideální přes den, dobře spát a hlavně několikrát zopakovat.
12. 08. 2013 13:23: Marek (marek.tolman@seznam.cz)
Já třeba nejčastěji se učím přes noc... je to pro mě nutný především kvůli práci, bohužel si nemohu dovolit přes den nebo o víkendu... školy mám dvě, takže o to je to náročnější.
Dost mi pomohlo tento článek - http://www.kralovske-spani.cz/jak-neusnout-uceni/ - co se nočního učení týče, pokrývá to, co má.
12. 10. 2003 14:44: mandik (mandiku@seznam.cz)
ono opravdu zalezi, co studujes. Ja se nyni na stani zkousku ucila ctyri tydny. Bylo to vice ja 1200 stranek. Nejlepe se mi ucilo brzy po ranu a potom vecer tak od 22:00 do 02:00. Mezi tim to nestalo za nic. Ale na obycejnou zkousky preferuji system dostatecneho spanku. Hlavni je vyspat se dobre prave tu noc pred zkouskou. Kamarad zase preferuje uceni se 24 hodin pred zkouskou (obycejnou jednopredmetovou semestralni)non stop. Kazdy podle sveho gusta:o)
26. 06. 2003 20:53: Abi (hannaheh.hw@seznam.cz)
Zalezi na tom, jaka zkouska to ma byt. Onehda jsem jednoho ctvrtaka doucovala anglictinu a cestinu. Chtel umet vsechno a dal mi na to jen tyden. Byl to neskutecny fofr. Ja se to ucila, on poslouchal a pamatoval si to jako pohadku. Maturu zvladl, ale ja nechci o techto predmetech hodne dlouho vedet. Teda do te doby, dokud nebudu maturovat ja. Zkousky jsou hodne stresujici, ale ja spoleham na to, co se naucim prubezne. Pak uz jen neco zopaknu a jdu spat. Spanek je to nejdulezitejsi, co mi kdy pri zkouskach pomohlo...
28. 05. 2003 21:36: Sarka (_sarka_@atlas.cz)
->Stojka: Můžu se zeptat, co děláš za školu? Mě totiž ztězí stačí tejden.
29. 04. 2003 23:47: Dejf ()
No, ja se ucim prave ted.. a vidite to.. vlastne se neucim a brouzdam po netu kde jen muzu! Jde to se mnou z kopce:)
02. 04. 2003 22:34: Alkinka ()
vam zavidim,ze vam staci den,mne nestaci obcas ani tri tydny
09. 10. 2002 20:31: Stojka ()
Já se učím den a noc před zkouškou, ale myslím si, že to není optimální stav. Nejlepší je podle mě si všechno rozvrhnout na dva, tři dny, bez stresů a pořádně se před zkouškou vyspat, což se mi ale už dlouho nepodařilo.
07. 02. 2002 12:41: Bono ()
V noci zasadně ne - ve spánku probíhá zapamatování. Já věřím na systém a logiku
28. 01. 2002 19:13: blonda (maagi@post.cz)
Podle meho by se nemelo uceni prehanet.Nemyslim se prestat ucit,ale brat to "odsad podsad".

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .