SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Panictví a pannenství lidí nad třicet

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista osmdesát čtyři
číslicemi:
 


03. 05. 2011 12:08: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den ,
reaguji na Váš níže uvedený příspěvek v diskuzi. Sekce Diskuse slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Pokud chcete, aby Vám odpověděl odborník, zadejte dotaz v sekci "zadat dotaz".

S pozdravem, Andrea Rakušanová
25. 04. 2011 00:45: přišerka :) (iva.piskov@seznam.cz)
ahojiky. Je mi 17 let a už nejsem panna. Chtěla jsem se poptat jestli je normalní když o to přijdu že je strašne pod náma mokro. Nevite čím to bylo ? Když jsem se ptala svého přitela tak mi trdil že se do mne neudělal. Tak bych Vás chtěla poprosit o radu čím to asik bylo. Děkuju predem.
02. 11. 2010 15:31: Linka důvěry STŘED (linkaduvery@stred.info)
Nazdar Pavle,
myslím, že je dobře, že jsi otevřel debatu na takové téma. V poslední době pozoruji spíše opačné tendence, a to sice vést pohlavní život ještě před dopělostí. A to ještě hodně promiskuitní.
Znám lidi, kteří po několika letech takového života přestávají mít schopnost žít v partnerství. Sex je pro ně jen potřeba nabažit se, udělat si dobře. O hodně se tím připravují do budoucna. A ještě tím často svým chvilkovým partnerům ubližují.
Předpokládám, že ty svou abstinencí párového sexu neubližuješ nikomu. Z toho, co píšeš je však zřejmé, že ti takový stav vadí. Pak je rozumné něco změnit. A o této změně je nejlépe poradit se s odborníkem. Pravděpodobně víš, koho tím myslím. Půjde pravděpodobně jen o změnu některých způsobů tvého chování a vystupování před ženami. Všechno se dá naučit a změnit. A z vlastní zkušenosti vím, že za zkoušku to stojí.
Přeji odvahu ke změně.
29. 10. 2010 16:14: Katka ()
Pro Pavla:
Znám hodně mladých křesťanů, kterým je přes 30 a ještě s nikým neměli intimní vztah a berou to tak, že je to podle jejich názoru správné mít sex až po svatbě. Prostě chtějí žít v předmanželské čistotě a sex až po svatbě. Pak znám také křesťany, kteří žijí s partnerem intimní život už před svatbou a berou to za správné. Každý jsme za svůj život zodpovědní, máme svobodu jak se rozhodneme. Pokud bere křesťan v úvahu Boží desatero, je tam 6 přikázání, nesesmilníš, tedy jinými slovy: nebudeš žít intimně s partnerem, který není tvůj manžel. Pokusím se zde napsat, co jsem vypozorovala v chování svých známých a kamarádů, kteří žijí s partnerem bez manželství a kteří žijí v manželství. (Jedná se o lidi mezi 20-40 rokem). Od kamarádů, známých v okolí, kteří žijí s partnerem a nejsou manželé v poslední době slýchám dost často, jak jim to neklape, někteří se s partnerem rozcházejí po mnoha letech kdy spolu žili, protože si již nerozumí, jejich vztah se nevyvíjí, někteří říkají, že uvažují o rozchodu a že spolu vlastně žijí ze setrvačnosti, někteří o svých partnerech mluví s despektem, ze kterého je slyšet zklamání, nevidí již partnerovy dobré vlastnosti, omrzel se jim. Někteří sice žijí s partnerem, ale nechtějí s ním mít děti, nebo si ho vzít. Naproti tomu u většiny mých kamarádů, kteří žijí v manželství, většina je jich spokojena, chtějí děti, považují svůj vztah za dobrý, i když ví, že má jejich partner chyby, které jim vadí, neměnily by. Projevují také větší zodpovědnost za partnera, děti, za celou rodinu. Samozřejmě, že ne všechna manželství jsou šťastné, znám i pár kde to neklape, ale i tady se snaží manželé ze situací bojovat a něco s ní dělat, snaží se manželství změnit. Znám opravdu hodně manželů i partnerů, kteří spolu žijí a nejsou v manželství (asi zhruba stejný počet), takže si mohu udělat určitý nezávislý obrázek. Z mé zkušenosti z okolí jednoznačně vyplývá, že manželství má větší výdržnost a lidé v něm nejsou tak zraňováni a neopouští se tak snadno, jako u partnerů, kteří spolu žijí a nejsou v manželství. Jinak co se týče Tvé otázky, proč jsem svobodná a zda nemám strach, že budu mít problém se sexem, tak to je tak osobní téma, že ho nechci probírat takto veřejně.

Možná že máte jiné zkušenosti s lidmi, kteří žijí v manželství a lidmi, kteří žijí v partnerském vztahu bez manželství, já mám takové, jak jsem psala.
27. 10. 2010 10:35: zmrd ()
No vida zamyslel jsi se.
Znovu odkáži na film. Myslím, že máš stejný, nebo podobný problem jako hlavní hrdinka a asi stejnou poruchu osobnosti.

Můj projev byl drsný, ale výsměch neobsahopval. Mimochodem tvou reakci kálet na sebe - za zranění znám. Pravděpodobně nám nepomůže. I zde se možná bojíš - bojíme se, že to řeknou lidi sami aniž my jsme jim k tomu dali falešný důvod.
27. 10. 2010 10:18: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@iporadna.cz)
Dobrý den,
jeden příspěvek ze včerejšího dne v této diskuzi, který odporoval právním ujednáním daným pravidly tohoto serveru a který byl urážlivý jsme smazali. Omlouváme se za možnou nesrozumitelnost diskuze (díky smazanému příspěvku) a doufáme, že naše jednání pochopíte.

Prosíme Vás o dodržováni těchto zásad v diskuzi u vašich příspěvků. Děkujeme.
27. 10. 2010 01:58: Pavel ()
Ahoj
Vidím že tu pár lidí odpovědělo na můj dotaz , někdo slušně někdo už míň slušně . Nejsem si jist jestli někdo dokáže pochopit mé pocity , jaké to je být tak dlouho sám . Samota je opravdu hrozná .Ráno vstanete a už máte depku , jdete do práce která vás nebaví a nemáte chuť se s nikím bavit , po práci se vrátíte do prázdného bytu . Celí den myslím jenom na jedno , abych se nenarodil . Sám sebe se ptám jak se mi to mohlo stát že jsem se tak odcizil lidem , někteří z nás se tak opravdu narodí .
Pro „zmrda” Nic si nenalhávám ! Ale jinak máš pravdu já jsem zbabělec . Tvá odpověď mě překvapila , já jsem čekal diskuzi co si o takových lidech myslíš , kteří ještě ve 30ti neměli sex . Jinak já žádné výmluvy nehledám . Už od dětství jsem byl zbabělec nevím jestli se s tím lidi rodí nebo se to naučí být takový posera . Ani nevíš jak moc závidím svým vrstevníkům to že se mohli bavit , já jsem to nedokázal měl sem strach . Moc bych si přál , aby se našla nějaká holka co si mě vezme do postele a tam mě obejme , nejde už ani tak o sex jako spíš o to , aby mi někdo dal najevo že mě má alespoň trošku rád , nebo že se mu trošku líbím .Pro ty co s toho mají srandu , jen aby se vám nenarodil takovej magor jako jsem já .
Pro Katku : Káťo Tvůj názor respektuju , chápu že jsi věřící a , že si přeješ mít sex až po svadbě . Já osobně nemám nic proti tomu že dva lidi spolu spí , ať už je to sex na jednu noc nebo dlouhodobější vztah , myslím že to patří k životu . Zajímalo by mě proč ve svém věku jsi svobodná , jestli chceš děti ? Taky by mě zajímalo jestli nemáš stach s někým vlíz do postele ? Na různých webech jsem četl že pozdní začátek sexu ( zhruba po 22tém roce ) vede k různým sexuálním problémům např. u chlapů jde často o nedostatečnou erekci a mají problém s vyvrcholením ( nestojí jim a nemají ejakulaci ). U žen se zase často vyskytuje vaginismus . Nemáš s toho trošku obavy ? A co tvý kamarádi vědí to a co ti nato řekli , že jsi ještě panna? Ani u věřících lidí kteří jsou stejně staří jako ty , to není úplně běžná záležitost . Jinak ti ale fandím ať si několho najdeš a atˇse ti splní sny .
26. 10. 2010 15:26: Davca ()
Ahoj , já jsem taky nikdy s nikým nechodil. Holky o mně nestály a nestojí. Přitom si myslím , že j¨sem hodný, slušný ¨kluk.
25. 10. 2010 14:41: katka ()
Ahoj Pavle,
mě je taky přes 30 a neměla jsem s nikým intimní vztah i když s kluky jsem chodila. Nemáš zač se stydět. Dnes je v módě jít s partnerem hned do postele, ale co je v módě nemusí být vždycky dobré. Já jsem naopak hrdá na to, že jsem s nikým intimně nežila a myslím si, že sex patří až do manželství. Podle mě je intimní život něčím velmi cenným a své tělo nemíním dát člověku, se kterým nebudu sdílet celý život. Je to to nejcennější, co mám. Jsem věřící, takže proto to mám asi i lehčí. Pokud Tě Tvá budoucí partnerka bude mít ráda, bude Tě respektovat takového, jaký jsi.
24. 10. 2010 11:30: Pavel ()
Ahoj zajímalo by mě jak se díváte na lidi kterým je víc jak 30 let a ještě neměli sex a žádný partnerský vztah . Co by jste jim řekli kdyby jste se seznámili s někým takovým a on se vám svěřil . Ptám se proto , že jsem ve svých 35 letech ještě panic a mám strach navázat vztah .Většina lidi má v mém věku za sebou několik partnerů a většinou už mají děti mám z toho mindráky a deprese .

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .