SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Rodinné vztahy

Stálá nedorozumění

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista sedmdesát pět
číslicemi:
 


18. 12. 2014 13:57: smajlík (miroslav.smisek@seznam.cz)
Nevím si již rady a proto hledám pomoc kde se dá. S manželkou jsme spolu 7 let z počátku bylo vše nádherné, ale bohužel již delší dobu si nerozumíme. Mám pocit, že na mě hledá každou chybu. Když dojdu s košem než přijde z práce tak mi vyčte, že jsem nevyndal myčku. Moc ji miluji a nechci ji ztratit, ale doopravdy nevím jak dál. Přestává mě bavit život. Jsem zralej na blázinec. Nejhorší je, že když si sní chci popovídat tak vystartuje a přestane mluvit a to je promě jako rána kladivem.
Taky dokážu vystartovat, ale po vyřízení se bavím normálně. Mám bezvadnou tchýní a ta mi říká, že je to jako její otec a že mě čeká to co jí. S manželem je jen prot, že nemá kam jít. Je na práškách a bez nich ani neusne. Já začínám být na tom podobně, ale zatím mám jen deprese ve kterých se utápím sám a to bude asi pravda protože mi známí říkají, že se mnou není žádná sranda jako dříve. Mám dvě práce a to mě drží a také to, že nechci rozbít rodinu i když jsem děti vyženil.S první manželkou jsem byl 14 let ale ta se chytla kamarádky a začala pít tak jsem podal žádost o rozvod. Nepochopil jsem,že jí sociálka dala holku do péče i když se sklon k alkoholu potvrdil. Já dostal kluka do péče,ale po roce a půl se proti mě postavila sestra s tím že se děti nemají trhat a tak opět soud a kluka jí dali také. To jsem již neunesl a rozhodl jsem se,že vše ukončím. Tehdy jsem byl rád,že máma přišla neplánovaně na návštěvu a že měla klíče od bytu, ale dnes toho již lituji.Moc mi tehdy pomohli kluci z práce a náš ředitel který mě v práci doslova držel nasilím, ale bylo to dobře a já mu byl vděčný. Člověk nechtěl být sám a tak jsem se po roce oženil podruhé, ale ex věděla, že mám peníze a tak mě manželství za dva roky stálo milion a půl. Dokonce jsem prodal i byt. Po svatbě jsem ji dál kreditku a za měsíc z ní vybrala 60 tisíc plat měla 30 a30 jsem jí dával já.
Když jsem se ptal co se dělo s těma penězma tak mi řekla, že jsme je projedli. Vpráci si mě našla nynější manželka a to je vlastně můj příběh který se bojímže skončí špatně nebo snad lépe protože mmáma již nemá klíče od bytu.
03. 08. 2014 23:38: Heda ()
Po 25 letech manželství mám oprávněný pocit, že mně manžel přezírá, neváží si mě, nemá ke mně žádnou úctu. Nejen že to lze vyčíst z jeho projevů, ale on to dokonce i říká.Můžete mně poradit, co s tím?když ta neúcta jednou nastane, tak je to asi nevratný stav, že??Máte někdo radu?
08. 07. 2014 23:47: Kukin ()
Asi píšu moc pozdě, ale přece. V žádném případě se nesnažte partnera (rychle) předělat k obrazu svému a změnit zcela a naráz jeho chování. Snažte se pochopit jeho myšlení, zjistit, co ho vytáčí a proč. Možná (někdy) přijdete na to, že má v něčem aspoň trochu pravdu, jen ji nedokáže říct v klidu a konstruktivně.
Protože mám trochu podobnou povahu, vím, o čem mluvím a koukám na to tak trochu z druhé strany. Věřte tomu, že Váš partner v okamžiku hádky není schopen vnímat jiný směr a jiný názor než ten svůj a vše ostatní bere jen jako projev (vaší) arogance, neschopnosti a hlouposti. V tu chvíli má naprosto jasný názor, ví, co chce. Vytáčí ho fakt, že nikdo (Vy) jeho myšlenky nechápe, že všichni (tedy i Vy) jsou tak - s odpuštěním - debilní a nevidí to, co je jemu naprosto jasné a zřejmé. A nebo že přesto, že to je naprostá hovadina, Vy přesto děláte stále dokola tu chybu. To ovšem neznamená, že si o Vás (a svém okolí) to vše výše zmíněné myslí i v klidu!!! V klidu Vás bude milovat a na rukou nosit a bude to myslet opravdu upřímně.
Měla by pomoct klasická poučka "bláznovi neodporuj" - se vším souhlasit, snažit se partnerovi vyhovět a teprve, když vychladne, zkusit opatrně: "Hele, to, co říkáš, je výborné. A myslíš, že by nešlo to udělat taky takhle?..." A vylíčit svoji verzi. Jedině v klidu je schopný Váš návrh posoudit objektivně. Tady může pak nastat ještě jeden problém - některý chlap nerad přiznává, že se mýlil nebo že něčemu nerozumí. Pak je nezbytné dát mu šanci (ale ne vždy se to podaří), aby jaksi s Vaším návrhem mohl přijít on. Když ho za svůj nápad potom pochválíte, je obvykle Váš.
Prostě Váš partner je jako dobrá motorka - chytá na první našlápnutí. To má ale v genech, s tím toho moc nenaděláte, nezměníte to. Spíš mu zkuste trošku podmazávat med kolem ... a postupně (v řádu měsíců a let) postupně přitahovat šrouby. A hlavně být diplomat. Měl by si zvyknout. Taky se s vyšším věkem zklidní, zmoudří a zvykne si. Tedy, pokud Vás nepřestane mít rád - proto ten med a musí to trvat dlouho...
22. 01. 2013 20:16: heřmánek (hermanek5@centrum.cz)
Partner je hysterka. Jsme spolu šestým rokem. 1,5 roku spolu bydlíme a od té doby se z toho neumím vzpamatovat. S partnerem není možná normální komunikace. Pokud dojde k problému či není po jeho, je hysterická scéna. Dva dny je klid a třetí den výbuch sopky. Já se pak dva dny vzpamatovávám a třetí den přijde další výbuch. Dokáže křičet až hodinu nepřetržitě a je tzv. samovytáčecí. Jsem z toho úplně v šoku a nevím jak s ním jednat. Vlastně vůbec není možné jakýkoli problém prodebatovat. V životě jsem se s takovou reakcí u nikoho nesetkala. Z počátku jsem se ho snažila uklidnit a vést nějak hádku konstruktivně, ale marné. Pak jsem zkusila jako on křičet, vytočil se ještě více. Poté jsem zkusila odejít z bytu, po mém návratu, třeba i několikahodinovém, navázal na hysterii a jelo to dál. On mě má rád, já jeho také, ale neumíme spolu komunikovat. Zkusili jsme psychologa, vydržel dvě sezení. Zašli jsme asi moc daleko. Zkusili si dát na dva měsíce pauzu, týden byl jako miláček a už je to tu zase. Co s tím? Ani jeden ani druhý nedokážeme vztah ukončit, oba se máme rádi, ale neklape to. Něco je mezi námi co nás k sobě přitahuje a nedokážeme jeden od druhého odejít. Oba nás mrzí nefunční vztah, oba nás to ničí. Jak komunikovat s hysterickým člověkem? Děkuji za radu.
27. 11. 2005 19:16: betti (betkas@zoznam.sk)
Mala som s mojom mamou celkom prijateľné vzťahy, ale predsa tam bolo niečo čo ma veľmi veľakrát nahnevalo. Bola to moja sestra. Je staršia a preto som si vysvetlovala, že má mama k nej lepší vzťah. S priateľom som chodila 3,5 roka a rozišli sme sa. Mama mi nadávala a aj ma niekoľkokrát fyzicky napadla, vyhrážala sa mi...O niaky čas som si našla nového priateľa ku ktorému som sa aj nasťahovala teraz bývame už pol roka spolu aj s jeho rodičmi. Moja mama je na mna ešte horšia neustále mi volá a kričí na mňa, už ma chcela aj vydediť ale nieco jej prišlo do srdca a zmiernila sa. Nechce ma pochopiť že som sa rozhodla osamostatniť sa a žiť s partnerom. Prosím o radu ako mam s mamou komunikovať, aby akceptovala moje rozhodnutie.ďakujem
27. 11. 2005 19:09: betti (betkas@zoznam.sk)
03. 08. 2005 13:29: Radka ()
Milá Natko, neumím ti sice poradit,ale jedno vím.KOMUNIKACE je přímo kouzelné slovo, téměř vše vyřeší, ať ve zlém ,či dobrém.Musíš snachu donutit k tomu, aby promluvila,otevřela se ti,řekla ti přímo a naprosto otevřeně, v čem je problém, co chce, co jí vadí, proč s tebou nechce komunikovat.Víš, jak bych to udělala?Až budete při nějaké příležitosti všichni spolu- ty, snacha, manžel, syn,zcela otevřeně a přede všemi nadhoď toto téma.Ať se všichni vyjádří a potom i ona bude muset něco říct.Řekni všem, že máš ten a ten pocit,mrzí tě to, protože...Věřím, že ledy se prolomí a budeš mít jistotu a jasno I když se možná dozvíš něco, co tě zamrzí.Lepší je přece vědět na čem jsi, než se něco domýšlet a trápit se v nejistotě...držím palce.
02. 08. 2005 22:57: NATKA ()
24. 06. 2005 16:54: Kate (kate2005@seznam.cz)
Moje kamarádka (zanedlouho jí bude 15 let) má problémy s rodiči. U nich doma to funguje asi takto: Mamka řekne, co mají všichni dělat a všichni musí skákat, jak ona píská! Moje kamarádka (dále jen MK) je z toho celá nešťastná. Nejen, že musí neustále chodit nakupovat, vynášet odpadky, uklízet...za svoji matku, ale ona ji nechce nikam pouštět! Nemůže jet v 15 na kolo (jen s tatínkem), nemůže si koupit oblečení, které by se její matce nelíbilo atd., bojím se, aby neutekla z domu, nebo si něco neudělala. Prosím poraďte!!! Do poradny rodiče určitě nedostane!!!
19. 06. 2005 17:41: NATKA (www.natka.cz)
Moje snacha má 35let,je introvertní povahy.Sedm let se pokouším sní navazat přijatelný vztah, ale nedaří se mi.Mají se synem dvě krásné děti,snažim se 1 až 2x týdně je navštívit a potěšit se s nima,návštěva trvá vždy asi 1hod,nechci zůstávat déle,abych nérušila jejich soukromí.Staršího vnuka si bereme občas domů,je na mně dost upnutý,protože se mu snažím vždy hodně věnovat,mladší vnučce je 1měsíc.Snacha se mnou při návštěvě u nich téměř nemluví,kromě pozdravu.Za 7let mě nijak neoslovila.Neměli jsme spolu žádný konflikt.Nevim,jak tuto situaci řešit,nedávno jsem se jí ptala,co proti mně má,ale neodpověděla mně.Nechci,aby se kvuli nám/k manželovi se chová stejně/se synem nějak dohadovali.Poradí nám někdo,kdo se ocitnul ve stejné situaci,a podařilo se mu ji vyřešit?Jsem z toho nešŤastná,když od nich odjíždím,v autě vždy brečím.Děkuji Natka

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .