SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Deprese

Jak pomoci lidem zpět do radostného života.

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: pětset devadesát sedm
číslicemi:
 


22. 05. 2007 21:51: deprese ()
Zasadne nelez do zarizeni kde muzou naordinovat ti elektrosoky...
17. 05. 2007 19:50: Lada ()
Toňa: Dobrý den, je mi moc líto, že máte takové trápení, musí to být pro vás teď strašně těžké období. Já na vašem místě bych asi z toho místa odešla, i za cenu, že si najdu "horší" práci, ve smyslu méně placenou. Chápu ale, že druhému se lehce radí, neznám zkrátka "pozadí" vašeho problému. Co zkusit vyhledat pomoc nějakého krizového centra nebo aspoň linky důvěry? Nebyla byste na řešení vaší situace tak sama, měla byste aspoň člověka, se kterým můžete vše důkladně probrat. Nejsem ale odbornice, jen jsem měla potřebu reagovat na váš příspěvek.
17. 05. 2007 07:13: Toňa ()
Dobrý den.Mám problém,který má asï kde kdo v dnešní době.Ale mě už to přerostlo tak přes hlavu,že jsem v neustálé úzkosti,chce se mi brečet jen když si vzpomenu,nespím a neumím se už ani radovat.Začalo to před rokem,kdy si na mě zasedl šéf.A to jen protože se k nám do kanceláře přimal chlap a je rodina s šéfem.Já mu nevěřím a tak s ním vyřizuji jen služební věci narozdíl od ostatních.Bohužel tím to vše začalo.Neustále dostávám nesmyslné úkoly z kontrol a jakákoliv má obhajoba ho nezajímá.Má radost z toho jak mě psychicky šikanuje.Letos v lednu jsem to už nevydržela a podala jsem oficiální stížnost na ředitelství,kde jsem dodala i nesmyslné zápisy z kontrol a mimo jiné i takové,že nemůžu odejít na nemocenskou pokud si neurčím zástup.Z ředitelství poslali komisi která vše vyšetřovala,ale kromě mě jedné kolegyně a dvou důchodkyň,měl každý strach o svou práci a tak to zapřeli.Komise vyhodnotila jako jeho chování za normální a mě poslali na preventivní prohlídku,když si stěžuji na zdraví.Je to hrozně ponižující a vše začalo znovu a ostřeji.Kolegyně,která se k mé stížnosti přidala,skončila na nemocenské,prychicky s zhroutila a není schopna komunikovat s okolím.
Říkáte si proč odtama neodejdu,já nevím jak.Nejsem schopna rozumně uvažovat.Po roce je ze mne troska,bojím se jít k doktorce.Jsem hrozně unavená.Uvažuji že vyhledám právníka,snad mi poradí.Nezlobte se že jsem otravovala.
06. 04. 2007 11:00: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobry den Fox,
to, co prožíváte trápí spoutu lidí. Určitě existuje pro Vás pomoc. V oblasti psychologické poradenství je spoustu zodpovězených dotazů, ve kterých se lidé svěřují s osobními problémy. Jsou k dispozici v sekci odpovědi.

Pokud by jste chtěl znát radu odborníka, můžete zadat svůj dotaz v sekci "zadat dotaz". Kromě emailu a přezdívky je nutné uvest take region z něhož pocházíte, abych Váš dotaz případně mohla poslat odborníkovi z Vašeho kraje nebo aby Vám redaktor poradil na koho se
můžete v okolí obrátit. Email (není nutný, svou odpověď najdete i na stránkách) i region běžný návštěvník nevidí.

Nabízím také možnost využít E-linky na těcto stránkách. Probíhá formou chatu s odborníky z Linky důvěry. Odkaz je: http://elinka.iporadna.cz/, zde je vyvěsená otevírací doba. Určitě by bylo dobré, abyste se obrátila na psychologa, který Vás vyslechne. Kontakty najdete ve Zlatých stránkách, na internetu nebo Vám poradí na nejbližší Lince důvěry. Adresy jsou na stránkách Asociace Linek důvěry: www.capld.cz.

Nebojte se vyhledat pro sebe pomoc.
Přeji aby se to podařilo a aby Vám bylo lépe.
S přáním hezkých svátků, Andrea Rakušanová
05. 04. 2007 10:56: Fox_23 ()
kdo mi pomůže ?

Představte si že ráno vstanete, uvaříte si kávu, zapálíte cigaretu, jedete do práce a v polovině cesty musíte zastavit. Musíte zastavit tam kde nikdo není. Nikdo na vás nesmí promluvit, nikdo vás nesmí vidět, pokud by na vás někdo promluvil bezdůvodně se rozpláčete, bezdůvodně se rozsypete jako domeček z karet. Jediné co vás může uklidnit je samota, ale ne obyčejná samota v domě kde jsou desítky lidí, ne na ulici kde procházejí stovky lidí, nikde nesmí být ani živáček. Za jízdy vyhazujete mobilní telefon z okna jen protože zazvonil, nezajímá vás kdo volal a co po vás chtěl, je vám to jedno, vy myslíte jen na jediné jen na to jediné. Teď jste dorazily na vaše speciální místečko, nikde nikdo, z dálky nejde slyšet ani ruch z města, prostě nic, vysedáte, padáte na kolena a teď to přichází. Je jen pár možností co se stane, buď propukne nezastavitelný pláč jako by vám umřela matka která žije a čeká kdy se vrátíte domů, v lepším případě máte klidnou hlavu, stále jste ve smutku jako by jste měl zítra zemřít ale konečně je klid, konečně neslyšíte nic než jen vítr který se opírá o stromy, slyšíte zpívající ptáky na stromech, to je to jediné co jste chtěly, utéct, ale před kým ? Denně si tuhle otázku kladu, jediné co jsem za dva roky zjistil je to že utíkám jen sám před sebou, před nekonečnými výčitkami, před tou hrůzou sama ze sebe, nejradši by jste to ukončily, je zpousta možností jak důstojně a bezbolestně zkoncovat s tím mizerným životem, ale nejde to, jste totiž zbabělec který má strach z toho po čem v nitru touží, ale nejen proto také kvůli rodině, jak by jim bylo kdyby jste umřel, v nitru cítíte že vás mají rádi, snaží se vám pomoct, navést na cestu která má smysl, ale vám se přihodí zas ta samá příhoda kterou zde popisuji. Je ještě možný návrat zpět ?
21. 02. 2007 20:45: klyszcz (ela.palo@seznam.cz)
Nevim co se to semnou posledni (uz delsi)dobou deje...vzdy se byl takova vychlamana a plna elanu, vsude me bylo slyset..a kdyz jsem zacala chodit s mym pritelem se kterym jsme uz necely rok hodne lidi mi rikalo ze jsem jeste veselejsi nez jsem byla...pritele porad hodne miluji, ale mivam casto deprese..proste z niceho nic mam blbou naladu a nedokazu vysvetlit proc..to co me kdysi bavilo na mem priteli-jeho vtipy,ironicke smesne narazky-ted me to boli kdyz si tak treba do me "rypne"..porad si rikam ze to neni mozne..vubec se nepoznavam.myslela jsem ze to muze byt i antikoncepci, kterou jsem zacala brat, ale gynekolog mi rekl ze je problem nekde jinde..uz nevim co delat..
12. 11. 2006 15:16: Brlik ()
Lucko,
souhlasim s ivkou. Ale sama vim, ze i pro mne bylo tezky kdyz nasi meli krizi. Stala jsem se na nejakou dobu "mediatorem" mezi nima a koncilo to stejne jen tak, ze se snazili jeden druheho trumfnout a svalit vinu na druheho. Tak jsem toho nechala. Ale co bylo dobre, tak ze navstivili poradnu pro rodinu na kterou jsem jim prinesla kontakt. Aspon neco. Mohlo by to pomoct Tve mamince (vypovidat se, ujasnit si myslenky). Kdyz se to tahne takhle dlouho je pro vsechny dost narocny. Mohla bys ji v tom aspon podporit, at to resi. Preji at se to vse procisti a mas se dobre. Jsi urcite moc hodna holka.
10. 11. 2006 20:23: ivka ()
Milá Lucko je mně tě líto,za rodiče nemůžeš řešit jejich život,oni sami se ruzhodují jak budou jednat,ale můžeš jim třeba poradit aby vyhledali odbornou pomoc.Možná i tobě by pomohlo probrat to s nějakým psychologem.Zatím by jsi se měla porozhlédnou kolem sebe,máš nějaké zájmy?máš kamarádky?skus se odreagovat jít do kina nebo něco tak,skus si každý den udělat malou radost a usmát se na svět,Přeji ti hodně štěstí a radosti
09. 11. 2006 18:54: Lucka19let (luciekocembova@centrum.cz)
Potřebuju pomoc!
Moje maminka i já žijeme v hrozným prostředí. Táta má milenku a celá rodina to ví, on předstírá, že je to jen jeho kamarádka a že nic špatného nedělá. Mámě vyčítá úplně všechno, že se ho ptá kam tak často jezdí a co celý den dělá a táta jí odpovídá s křikem: nic nedělám nechte mě bejt, budu si dělat co chci. Jenže tak to přece v normální rodině nechodí nebo JO? Už bych se nejraději odstěhovala, ničí mě to, jak maminka stále brečí, táta už je zase u tý blonďatý já se asi zabiju ... Když s tátou mluví o rozvodu a o tom, že by bylo nejlepší kdyby se zbalil a odešel, tak odpovídá: proč bych se rozváděl, kam bych asi šel já nic nedělám a když se ti to nelíbí tak se zbal a odejdi sama. Takhle už to trvá asi 2roky, pořád mamča brečí a táta je pryč a nic neřeší. Je to srašnej teror a hrozný deprese, nechce se vám žít a nejradši bych skočila pod vlak. Proč můj otec je takovej sobec a hnusnej citovej vyděrač, mámu nemá rád, ale říká jí jak jí to sluší a že jí má rád a pak se zbalí a přijede druhý den na oběd? Je to trestný takhle ničit lidi? Prosím prosím pomožte mi nevím si s tím rady
24. 10. 2006 11:29: Martinski (Penicka.Martin@seznam.cz)
Deprese je dočasná nemoc, která zasahuje negativně do naší srdce... Jsou způsoby, které dají radostný a to jsou zájmy, které nás hodně baví, ale chce to překonat, nebojte se... :)

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .