SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Změna k lepšímu
Podtitul: Šestistupňový program pro překonání zlozvyků
Prochaska, James O.; Norcross, John C.; DiClemente, Carlo C.
Snad každý český odborník, jenž pracuje s lidmi, kteří chtějí opustit své špatné návyky, zná transteoretický model změny. Jeho tvůrci, známí američtí psychologové, zkoumali více než tisíc lidí, kteří dokázali i bez využití psychoterapie trvale změnit svůj život. Výsledkem byl program zahrnující stadia prekontemplace, kontemplace, přípravy, akce, udržení a ukončení (případně relapsu). Každé z těchto stadií autoři spojují s určitými technikami, jež byly vytvořeny v rámci známých psychoterapeutických teorií. Pro efektivní práci na změně je třeba vyhodnotit, v jakém stadiu se daný jedinec právě nachází. Přehledně koncipovaná kniha byla původně psána pro ty, kdo sami usilují o změnu, a obsahuje četné sebeposuzovací nástroje, kazuistiky a příklady. Je však vhodná i pro ty, kdo v rámci své profese pracují s lidmi, kteří se potýkají s emočními problémy, závislostmi apod., či pro ty, kdo se zabývají zdravějším životním stylem a prevencí některých onemocnění. Transteoretický model je dnes využíván po celém světě významnými léčebnými instituty.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Co nejvíce očekáváte od online psychologické pomoci?
konkrétní radu 34%
podporu a pochopení 16%
kontakt na "vyzkoušeného" odborníka 11%
nic, potřebuji se vypsat 0%
nasměrování 14%
řešení 24%

NOVÉ ODPOVĚDI

rodinné vztahy; partnerské vztahy; nevěra; kontakty: Dobrý den, chápu, že je pro Vás i dceru situace velmi náročná a oceňuji prot...
depresivní stavy; specifické poruchy učení; neuropsychologie; bolest hlavy; sebekontrola: Přeji Vám Anty hezký den a dovolím si reagovat na Váš dotaz. Velmi dobře jste p...
rodinné vztahy; paranoidní chování; : Dobrý den Jano, v první řadě bych chtěla ocenit, jak se o matčino zdraví a b...
rodinné vztahy; obavy o syna; zhoubný nádor; zvládání nemoci: Dobrý den, píšete, že jste zhroucení ze svého dospělého syna, kterému se...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Sleva 20% na knihy nakladatelství Portál pic/article/thumb/29670.gif 16. 03. 2018 12:54 - Rychlá Kateřina, Mgr. - 18. března uplyne už 38 let od úmrtí Ericha Fromma. Nakladatelství Portál při této příležitosti vyhlašuje březnový Den D, který bude probíhat už od pátku 16. až do neděle 18. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a v pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %...
Na sexuologii končí stále víc dětských pacientů 09. 02. 2018 21:52 - Novinky.cz - Snadná dostupnost pornografických materiálů, poruchy chování nebo i traumatizující zážitky z rodiny. To jsou jedny z hlavních faktorů, které mají za následek stále stoupající počet dětských pacientů na sexuologii. Podle primářky Sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Brno a renomované soudní znalkyně Petry Sejbalové navíc přibývá i dětí s poruchou pohlavní identity.
Tloustnutí, padání vlasů i předčasné vrásky. 23. 01. 2018 11:57 - Novinky.cz - Za co všechno může tato zdánlivá banalita? Jste unavení, bez nálady a nic se vám nechce? Býváte často nemocní nebo vás něco bezdůvodně bolí? Dělají se vám vrásky a padají vám vlasy? Možná je za tím chronický stres. Zastavte ho, dokud je čas. Je dokázáno, že dlouhodobý stres poškozuje imunitní systém, a tělo je tudíž náchylnější k různým chorobám, a to i smrtelným: existuje souvislost mezi nadměrným stresem a onkologickými onemocněními. Podle studie čínských vědců z univerzity v Yale se u žen, které prožily velmi traumatizující událost, riziko vzniku rakoviny prsu zvýšilo o více než 60 procent.
Poradna: Nedostatek sebedůvěry v období puberty 23. 01. 2018 11:49 - Novinky.cz - Puberta se u dětí projevuje různými stavy. Zatímco některé přestanou poslouchat rodiče, ignorovat autority, jiné mohou být přecitlivělé a začít se stresovat z věcí, které je do té doby nechaly naprosto v klidu, jako by si děti jednoduše přestaly věřit. Jedná se přitom o zcela přirozený stav, který pravděpodobně sám opět odezní.
Poradna: Když si malá dcera vše vynucuje pláčem a křikem 03. 01. 2018 09:55 - Novinky.cz - Křik a fňukání je často pro děti nejpřirozenější, nejrychlejší a nejúčinnější nástroj, jak dosáhnout svého cíle. Většina rodičů totiž na dětský křik reaguje emočně. Jakmile ale rodič několikrát přistoupí dítěti na jeho hru, obvykle se problém stupňuje.
Sexuoložka Hanka Fifková: Jak se v Česku žije transsexuálním dětem 02. 12. 2017 19:01 - Novinky.cz - Zkuste si představit, co byste dělali, kdyby váš pětiletý syn zničehonic řekl: „Mami, asi jsem holka.“ Ale třeba by to nebylo zničehonic. Nikdy se totiž nechoval jako typický kluk. Asi byste mu řekli, že je to nesmysl. Nebo byste vzali jeho výrok vážně?
Jak se vyrovnat s prvním rozchodem 21. 11. 2017 12:30 - Novinky.cz - První láska bývá nejkrásnější a také nejintenzivnější. O to horší je pak ale rozchod, kdy má člověk pocit, jako by se mu zhroutil celý svět. Tak tomu ale není. Ne nadarmo se říká - co bolí, to přebolí. Poradíme vám, jak zařídit, aby vás rozchod bolel co nejméně.
Nemůžete ráno vstát z postele? Na vině nemusí být jen krátký spánek 10. 11. 2017 13:48 - Novinky.cz - Je naprosto normální, že se vám po prohýřené noci nechce vstávat. Pokud si ale denně dopřáváte sedm až devět hodin ničím nerušeného spánku a ráno se i tak sotva vzbudíte, je něco špatně. Nadměrná ospalost může být příznakem atypické deprese. „Tento druh poruchy nálady je zpravidla těžké identifikovat, protože nezahrnuje klasické příznaky deprese,” říká doktorka Gail Saltzová pro Health. Obvyklé příznaky depresí se totiž projevují jinak. Lidé kromě špatné nálady a skleslosti málo jedí a málo spí, u atypické deprese naopak spí dlouho a jedí až moc.
Skupinová cvičení pomáhají odbourávat stres, tvrdí vědci 09. 11. 2017 11:08 - Novinky.cz - Je pro vás posilovna místem, kde chcete být sami, a skupinová cvičení nemůžete ani cítit? Možná je čas to přehodnotit. Vědci totiž zjistili, že na rozdíl od cvičení sólo působí cvičení ve skupině pozitivně na lidskou psychiku. Snižuje stres a zlepšuje kvalitu života podstatně víc než cvičení samotné.
Jak hádky rodičů ovlivňují dětské chování 05. 09. 2017 09:51 - Novinky.cz - Konflikty jsou součástí každého vztahu, je však třeba řešit je správně, už kvůli dětem. Děti jsou v mnoha ohledech jako houby, nasávají do sebe nejrůznější informace, ale i vzorce chování, které pak utvářejí jejich osobnost. Zatímco konstruktivní hádky, během kterých si rodiče nadále prokazují náklonnost jeden k druhému a ve kterých mají snahu problém řešit, pomáhají být dětem empatičtější a sociálně dovednější v porovnání s vrstevníky, rodičovské hádky se slovní a fyzickou agresí u dětí v pozdějším věku vyvolávají deprese, úzkosti a poruchy chování.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .