SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Dítě traumatizované v blízkých vztazích
Podtitul: Manuál pro profesionály a rodiny
Matoušek, Oldřich (ed.)
Cílem publikace je seznámit čtenáře s traumatem u dětí, které způsobila pečující osoba, a popsat způsoby podpory, resp. léčby traumatizovaného dítěte. Pokryta jsou témata jako neurofyziologie traumatu, dispozice k traumatu, nezdolnost, vliv na kvalitu vazby k blízkým osobám, překonání traumatu v terapii, rizika spojená s terapií, podpora traumatizovaného dítěte v rodině. Na knize, která má multidisciplinární charakter, se podíleli profesionálové pracující s traumatizovanými dětmi a s jejich rodiči jako psychologové či sociální pracovníci (Petr Štěpaník, Ivana Pokorná, Leona Němcová, Tereza Chábová, Tereza Koryntová, Hana Pazlarová, Štěpánka Hejčová, Daniela Květenská, Veronika Kubešková, Jindra Šalátová).

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Co nejvíce očekáváte od online psychologické pomoci?
konkrétní radu 31%
podporu a pochopení 16%
kontakt na "vyzkoušeného" odborníka 10%
nic, potřebuji se vypsat 0%
nasměrování 16%
řešení 26%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Jak hádky rodičů ovlivňují dětské chování 05. 09. 2017 09:51 - Novinky.cz - Konflikty jsou součástí každého vztahu, je však třeba řešit je správně, už kvůli dětem. Děti jsou v mnoha ohledech jako houby, nasávají do sebe nejrůznější informace, ale i vzorce chování, které pak utvářejí jejich osobnost. Zatímco konstruktivní hádky, během kterých si rodiče nadále prokazují náklonnost jeden k druhému a ve kterých mají snahu problém řešit, pomáhají být dětem empatičtější a sociálně dovednější v porovnání s vrstevníky, rodičovské hádky se slovní a fyzickou agresí u dětí v pozdějším věku vyvolávají deprese, úzkosti a poruchy chování.
III. Mezinárodní konference internetového poradenství se blíží! pic/article/thumb/29631.png 22. 08. 2017 12:42 - InternetPoradna - Už jen chvilka zbývá do III. Mezinárodní konference internetového poradenství, na kterou Vás srdečně zveme spolu s Katedrou sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci už v pondělí 11. září 2017. Čeká Vás bohatý celodenní program zaměřený na (Ne)jistoty v internetovém poradenství. Svůj pohled představí řada různě zaměřených organizací včetně členů týmu iPoradny, PhDr. et Mgr. Libora Novosáda, Ph.D. a Mgr. Kateřiny Rychlé.
Bez emoční inteligence se nežije příliš dobře 19. 08. 2017 20:56 - InternetPoradna - Já měla pravdu. Já to věděl. Já jsem ti to říkala. Co ty o tom víš? To jsou věty, které dříve narození často říkají. A právě tyto věty často zmiňují mladí lidé, když mají vysvětlit, čím je senioři dovedou naštvat. Co vám vadí na lidech vyššího věku? Tuto otázku kladli před časem britští psychologové asi tisícovce lidí ve věku od dvaceti do třiceti let. Nejčastější odpovědi: „Myslí si, že mají vždycky pravdu.“ Podobný výzkum před časem proběhl mezi mladými českými policisty, psychologové zkoumali, zda vidí nějaký rozdíl, když jsou v práci v kontaktu se seniory a když s mladšími lidmi. Časté odpovědi:
Když stůně duše, bolí tělo. Psychosomatické příčiny bolesti 26. 05. 2017 20:24 - InternetPoradna - Když nás něco bolí, vždy to ovlivní i naši náladu, držení těla, emoce. Na nemoc je potřeba nahlížet nejen jako na poruchu struktury či funkce orgánu, ale také hledat souvislosti s psychickými a sociálními aspekty života konkrétního člověka. Psycho(duše)-soma(tělo)tika
Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Ochrana dětí zavání někdy hysterií 06. 05. 2017 19:05 - Novinky.cz - Nedávno jsem viděl v jednom starším českém filmu populární herečku, jak se koupe ve vaně se svou nahou dcerkou. Nevinná, decentně pojatá scéna. Zachycovala dítě vodomila, které si chtělo s mámou hrát. Kdyby ty záběry vznikly v současné době a byly zachycené s dnešní přímočarostí, mohla by z toho ta herečka mít docela nepříjemnosti. Zejména tehdy, pokud by se stala lákavým soustem pro určité typy sociálních pracovnic a dalších ochránců dobrých mravů nebo práv dítěte.
Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Jak dítě změní sex rodičů 22. 04. 2017 21:41 - Novinky.cz - Pokud žena žije s partnerem, kterého miluje, a nemají zatím rodinu, vyhřívá se muž na pozici její jedničky. Jakmile se narodí první nebo druhé dítě, následuje jeho sešup na pozici dvojky a potom i trojky. Je to logické. Matka soustředí hlavní pozornost a energii na své potomky. Nová situace znamená změnu i pro intimní život partnerů.
Překonejte jarní únavu pomocí bylinek 22. 04. 2017 09:53 - Novinky.cz - S jarní únavou se každoročně potýká většina z nás. Nedostatek vitamínů, slunce a pohybu obecně po dlouhé zimě způsobuje, že jsme ospalí, cítíme se vyčerpaní a bez energie. Naše tělo jednoduše potřebuje doplnit vitamíny a povzbudit imunitní systém, a to lze velmi dobře pomocí sezónních bylinek.
Jak zmírnit následky špatného spánku 22. 04. 2017 09:51 - Novinky.cz - Není nic horšího, než se celou noc převalovat a usilovně se snažit usnout. Zvuk budíku vás ráno nepříjemně vytrhne ze spánku a vám se zdá, že jste naspali sotva pár minut. Naštěstí můžete zmírnit dopady nekvalitního spánku tím, že začnete dodržovat pár jednoduchých tipů. Vynechat kávu je jen jeden z nich.
Mikulášský týden v nakladatelství Portál pic/article/thumb/29583.jpg 28. 11. 2016 22:30 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Chybí Vám v knihovně zajímavá kniha z produkce Portálu? Pak jistě oceníte výjimečnou šanci pořídit ji v tomto týdnu se slevou 20 - 80%. Nakupovat se slevou můžete až do neděle 4. 12. 2016.
Duševní nemoci patří mezi nejčastější důvody invalidního důchodu 11. 11. 2016 08:39 - Novinky.cz - Třetina invalidních důchodů v ČR dnes připadá na psychická onemocnění. Podle přednosty Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiřího Rabocha to za patnáct let bude právě deprese, která bude pro lidstvo představovat tu vůbec největší zátěž.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .