SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Autismus v edukační praxi
Bazalová Barbora
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211952.jpg Kniha je určena především rodičům dětí s autismem. Své si v ní najdou také jejich rodiny, učitelé, asistenti pedagoga, studenti nejrůznějších oborů, do kterých problematika autismu spadá, sympatizanti i široká veřejnost, které může pomoci k lepšímu porozumění autismu. Kniha přináší autentické výpovědi rodičů, jednotlivé kazuistické studie, výsledky výzkumů a postřehy odborníků o tom, jak se žije s autismem v současné době. Nabízí čtenáři pohled na to, co funguje a co naopak, i když by teoreticky fungovat mělo, v praxi selhává. V oblasti vzdělávání dětí s postižením přinesla značné změny novela školského zákona a prováděcí vyhláška. Kniha má poodhalit, zda se pro děti s autismem a jejich rodiny něco změnilo, jak je vše implementováno do praxe a jejich každodenního života.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Co nejvíce očekáváte od online psychologické pomoci?
konkrétní radu 28%
podporu a pochopení 15%
kontakt na "vyzkoušeného" odborníka 12%
nic, potřebuji se vypsat 0%
nasměrování 17%
řešení 28%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Když stůně duše, bolí tělo. Psychosomatické příčiny bolesti 26. 05. 2017 20:24 - InternetPoradna - Když nás něco bolí, vždy to ovlivní i naši náladu, držení těla, emoce. Na nemoc je potřeba nahlížet nejen jako na poruchu struktury či funkce orgánu, ale také hledat souvislosti s psychickými a sociálními aspekty života konkrétního člověka. Psycho(duše)-soma(tělo)tika
Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Ochrana dětí zavání někdy hysterií 06. 05. 2017 19:05 - Novinky.cz - Nedávno jsem viděl v jednom starším českém filmu populární herečku, jak se koupe ve vaně se svou nahou dcerkou. Nevinná, decentně pojatá scéna. Zachycovala dítě vodomila, které si chtělo s mámou hrát. Kdyby ty záběry vznikly v současné době a byly zachycené s dnešní přímočarostí, mohla by z toho ta herečka mít docela nepříjemnosti. Zejména tehdy, pokud by se stala lákavým soustem pro určité typy sociálních pracovnic a dalších ochránců dobrých mravů nebo práv dítěte.
Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Jak dítě změní sex rodičů 22. 04. 2017 21:41 - Novinky.cz - Pokud žena žije s partnerem, kterého miluje, a nemají zatím rodinu, vyhřívá se muž na pozici její jedničky. Jakmile se narodí první nebo druhé dítě, následuje jeho sešup na pozici dvojky a potom i trojky. Je to logické. Matka soustředí hlavní pozornost a energii na své potomky. Nová situace znamená změnu i pro intimní život partnerů.
Překonejte jarní únavu pomocí bylinek 22. 04. 2017 09:53 - Novinky.cz - S jarní únavou se každoročně potýká většina z nás. Nedostatek vitamínů, slunce a pohybu obecně po dlouhé zimě způsobuje, že jsme ospalí, cítíme se vyčerpaní a bez energie. Naše tělo jednoduše potřebuje doplnit vitamíny a povzbudit imunitní systém, a to lze velmi dobře pomocí sezónních bylinek.
Jak zmírnit následky špatného spánku 22. 04. 2017 09:51 - Novinky.cz - Není nic horšího, než se celou noc převalovat a usilovně se snažit usnout. Zvuk budíku vás ráno nepříjemně vytrhne ze spánku a vám se zdá, že jste naspali sotva pár minut. Naštěstí můžete zmírnit dopady nekvalitního spánku tím, že začnete dodržovat pár jednoduchých tipů. Vynechat kávu je jen jeden z nich.
Mikulášský týden v nakladatelství Portál pic/article/thumb/29583.jpg 28. 11. 2016 22:30 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Chybí Vám v knihovně zajímavá kniha z produkce Portálu? Pak jistě oceníte výjimečnou šanci pořídit ji v tomto týdnu se slevou 20 - 80%. Nakupovat se slevou můžete až do neděle 4. 12. 2016.
Duševní nemoci patří mezi nejčastější důvody invalidního důchodu 11. 11. 2016 08:39 - Novinky.cz - Třetina invalidních důchodů v ČR dnes připadá na psychická onemocnění. Podle přednosty Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiřího Rabocha to za patnáct let bude právě deprese, která bude pro lidstvo představovat tu vůbec největší zátěž.
Duchovní rozvoj v knihách z Portálu - 30% sleva na knihy pic/article/thumb/29578.jpg 03. 11. 2016 15:36 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Až do neděle 6. 11. 2016 máte možnost pořídit si s výraznou slevou 18 zajímavých titulů s duchovní tématikou z produkce nakladatelství Portál.
S InternetPoradnou Přes překážky 2016 pic/article/thumb/29572.jpg 09. 09. 2016 14:24 - InternetPoradna - Vydejte se s námi PŘES PŘEKÁŽKY 2016. Všichni v sobě občas musíme najít sílu překonat životní překážky. Jak to ale zvládají ti, kteří jim musí čelit každý den? Přijďte si poslechnout a zažít zkušenosti lidí se zdravotním znevýhodněním. Čeká Vás originální divadelní představení, 3. ročník benefičního závodu RALLY KACHNIČKY, koncert kapel Poletíme? a Bujebéza a panelová diskuse se zajímavými hosty z řad lidí žijících s handicapem.
Jak lidé prožívají stáří a co o něm říkají? 14. 07. 2016 23:08 - InternetPoradna - Autentické odpovědi a podněty přináší ojedinělý projekt. Nalézt oporu, informace a inspiraci pro současné období svého života mohou senioři díky prvním stránkám jedinečného webového portálu Hovory o zdraví (http://www.hhttp://www.hovoryozdravi.cz/kategorie/osobni-zkusenosti/starnuti/temata/uvod/). Vznikly na základě rozhovorů, které s lidmi nad 65 let vedli členové týmu Institutu sociálního zdraví (OUSHI) na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Videonahrávky osobních výpovědí představují první výstupy projektu, který v České republice nemá obdoby. Široké veřejnosti zároveň umožňují lépe porozumět lidem vyššího věku.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .