SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Láska je příběh
Podtitul: Nová teorie vztahů
Sternberg, Robert J.
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211679.jpg Kognitivní psycholog Robert Sternberg proslul svou trojúhelníkovou teorií lásky, podle níž se každá láska vyznačuje přítomností nebo nepřítomností tří složek: intimity, vášně a závazku. To, jak taková konfigurace složek vzniká, autor popisuje ve své novější teorii, v níž lásku pojímá jako příběh. Naše zkušenosti i naše společnost nám poskytují určité příběhy popisující různé podoby lásky. My některé z nich nevědomě přijímáme jako sobě vlastní a snažíme se je ve vztazích naplnit. Podle toho, jak naše příběhy ladí s příběhy našich partnerů, jsou potom naše vztahy stabilní, nebo nestabilní. I laik může s pomocí této knihy lépe pochopit, jaký je jeho příběh lásky, případně jak ho změnit, aby vyjadřoval to, po čem daný jedinec skutečně touží.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Co nejvíce očekáváte od online psychologické pomoci?
konkrétní radu 24%
podporu a pochopení 14%
kontakt na "vyzkoušeného" odborníka 14%
nic, potřebuji se vypsat 0%
nasměrování 20%
řešení 27%

NOVÉ ODPOVĚDI

partnerské vztahy; nedůvěra; žárlivost: Dobrý den, vážím si Vaší důvěry, se kterou se obracíte na iPoradnu, věřím, že...
nevolnost; bolesti břicha; náročná profese: Dobrý den a díky za dotaz, na psychosomatickou kliniku v Praze se často obracej...
náročná životní situace; depresivní stavy; noční můry; somatické problémy: Milá „Rybko“, děkuji Vám za Váš dotaz. Cením si toho, že jste se ...
úzkostné stavy; náročná profese; zdravotní problémy: Dobrý den, Marko, Prvně bych Vám chtěla poděkovat, že jste se svými obtížemi s...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Zkušenosti s psychology: dobrý den, já můžu jen doporučit pani psycholožku Miechovou z portálu mojra.cz. ...
strach z jízdy autem: Dobrý den, je to pár let co jsem s mojí mamkou po cestě k babičce měla na D1 ošk...
Má tu nekdo HPO a deprese ? : ...
Má tu nekdo HPO a deprese ? : ...

Nové články

Mikulášský týden v nakladatelství Portál pic/article/thumb/29583.jpg 28. 11. 2016 22:30 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Chybí Vám v knihovně zajímavá kniha z produkce Portálu? Pak jistě oceníte výjimečnou šanci pořídit ji v tomto týdnu se slevou 20 - 80%. Nakupovat se slevou můžete až do neděle 4. 12. 2016.
Duševní nemoci patří mezi nejčastější důvody invalidního důchodu 11. 11. 2016 08:39 - Novinky.cz - Třetina invalidních důchodů v ČR dnes připadá na psychická onemocnění. Podle přednosty Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiřího Rabocha to za patnáct let bude právě deprese, která bude pro lidstvo představovat tu vůbec největší zátěž.
Duchovní rozvoj v knihách z Portálu - 30% sleva na knihy pic/article/thumb/29578.jpg 03. 11. 2016 15:36 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Až do neděle 6. 11. 2016 máte možnost pořídit si s výraznou slevou 18 zajímavých titulů s duchovní tématikou z produkce nakladatelství Portál.
S InternetPoradnou Přes překážky 2016 pic/article/thumb/29572.jpg 09. 09. 2016 14:24 - InternetPoradna - Vydejte se s námi PŘES PŘEKÁŽKY 2016. Všichni v sobě občas musíme najít sílu překonat životní překážky. Jak to ale zvládají ti, kteří jim musí čelit každý den? Přijďte si poslechnout a zažít zkušenosti lidí se zdravotním znevýhodněním. Čeká Vás originální divadelní představení, 3. ročník benefičního závodu RALLY KACHNIČKY, koncert kapel Poletíme? a Bujebéza a panelová diskuse se zajímavými hosty z řad lidí žijících s handicapem.
Jak lidé prožívají stáří a co o něm říkají? 14. 07. 2016 23:08 - InternetPoradna - Autentické odpovědi a podněty přináší ojedinělý projekt. Nalézt oporu, informace a inspiraci pro současné období svého života mohou senioři díky prvním stránkám jedinečného webového portálu Hovory o zdraví (http://www.hhttp://www.hovoryozdravi.cz/kategorie/osobni-zkusenosti/starnuti/temata/uvod/). Vznikly na základě rozhovorů, které s lidmi nad 65 let vedli členové týmu Institutu sociálního zdraví (OUSHI) na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Videonahrávky osobních výpovědí představují první výstupy projektu, který v České republice nemá obdoby. Široké veřejnosti zároveň umožňují lépe porozumět lidem vyššího věku.
Jak přežít rozvod 13. 04. 2016 12:12 - Novinky.cz - Skutečnost, že rozvodem končí každé druhé manželství, jistě neutěší nikoho, kdo tuto trpkou zkušenost právě zažil. Asi těžko budeme hledat páry, které se na chodbě soudu loučí polibkem a slibují si doživotní přátelství, podporu a toleranci. Jak naložit s
Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Děti jako zbraň při rozvodovém řízení 04. 04. 2016 09:59 - Novinky.cz - Narůstá počet případů, kdy manželka obviní svého muže, že pohlavně zneužil jejich dítě, nejčastěji dceru, nejednou i dost malou. Protože působím i jako soudní znalec, vím, že pohlavního zneužívání dětí nijak významně nepřibývá. Co se tady děje?
Psychické zábrany, které ženám ničí milostný život 21. 03. 2016 13:55 - Novinky.cz - Schopnost otevřeně mluvit o svých problémech či tužbách je prvním krokem k vlastní spokojenosti. A platí to i v milostném životě. Bohužel mnoho žen nedokáže v této oblasti bez ostychu vyjadřovat své pocity, což ve výsledku vede k hromadění psychických blo
S věkem nemá láska nic společného, jde o kombinaci reflexů a emocí 09. 02. 2016 13:31 - Novinky.cz - Láska přichází v sedmnácti stejně jako ve třiceti či dokonce padesáti letech a později. Jednoduše srdci neporučíte a je úplně jedno, že zamilovanost je především stav mysli a se srdcem jako takovým nemá absolutně nic společného.
Bezplatný kurz naučí, jak být online v bezpečí 28. 01. 2016 14:43 - Rychlá Kateřina, Mgr. - Krajská knihovna Karlovy Vary nabízí pro své návštěvníky kurz pořádaný ve spolupráci s partnerem knihovny spolkem Biblio Karlovy Vary. Kurz Bezpečnost v on-line prostředí je určen cílovým skupinám, kteří jsou v on-line prostředí nejvíce ohroženi, jako jsou děti a mládež, jejich rodiče a pedagogové nebo senioři, ale také všem zájemců napříč všemi věkovými i společenskými kategoriemi.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .