SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
03. 02. 2018 20:03 - Mamča
duševní problémy: deprese; medikace; terapie
Od r.2007 užívám Argofan!Deprese se mi stále opakuje od r.1993!Od11/2017 mám depresi a stále se jí přes užívání antidepresiv nemohu zbavit!!!Prosím o radu.

11.02.2018 21:06: Černá Kateřina, MUDr.
Dobrý den,
děkuji za důvěru v naší poradnu. Co se týká Vašich potíží, bohužel informace od Vás jsou poněkud strohé. Vezmu to popořádku podle toho, co píšete. Argofan je antidepresivum, může se užívat dlouhodobě. Tedy i třeba od r. 2007 dosud, pokud je to potřeba. Otázka je, proč se Vám deprese opakuje. Mohlo by se jednat o periodickou depresivní poruchu, kterou charakterizují právě opakující se depresivní fáze i bez zjevné příčiny. Ovšem takto na dálku bez dalších informací nemohu diagnózu určit.Pod pojmem deprese si lze představit celou škálu příznaků. Je tedy otázka, jaké příznaky máte Vy. Pokud je současná fáze deprese už od listopadu , je zase otázka, jaká antidepresiva užíváte (Argofan v monoterapii, kombinace), v jakých dávkách s jakým efektem, případně nežádoucími účinky. Tj. co všechno se zkoušelo, v čem to pomohlo nebo nepomohlo. Někdy jenom léky nemusí stačit. Další možností léčby je například psychoterapie. Někdy se u těžkých depresí provádí i ECT - elektrokonvulzivní terapie- lidově "elektrické šoky" nebo u sezonních typů deprese fototerapie- terapie světlem apod. Doporučuji toto probrat s Vaším ošetřujícím lékařem - přehodnotit stávající léčbu a probrat další možnosti postupu.
S pozdravem
MUDr. Kateřina Černá

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .