SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Nikdy není pozdě na spokojený tým
Podtitul: Model dvojité hvězdy
Furman, Ben; Ahola, Tapani
Když se Furman a Ahola v devadesátých letech 20. století rozhodli aplikovat principy krátké terapie zaměřené na řešení v pracovní oblasti, byli v této oblasti světovými průkopníky. Jejich snaha odvrátit pozornost od problémů k žádoucímu stavu a cílům se však ukázala jako účinná. Postupně vypracovali velmi přehledný a srozumitelný model „dvojité hvězdy“, který je určen pro vedoucí i podřízené, členy pracovních týmů i různých komunit. Autoři zjistili, že největší vliv na to, jsou-li lidé v interpersonálním kontaktu v práci spokojení, mají čtyři faktory: jestli se jim dostává uznání, jestli zakoušejí úspěch, jestli je o ně pečováno a jestli se v práci mohou zasmát. To je jedna čtyřcípá hvězda jejich modelu. Čtyři cípy druhé hvězdy představují náročné pracovní momenty: diskusi o problémech, dávání a přijímání kritiky, práci s urážkami a způsoby, jak se vyrovnat s nezdary. Každý z těchto osmi faktorů je v knize jasně popsán za pomoci mnoha tipů, příkladů a otázek. Řada týmů po celém světě si pro práci s knihou založila studijní týmy, v nichž o jednotlivých tématech diskutuje a tím pracuje na vlastním růstu.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 29%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 58%
Ne, nemám zájem 9%

NOVÉ ODPOVĚDI

testy otcovství; narození syna ;dávka SSP: Dobrý den Určitě si o dávku SSP na příslušném úřadu práce požádejte. V uveden...
mzda za rozhodné období; splněný fond pracovní doby; prémie;: Dobrý den, pro výpočet průměrného výdělku za rozhodné období se započítávají i v...
riziková skupina učitelů; využítí možnosti pobírání platu 100%; překážka na straně zaměstnavatele; dočasná pracovní neschopnost;: Dobrý den Děkuji za důvěru Zaměstnavatel má povinnost přidělovat práci pod...
zkrácený úvazek; nárok na dovolenou;: Dobrý den, při zkráceném úvazku záleží na rozvržení pracovní doby během týdne. J...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Jak nenarazit při čerpání dovolené 09. 07. 2018 21:07 - Novinky.cz - Pravidla čerpání dovolené jsou součástí zákoníku práce. Podle něho například to, kdy si zaměstnanec vezme dovolenou, závisí na vůli zaměstnavatele. Zároveň má ale zaměstnanec nárok alespoň na dva týdny dovolené vcelku. Ve spolupráci s právníkem Vítem Havrdou ze společnosti Kodap legal přinášíme souhrn rad, doporučení a tipů, na co mají zaměstnanci v souvislosti s čerpáním dovolené podle zákoníku práce nárok.
Od kolika let můžete na letní brigádu a jaká pravidla platí pro nezletilé? 09. 05. 2018 12:44 - Měšec.cz - Dohoda o provedení práce je nejvhodnější a nejsnazší formou zaměstnání, pokud jste jen dočasný zaměstnanec, tedy brigádník. Na tuto pro obě strany – pro vás i zaměstnavatele – výhodnou a flexibilní dohodu lze odpracovat u jednoho zaměstnavatele v kalendářním roce až 37,5 běžných pracovních dnů – 8hodinových pracovních směn. Tedy až 7,5 běžných pracovních týdnů. A to by mělo na letní sezonu nebo v případě studentů letní prázdniny většinou stačit.
Finanční poradna: Kdy podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti 03. 04. 2018 21:24 - Novinky.cz - Pokud se zaměstnavatelem podepíšete tzv. dohodu o hmotné odpovědnosti, odpovídáte za veškerou škodu v plné zjištěné výši. Na redakci se obrátil čtenář s dotazem, za jakých podmínek je povinen podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. „Máme na dílně malý příruční sklad nářadí a jiných věcí potřebných k běžným opravám strojního zařízení. Klíče jsou k dispozici ve výrobní kanceláři, a kdo z naší party údržbářů něco potřebuje, pro klíče si dojde a potřebné ze skladu si vezme. Protože jsem takový neformální vedoucí naší skupiny, přišel za mnou pracovník personálního oddělení, že dělají pořádek v evidenci, a proto bych měl podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti za materiál v tomto skladu,” napsal čtenář do redakce Práva.
Povaha nemocí z povolání se výrazně mění 25. 03. 2018 15:59 - Novinky.cz - V České republice se výrazně změnila povaha nemocí z povolání. Zatímco před 40 lety vedly ve statistikách infekční nemoci, aktuálně jsou podle statistik Státního zdravotního ústavu v čele žebříčku choroby plynoucí z fyzikálních faktorů – přetěžování horních končetin. Následují infekční, kožní a respirační nemoci.
Finanční poradna: Jak se zachovat, když zaměstnavatel přestane vyplácet mzdu 23. 01. 2018 11:46 - Novinky.cz - Někteří zaměstnanci se už bohužel setkali s tím, že se jejich zaměstnavatel opozdí s výplatou mzdy či jim dokonce i několik měsíců neplatí vůbec. Pokud se do takové situace dostanete, máte podle zákoníku práce nárok na okamžité zrušení pracovního poměru.
Nová odborová organizace poukazuje na problémy českých zaměstnanců 31. 12. 2017 16:26 - Novinky.cz - Přes rekordně nízkou nezaměstnanost trápí české zaměstnance nemálo problémů. Z průzkumu, který připravila nová anonymní online odborová organizace Zaměstnanecké fórum (ZF) ve spolupráci se společností Kantar TNS, vyplývají potíže jako tlak na nevykazování přesčasů, minimální valorizace platů, nedodržování zákoníku práce, nereálné pracovní normy či zneužívání volného času lidí. Informoval o tom předseda ZF Petr Novák.
Poradna: Noční práce a lékařské prohlídky 31. 12. 2017 16:24 - Novinky.cz - Z fyziologického hlediska je noc určena k tomu, aby člověk odpočíval, tudíž se na zaměstnance pracující v noci uplatňuje zvýšená ochrana. Zaměstnanci pracující v noci jsou povinni podstoupit periodické lékařské prohlídky častěji za účelem ověření jejich zdravotní způsobilosti nejen pro danou práci, ale právě i pro práci v noci.
Poradna: Výpovědní doba a možnost změny její délky 09. 11. 2017 11:10 - Novinky.cz - Účelem výpovědní doby je dát zaměstnavateli možnost si na danou pozici najít nového zaměstnance a pro zaměstnance být po určitou dobu finančně zajištěn při hledání nové práce. Co však dělat, když máte nové místo, ale zaměstnavatel vás nechce pustit a trvá na uplynutí výpovědní doby?
Minimální mzda 2018: lidé bez příjmů zaplatí víc, ......... 09. 10. 2017 12:19 - Měšec.cz - Zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2018 přinese vyšší odvody na zdravotní pojištění samoplátcům. Naopak uchazeči o zaměstnání bez nároku na podporu v nezaměstnanosti si mohou více vydělat v tzv. nekolidujícím zaměstnání. Hodinová minimální mzda se zvyšuje od 1. ledna 2018 z dosavadních 66 Kč na 73,20 Kč a měsíční z 11 000 Kč na 12 200 Kč hrubého.
Poradna: Změna pracovní schopnosti po dlouhodobé nemoci 14. 09. 2017 09:01 - Novinky.cz - Větší či menší zdravotní obtíže jsou součástí života každého z nás. V případě závažných zdravotních problémů může dojít k tomu, že zaměstnanec není ani po prodělaném léčení schopen vrátit se zpět ke své původní práci. Jaká práva má zaměstnanec, který se ocitne v takové situaci?

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .