SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Nikdy není pozdě na spokojený tým
Podtitul: Model dvojité hvězdy
Furman, Ben; Ahola, Tapani
Když se Furman a Ahola v devadesátých letech 20. století rozhodli aplikovat principy krátké terapie zaměřené na řešení v pracovní oblasti, byli v této oblasti světovými průkopníky. Jejich snaha odvrátit pozornost od problémů k žádoucímu stavu a cílům se však ukázala jako účinná. Postupně vypracovali velmi přehledný a srozumitelný model „dvojité hvězdy“, který je určen pro vedoucí i podřízené, členy pracovních týmů i různých komunit. Autoři zjistili, že největší vliv na to, jsou-li lidé v interpersonálním kontaktu v práci spokojení, mají čtyři faktory: jestli se jim dostává uznání, jestli zakoušejí úspěch, jestli je o ně pečováno a jestli se v práci mohou zasmát. To je jedna čtyřcípá hvězda jejich modelu. Čtyři cípy druhé hvězdy představují náročné pracovní momenty: diskusi o problémech, dávání a přijímání kritiky, práci s urážkami a způsoby, jak se vyrovnat s nezdary. Každý z těchto osmi faktorů je v knize jasně popsán za pomoci mnoha tipů, příkladů a otázek. Řada týmů po celém světě si pro práci s knihou založila studijní týmy, v nichž o jednotlivých tématech diskutuje a tím pracuje na vlastním růstu.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 28%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 60%
Ne, nemám zájem 8%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Finanční poradna: Jak se zachovat, když zaměstnavatel přestane vyplácet mzdu 23. 01. 2018 11:46 - Novinky.cz - Někteří zaměstnanci se už bohužel setkali s tím, že se jejich zaměstnavatel opozdí s výplatou mzdy či jim dokonce i několik měsíců neplatí vůbec. Pokud se do takové situace dostanete, máte podle zákoníku práce nárok na okamžité zrušení pracovního poměru.
Nová odborová organizace poukazuje na problémy českých zaměstnanců 31. 12. 2017 16:26 - Novinky.cz - Přes rekordně nízkou nezaměstnanost trápí české zaměstnance nemálo problémů. Z průzkumu, který připravila nová anonymní online odborová organizace Zaměstnanecké fórum (ZF) ve spolupráci se společností Kantar TNS, vyplývají potíže jako tlak na nevykazování přesčasů, minimální valorizace platů, nedodržování zákoníku práce, nereálné pracovní normy či zneužívání volného času lidí. Informoval o tom předseda ZF Petr Novák.
Poradna: Noční práce a lékařské prohlídky 31. 12. 2017 16:24 - Novinky.cz - Z fyziologického hlediska je noc určena k tomu, aby člověk odpočíval, tudíž se na zaměstnance pracující v noci uplatňuje zvýšená ochrana. Zaměstnanci pracující v noci jsou povinni podstoupit periodické lékařské prohlídky častěji za účelem ověření jejich zdravotní způsobilosti nejen pro danou práci, ale právě i pro práci v noci.
Poradna: Výpovědní doba a možnost změny její délky 09. 11. 2017 11:10 - Novinky.cz - Účelem výpovědní doby je dát zaměstnavateli možnost si na danou pozici najít nového zaměstnance a pro zaměstnance být po určitou dobu finančně zajištěn při hledání nové práce. Co však dělat, když máte nové místo, ale zaměstnavatel vás nechce pustit a trvá na uplynutí výpovědní doby?
Minimální mzda 2018: lidé bez příjmů zaplatí víc, ......... 09. 10. 2017 12:19 - Měšec.cz - Zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2018 přinese vyšší odvody na zdravotní pojištění samoplátcům. Naopak uchazeči o zaměstnání bez nároku na podporu v nezaměstnanosti si mohou více vydělat v tzv. nekolidujícím zaměstnání. Hodinová minimální mzda se zvyšuje od 1. ledna 2018 z dosavadních 66 Kč na 73,20 Kč a měsíční z 11 000 Kč na 12 200 Kč hrubého.
Poradna: Změna pracovní schopnosti po dlouhodobé nemoci 14. 09. 2017 09:01 - Novinky.cz - Větší či menší zdravotní obtíže jsou součástí života každého z nás. V případě závažných zdravotních problémů může dojít k tomu, že zaměstnanec není ani po prodělaném léčení schopen vrátit se zpět ke své původní práci. Jaká práva má zaměstnanec, který se ocitne v takové situaci?
Poradna: Nárok na odstupné při skončení pracovního poměru 05. 09. 2017 09:58 - Novinky.cz - Při skončení pracovního poměru se zaměstnanci mohou často dostat do nelehké sociální situace, ve které si obvykle hledají nové zaměstnání. A to nejen tehdy, pokud jejich pracovní poměr končí, aniž by si to přáli, ale i když sami dají výpověď. Odstupné je peněžitým plněním, které má v takové situaci zaměstnanci pomoci, ale zaměstnanci na něj mají nárok jen v některých situacích.
Poradna: Odškodnění ztráty na výdělku po skončení práce na dobu určitou 23. 08. 2017 12:40 - Novinky.cz - Řadě z nás se v průběhu života nevyhne pracovní úraz, jehož následky zaměstnavatel dle zákona odškodňuje. Co když se ale stane, že u zaměstnance přetrvávají následky tohoto úrazu i po skončení pracovního poměru sjednaného u daného zaměstnavatele na dobu určitou a zaměstnanec si tak nemůže najít jinou práci? Bude zaměstnavatel povinen jej i po skončení pracovního poměru odškodnit?
Brigádníci by neměli zapomínat na daně 17. 08. 2017 17:38 - Novinky.cz - V letních měsících evidují zaměstnavatelé velký nárůst zájmu o sezónní práce, a to především ze strany studentů. Nejčastěji jsou tyto práce vykonávány na dohodu o provedení práce a studenti se často domnívají, že nemusejí řešit otázku daní. To ovšem v řadě případů neplatí a brigádníci by svým případným daňovým závazkům měli věnovat pozornost.
Na co máte nárok při zrušení dovolené 16. 08. 2017 10:12 - Novinky.cz - Ačkoliv stále narůstá počet lidí, kteří vyhledávají dovolenou mimo hlavní sezónu, červenec a srpen nadále patří k měsícům, kdy zaměstnanci nejčastěji využívají placeného volna. Dovolenou vám musí povolit zaměstnavatel, má právo vám ji i zrušit. „Základním pravidlem je, že právo rozhodnout o termínu dovolené má až na jednu výjimku (dle § 218 odst. 3 zákoníku práce) vždy zaměstnavatel. Ten vám navíc již schválenou dovolenou může zrušit nebo vás z ní odvolat,“ uvedla Ivana Brancuzká ze společnosti Contract Administration.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .