SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

Kniha:
Spokojeně v zaměstnání
Podtitul: Konečně jednou odejít včas z práce Jak pozitivně čelit náladovým kolegům a pesimistům Jak zlepšit vztah k nadřízenému Příprava rozhovoru o platu Jak můžeme snížit pracovní zátěž Jednání a porady – tipy a triky
Fritz, Hannelore/i>
Mnozí lidé nejsou spokojení ve svém zaměstnání - jsou přetíženi prací, nebo je jejich práce nudná, dostávají se do stresových situací se svými kolegy, pociťují nedostatek podpory od svých nadřízených, domnívají se, že jejich plat je příliš nízký, nebo se obávají propuštění ze zaměstnání, a někteří si uvědomují, že v jejich práci přicházejí zkrátka jejich potřeby, přání a cíle. Autorka nabízí čtenářům vodítka, jak včas rozpoznat faktory pracovní nespokojenosti a předkládá řadu praxí prověřených možností, cvičení a podnětů, jak tuto problematiku řešit. Knihu uvítají nejen ti, kteří zažívají nespokojenost ve svém zaměstnání, ale také ti, kteří chtějí pracovat na svých pracovních vztazích a kariéře. Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 29%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 58%
Ne, nemám zájem 9%

NOVÉ ODPOVĚDI

péče o osobu ve III st. závislosti; uchazečka o zaměstnání;: Dobrý den Teoreticky ano. V zákoně není stanoven minimální rozsah péče který ...
péče o cizí osobu na základě smlouvy; osoba v hmotné nouzi;: Dobrý den Vycházím z předpokladu, že jako osoba v hmotné nouzi pobíráte přísp...
výpověď z pracovního poměru; PN; podpora v nezaměstnanosti;: Dobrý den Pokud onemocníte před skončením zaměstnání nebo v ochranné době po ...
zaměstnáni: Dobrý den, na dvou chráněných místech opravdu nelze pracovat, na tom druhém by j...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Jedno pracovní místo pro více zaměstnanců. Novela zjednodušuje sdílení práce 14. 01. 2021 10:05 - Měšec.cz - Jedno pracovní místo pro více zaměstnanců. To od ledna umožňuje novela zákoníku práce, což může přinést nové nabídky částečných úvazků. Jaké jsou podmínky?
Minimální mzda 2021: Další růst může zaměstnancům paradoxně uškodit 18. 11. 2020 11:07 - Měšec.cz - Měšec.cz - S koncem roku tradičně ke slovu přichází otázka, zda a o kolik se zvýší minimální mzda. Ačkoli zatím není Sněmovnou a Senátem nic definitivně odhlasováno, konkrétní návrh už je na stole.
Jak komunikovat s úřadem práce v kovidové době? 03. 11. 2020 11:39 - InternetPoradna.cz - Allfabet.cz - Úřady práce České republiky nabízí v rámci vstřícného přístupu opět možnost vyplnění žádostí o některé z nepojistných sociálních dávek, zprostředkování o zaměstnání nebo třeba podpory v nezaměstnanosti. A to přímo z domova!
Příspěvek na podporu zaměstnávání OZP vzroste o 800 Kč 20. 10. 2020 12:15 - Měšec.cz - Více peněz dostanou zaměstnavatelé působící na chráněném trhu práce už za měsíce červenec, srpen a září. Zvýšení příspěvku má osoby se zdravotním postižením ochránit před propouštěním.
Jak je to s brigádami důchodců 15. 09. 2019 09:56 - Novinky.cz - Dnes se společně podíváme na to, jak je to s brigádami u důchodců. Jak u těch řádných, tak u vdovských, invalidních nebo předčasných. Existují nějaká omezení příjmu těchto osob? To se dnes dozvíme. Pojďme na to! ŘÁDNÝ ČI VDOVSKÝ DŮCHOD – BEZ OMEZENÍ
Náhrada mzdy platí i pro brigádníky 27. 07. 2019 08:40 - Novinky.cz - Od začátku července se zrušila tzv. karenční doba, náhrada mzdy tak opět náleží již od prvního pracovního dne pracovní neschopnosti. Netýká se to přitom jen stálých zaměstnanců, ale i některých brigádníků. Nárok na náhradu mzdy a nemocenskou tak nově mají i studenti pracující na některou z pracovních dohod. Podmínkou je ale účast na nemocenském pojištění, což znamená mít příjem, ze kterého se platí sociální pojištění.
První tři dny nemoci se opět zaměstnancům proplácejí 05. 07. 2019 10:01 - Novinky.cz - Zaměstnanci, kteří kvůli nemoci budou muset zůstat doma, opět nově dostávají náhradu mzdy i za první tři dny stonání. Do konce letošního června za ně nedostávali nic. Vláda prosadila zrušení tzv. karenční doby k 1. červenci letošního roku. Zaměstnanci tak budou dostávat 60 procent denního vyměřovacího základu i za první tři dny nemoci. Náklady budou hradit zaměstnavatelé, těm se však současně snižují o 0,2procentního bodu odvody.
Chystáte se požádat o dovolenou? Seznamte se se svými právy i povinnostmi 05. 07. 2019 09:59 - Novinky.cz - Pravidla čerpání dovolené určuje zákoník práce. Stanoví nejen to, že dovolenou vám může zaměstnavatel nařídit, ale i zrušit, zároveň však dává zaměstnancům právo na možnost čerpat dovolenou dva týdny v kuse. S příchodem hlavní dovolenkové sezóny mnozí zaměstnanci řeší, jaká jsou pravidla pro čerpání dovolené, na co mají podle zákoníku práce nárok. Ve spolupráci s právníkem Vítem Havrdou ze společnosti Kodap legal přinášíme základní přehled informaci, které vám mohou pomoci se v problematice čerpání dovolené orientovat.
Hledáte lepší práci? Pozor, některé firmy neplní, co inzerují 05. 07. 2019 09:56 - Novinky.cz - Nedostatek pracovníků trápí českou ekonomiku už několik let. Lidé si mohou z míst vybírat, a tak práci změní ročně kolem 900 tisíc Čechů. Při výběru nového místa by ale měli být opatrní. Zdaleka ne všechny firmy totiž nakonec splní to, co v inzerátech nabízejí.
Vyplatí se pracovat načerno? Rozhodně ne 17. 05. 2019 12:59 - Novinky.cz - I přesto, že je nezaměstnanost velmi nízká a pracovní trh nabízí desítky tisíc volných míst, stále ještě se vyskytují případy, kdy zaměstnavatelé, ale i samotní zaměstnanci, obcházejí platné právní předpisy a vydělávají si tzv. prací načerno. Mohlo by se jim to ale vymstít, vystavují se totiž riziku tvrdých finančních postihů.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .