SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 28%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 60%
Ne, nemám zájem 8%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Přehledně: Kdy začít platit zálohy na pojištění po ukončení střední školy 09. 06. 2017 13:07 - Novinky.cz - Téměř 70 tisíc mladých lidí letos skládá maturitu. Po ukončení studia se někteří absolventi středních škol musí připravit na to, že začnou platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Přinášíme přehled, kdy a koho se tato povinnost týká i na koho se nevztahuje.
Poradna: Může mi zaměstnavatel neustále prodlužovat práci na dobu určitou? 07. 06. 2017 11:31 - Novinky.cz - Zaměstnavatelé mají čím dál více v oblibě pracovní poměry na dobu určitou. Zaměstnanci naopak upřednostňují pracovní poměr na dobu neurčitou, protože hledají zejména jistotu. Sjednání doby určité však může mít pozitiva i pro zaměstnance, pokud například hledají jen přechodné zaměstnání. Jak dlouho ale mohou zaměstnavatelé dobu určitou prodlužovat?
Poradna: Co obnáší dočasné přidělení zaměstnance k jinému zaměstnavateli? 31. 05. 2017 09:46 - Novinky.cz - Nejeden zaměstnavatel se už dostal do situace, kdy neměl dostatek zakázek a nemohl tak pracovně vytížit všechny své zaměstnance, nebo naopak bylo mnoho práce a málo zaměstnanců. V takové chvíli zákoník práce nabízí řešení prostřednictvím dočasného přidělení zaměstnance k jinému zaměstnavateli.
Poradna: Nařízení práce přesčas o víkendu 23. 05. 2017 10:50 - Novinky.cz - V dnešní době je zaměstnanec, který nezůstal v práci déle, tedy přesčas, spíše výjimkou. Může však práci přesčas zaměstnavatel vždy nařídit, například i na víkend? A bude mít v takovém případě zaměstnanec nárok na nějaké příplatky? Dobrý den. Pracuji v oboru zemních prací a můj zaměstnavatel po mně chce, abych v sezóně pracoval navíc i v sobotu. Má právo mi tuto práci přesčas nařídit?
Poradna: Pracovní neschopnost delší než rok 16. 05. 2017 11:56 - Novinky.cz - Snad každý se v průběhu svého života setká s pracovní neschopností. Většinou se ale jedná jen o několik dní, maximálně týdnů. Co když ale příčinou není jen obyčejná chřipka, ale nemoc, jejíž léčba se může protáhnout na celé měsíce? Jak postupovat, když se léčba protáhne na více než rok? Může tak dlouho trvat výplata nemocenského? A jak je to s nárokem na původní pozici?
Poradna: Práce přesčas a zkrácený úvazek 22. 04. 2017 09:56 - Novinky.cz - Někdy se stane, že je třeba zůstat v práci déle nebo jít do práce i mimo běžné pracovní dny, tedy pracovat přesčas. Jak je to ale se zaměstnanci majícími sjednanou kratší pracovní dobu? Může po nich zaměstnavatel vůbec práci přesčas požadovat? "Mám sjednán zkrácený úvazek a pracovní doba by měla dle pracovní smlouvy činit 30 hodin týdně. Já však pracuji 40 hodin týdně. Je zaměstnavatel povinen vyplatit mi náhradu za práci přesčas a lze ji vymáhat zpětně za dobu 7 měsíců?"
Poradna: Invalidní důchod a práce přesčas – jde to dohromady? 25. 10. 2016 07:34 - Novinky.cz - Pobírat invalidní důchod a současně pracovat je poměrně časté a pro mnoho lidí zároveň i nutné, protože s invalidním důchodem mohou vyžít jen velmi těžko. Existují v pracovně právních předpisech nějaká omezení týkající se pracovní doby a jejího rozsahu u takových zaměstnanců?
Poradna: Jak je to se začátkem a koncem pracovní doby? 18. 10. 2016 07:37 - Novinky.cz - Není žádným tajemstvím, že zaměstnavatel může svým zaměstnancům určovat začátek a konec směn. Poměrně často se ale děje, že zaměstnancům je nařizováno, aby byli na pracovišti přichystáni už před začátkem směny, nebo naopak z pracoviště odcházeli o něco později, než je stanovený konec směny. Je to tak v pořádku? Pojďme se na tuto problematiku podívat trochu blíže.
Poradna: OČR – jak se postarat o rodinu a neztratit při tom práci? 21. 06. 2016 08:13 - Novinky.cz - Ošetřování člena rodiny (neboli OČR) neznamená jen péči o nemocné školou povinné děti. Zákoník práce v tomto případě pamatuje i na péči o další členy společné domácnosti, kteří nejsou schopni se sami o sebe postarat a potřebují pomoc svých blízkých. Jaké
Poradna: Kde se má trávit pracovní přestávka? 14. 06. 2016 08:29 - Novinky.cz - Přestávka v práci na jídlo a oddech slouží zaměstnancům k občerstvení a načerpání nových sil a chuti do práce. Zaměstnavatel je povinen tuto přestávku zaměstnanci poskytnout. Může však také určovat, kde a jak ji má zaměstnanec trávit?

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .