SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 28%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 60%
Ne, nemám zájem 8%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Minimální mzda 2018: lidé bez příjmů zaplatí víc, ......... 09. 10. 2017 12:19 - Měšec.cz - Zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2018 přinese vyšší odvody na zdravotní pojištění samoplátcům. Naopak uchazeči o zaměstnání bez nároku na podporu v nezaměstnanosti si mohou více vydělat v tzv. nekolidujícím zaměstnání. Hodinová minimální mzda se zvyšuje od 1. ledna 2018 z dosavadních 66 Kč na 73,20 Kč a měsíční z 11 000 Kč na 12 200 Kč hrubého.
Poradna: Změna pracovní schopnosti po dlouhodobé nemoci 14. 09. 2017 09:01 - Novinky.cz - Větší či menší zdravotní obtíže jsou součástí života každého z nás. V případě závažných zdravotních problémů může dojít k tomu, že zaměstnanec není ani po prodělaném léčení schopen vrátit se zpět ke své původní práci. Jaká práva má zaměstnanec, který se ocitne v takové situaci?
Poradna: Nárok na odstupné při skončení pracovního poměru 05. 09. 2017 09:58 - Novinky.cz - Při skončení pracovního poměru se zaměstnanci mohou často dostat do nelehké sociální situace, ve které si obvykle hledají nové zaměstnání. A to nejen tehdy, pokud jejich pracovní poměr končí, aniž by si to přáli, ale i když sami dají výpověď. Odstupné je peněžitým plněním, které má v takové situaci zaměstnanci pomoci, ale zaměstnanci na něj mají nárok jen v některých situacích.
Poradna: Odškodnění ztráty na výdělku po skončení práce na dobu určitou 23. 08. 2017 12:40 - Novinky.cz - Řadě z nás se v průběhu života nevyhne pracovní úraz, jehož následky zaměstnavatel dle zákona odškodňuje. Co když se ale stane, že u zaměstnance přetrvávají následky tohoto úrazu i po skončení pracovního poměru sjednaného u daného zaměstnavatele na dobu určitou a zaměstnanec si tak nemůže najít jinou práci? Bude zaměstnavatel povinen jej i po skončení pracovního poměru odškodnit?
Brigádníci by neměli zapomínat na daně 17. 08. 2017 17:38 - Novinky.cz - V letních měsících evidují zaměstnavatelé velký nárůst zájmu o sezónní práce, a to především ze strany studentů. Nejčastěji jsou tyto práce vykonávány na dohodu o provedení práce a studenti se často domnívají, že nemusejí řešit otázku daní. To ovšem v řadě případů neplatí a brigádníci by svým případným daňovým závazkům měli věnovat pozornost.
Na co máte nárok při zrušení dovolené 16. 08. 2017 10:12 - Novinky.cz - Ačkoliv stále narůstá počet lidí, kteří vyhledávají dovolenou mimo hlavní sezónu, červenec a srpen nadále patří k měsícům, kdy zaměstnanci nejčastěji využívají placeného volna. Dovolenou vám musí povolit zaměstnavatel, má právo vám ji i zrušit. „Základním pravidlem je, že právo rozhodnout o termínu dovolené má až na jednu výjimku (dle § 218 odst. 3 zákoníku práce) vždy zaměstnavatel. Ten vám navíc již schválenou dovolenou může zrušit nebo vás z ní odvolat,“ uvedla Ivana Brancuzká ze společnosti Contract Administration.
Poradna: Nárok na dovolenou při odchodu na mateřskou 04. 08. 2017 10:24 - Novinky.cz - Odchod na mateřskou dovolenou je radost pro maminky, ale přináší určité komplikace a speciální situace v pracovním životě. Pro zaměstnance pečující o své potomky totiž platí celá řada zvláštních pravidel, ve kterých není vždy snadné se vyznat. Jak je to s dovolenou, když zaměstnankyně odchází v průběhu roku na mateřskou?
Dlouhodobě nezaměstnaní mohou přijít o část příspěvku na živobytí 31. 07. 2017 11:13 - Měšec.cz - Letos v srpnu se poprvé projeví důsledky novely zákona o pomoci v hmotné nouzi, které s platností od února 2017 opět vrátily do hry upravený institut veřejné služby. Nezaměstnaní, kteří pobírají i hmotnou nouzi déle než půl roku a nezačnou být aktivní, nyní přijdou o peníze.
Nezaměstnaní už si výhodně nepřivydělají. Ti nemocní budou kontrolováni 19. 07. 2017 22:07 - Měšec.cz - Poslanci, kteří sami během pracovní neschopnosti (pro nemoc nebo úraz) mohou pobírat, a také berou (čest výjimkám, jestli nějaké jsou), plný plat a nepřihlásí se k nemocenským dávkám, přišli na to, že dosud není stanoven žádný režim kontroly pro nemoc nebo úraz dočasně práce neschopného nezaměstnaného (uchazeče o zaměstnání), jaký máte vy jako zaměstnanci.
Poradna: Povinnost zaměstnavatele proplatit celou dobu návštěvy lékaře 18. 07. 2017 14:16 - Novinky.cz - Každý čas od času potřebuje na vyšetření k lékaři, ale ne vždy se podaří naplánovat si jeho návštěvu tak, aby nezasahovala do pracovní doby. Na některá odborná vyšetření jsou často dlouhé čekací lhůty a pak nezbývá, než navštívit lékaře v přidělený termín. Je ale zaměstnavatel povinen proplácet zaměstnancům celou dobu strávenou u lékaře v pracovní době?

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .