SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
17. 10. 2019 18:24 - nofo.marg
sociálně právní poradenství: výpověď ze zaměstnání ze zdravotních důvodů
Dobrý den, potřebuji poradit ve věci podání výpovědi. Jsem sluchově postižená, na prahu praktické hluchoty. Pracuji přes 3 roky jako uklízečka, ovšem před rokem se mi sluch ještě více zhoršil a mám velké problémy v práci porozumět. Jsem z toho ve stresu a začínám mít z toho psychické problémy a taky vyčerpání organismu. Chtěla bych podat výpověď, ovšem nevím, jak správně zformulovat důvod podání výpovědi, abych měla na ÚP možnost čerpat podporu 65 % první dva měsíce. Mám do výpovědi napsat něco jako z důvodu zhoršení sluchu? Nemáte pro to prosím nějaký "vzor"? Děkuji moc za radu.

18.10.2019 08:03: Horák Martin, Mgr.
Dobrý den

Vzorů je celá řada, ale spíše formálních. Obsahově musí formulace vždy odpovídat konkrétní situaci. Doporučuji formulaci "dávám výpověď z pracovního poměru ze zdravotních důvodů - zhoršení sluchu". Pro účely úřadu práce je ovšem vhodné, aby tento důvod byl objektivně podložen vyjádřením lékaře, že se zdravotní stav zhoršil a ideálně že s ohledem na tuto skutečnost nedoporučuje setrvávat ve stávajícím zaměstnání.

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .