SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
27. 07. 2018 09:49 - veverka
ostatní: pracovní oděv; ukončení zaměstnání ve zkušební době
Dobrý den. Prosím, mám dotaz ohledně úhrady ošacení v zaměstnání. Byl mi ve zk. době zrušen prac. poměr, kde jsem pracovala na zkr. úvazek 5 hod., jelikož mám ČID a nově se objevila u mě stenoza páteře. Po 14 dnech neschopnosti mi dal zaměstnavatel výpověď. Jelikož jsem dostala pracovní ošacení a obuv, zřejmě to bude chtít zaměstnavatel po mně zaplatit. Já mu ty věci chci vrátit a také vrátím. Má právo je po mně i přesto chtít zaplatit, když mi dal výpověď ve zk. době, že marodím?

30.07.2018 11:26: Horák Martin, Mgr.
Dobrý den

Poskytnutí ochranných pomůcek a pracovního oděvu je povinností zaměstnavatele, přičemž zákon mu nedává žádnou možnost po zaměstnanci vyžadovat úhradu při předčasném skončení pracovního poměru. Lze si sice představit písemnou dohodu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem o tom, že místo vrácení si zaměstnanec tyto prostředky odkoupí, rozhodně však nelze k něčemu takovému zaměstnance nutit.
Pokud by zaměstnavatel na zaplacení trval, musel by se s Vámi soudit (s velkou pravděpodobností neúspěšně, v žádném případě nelze úhradu strhnout např. z platu.

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .