SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Výše výživného - kde a kolik

Porovnání výše výživného dle věku, místa bydliště a příjmu rodičů. Nejsou tabulky, nejsou zákony, tudíž každý soudí "dle své kapsy a sympatií"

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset osmdesát jedna
číslicemi:
 


24. 07. 2020 14:03: Andrea Novotná (carlovers77@seznam.cz)
Dobrý den, já jsem výživné řešila přes právnika u https://www.cikr.cz/sluzby/rodinne-pravo/ . Vše za mě sestavili a požádali přes soud
30. 11. 2013 20:57: drpetrasek (drpetrasek@seznam.cz)
dobry den chtela bych se prosim Vas informovat ohledne výživného žiji s přitelkyni mame spolu ditě nejsme manžele byvala manželka si požádala o zvišeni výživného .jestli se započítava i plat me přítelkyně do výživného .děkuji
19. 08. 2008 19:12: macek (gajduszkovamarcela@seznam.cz)
Dobrý den chci se zeptat bývalý manžel mně platil na syna 1000kč.Syn letos mu bude 19.let nastupuje na 2-nádstavbu s maturitou která se musí platit 12000kč ročně. Jsem samoživitelka mám ještě jedno dítě 6.leté sama mám příjem 11000kč z toho na bydlení dám 6500kč chci požádat o zvýšení alimentu.Díky předem .
13. 12. 2007 10:14: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobry den zamy,
potrebujete-li odbornou radu, muzete nam napsat v sekci "zadat dotaz". Obcanske poradenstvi bude pro prijem novych dotazu otevrene behem zitrejsiho dne (14. 12). Krome emailu a prezdivky je nutne uvest take region z nehoz pochazite, abych Vas dotaz pripadne mohla poslat odbornikovi z Vaseho kraje nebo aby Vam redaktor poradil na koho se muzete v okoli obratit. Je to mozne doplnit obratem na tento email. Email i region bezny navstevnik nevidi. Bylo by dobre napsat vice o okolnostech Vasi situace. Budeme tak lepe moci zajistit konkretni odpoved.

Dalsi moznosti je precist si jiz zodpovezene dotazy na tema vyzivne. Najdete je zadanim klicoveho slova vyzivne v oblasti Obcanske poradenstvi v sekci vyhledat.

S pozdravem, Andrea Rakusanova
12. 12. 2007 07:38: zamy (zamyxxx@seznam.cz)
dobrý den.prosim vás.podle všeho se určuje částka výživného.děkuju
13. 11. 2007 13:01: ledovka (dasa36@seznam.cz)
Prosím o radu. Nemám ani tušení, kam bych se měla jít zeptat, kolik by dělalo výživné na dvě děti (11 a 15 let, starší teď půjde na střední školu). Otec bere v průměru 24 000,- čistého a můj příjem je cca 12 000,-. Jsem si vědoma toho, že sama vše finančně zvlánout nemohu. Zajímalo by mě tedy, s jakým výživným bych mohla přibližně počítat. Děkuji D
13. 11. 2007 10:32: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobrý den,
co se týče zvýšení výživného, bylo již na těchto stránkách zodpovězeno mnoho dotazů, najdete je zadáním klíčového slova: výživné; zvýšení v oblasti občanské poradenství v sekci "vyhledat".
Návrh se podává k soudu a může vypadat následovně:


Okresní soud
v .........

Matka : Jméno Příjmení, narozená dne ..........., trvalé bydliště : přesná adresa
Otec : Jméno Příjmení, narozený dne ..........., trvalé bydliště : přesná adresa
Nezletilý : Jméno Příjmení, narozený dne ..........., trvalé bydliště : přesná adresa

Návrh na zahájení řízení o zvýšení výživného nezletilého dítěte
(§85 zákona o rodině)

Trojmo

I. Dne ........... nabylo právní moci rozhodnutí Okresního soudu v .........., č.j. .................., kterým bylo naše manželství rozvedeno. Nezletilé dítě Jméno, nar. ..........., které se z manželství narodilo, bylo pro dobu po rozvodu svěřeno do mé východy. Žalovanému byla uložena povinnost přispívat na výživu nezletilého částkou ve výši ...... Kč měsíčně.

Důkaz : výslech účastníků
spis Okresního soudu v ............... č.j. .................
rodný list nezletilého

II. Výživné, které bylo žalovanému stanoveno v době rozvodu činí ............ Kč měsíčně. Bylo stanoveno v době, kdy nezletilý navštěvoval základní školu a měl běžné zájmy odpovídající jeho tehdejšímu věku. Nezletilý v současné době studuje na výběrovém gymnáziu s rozšířenou výukou jazyků. Jeho potřeby se výrazně změnily. Vzhledem k výuce je třeba kupovat drahé učební pomůcky a literaturu. Stejně tak mimoškolní aktivity nezletilého se značně rozrostly. Pravidelně se věnuje .............., dále ............ a rekreačně se věnuje ......... Pracuji jako ........... s průměrným měsíčním výdělkem 8 900 ,- Kč, žiji s nezletilým sama a sama hradím veškeré náklady. Žádnou jinou vyživovací povinnost nemám. Přesná výše příjmu otce nezletilého mi není známa, ovšem je nepochybně vyšší než byla v době, kdy bylo výživné určeno. Soudím tak z toho, že podniká, pořídil si nové auto, dům a letos jen na třítýdenní zahraniční dovolenou. Jinou vyživovací povinnost než k nezletilému nemá.

Důkaz : výslech účastníků
potvrzení o příjmech účastníků
daňová přiznání otce

III. Vzhledem k tomu, že otec odmítá přispívat na výživu nezletilého vyšší částkou, navrhuji, aby soud vynesl tento rozsudek

Rozsudek Okresního soudu v ..... č.j. ............ ze dne ................, kterým byla otci stanovena vyživovací povinnost k nezletilému Jméno Příjmení, nar. ....... ve výši ...........Kč měsíčně se mění tak, že toto výživné se zvyšuje na částku ....... Kč měsíčně splatnou vždy do 15. dne v měsíci předem k rukám matky, a to s účinností od ......... Nedoplatek na výživném musí otec uhradit k rukám matky do dvou měsíců od právní moci tohoto rozsudku.

V obci dne ..........
Jméno Příjmení žalobce
...........podpis............

Pokud byste v již zodpovězených dotazech nenašla co potřebujete vědět, zkuste se na nás koncem týdne ještě obrátit.

S pozdravem, Andrea Rakušanová
11. 11. 2007 17:27: evik (e.wlochova@seznam.cz)
jsem svobodna matka a chci požadat o zvyšeni vyživneho na díte. jak spravne návrh?
21. 09. 2007 10:04: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobry den zdenko,
obcanske poradenstvi je v soucasne dobe otevrene pro prijem novych dotazu. Krome emailu a prezdivky je nutne uvest take region z nehoz pochazite, abych Vas dotaz pripadne mohla poslat odbornikovi z Vaseho kraje nebo aby Vam redaktor poradil na koho se muzete v okoli obratit. Email i region bezny navstevnik nevidi.

S pozdravem, Andrea Rakusanova
20. 09. 2007 09:38: zdenka (z.bnadykova@centrum.cz)
dobrý den,měla bych dotaz ohledně dávek. začala jsem znovu studovat prezenční formu studia, bydlím sama a je mi 23. o jaké dávky bych mohla eventuelně požádat?žádný příjem teď nemám. děkuji Bandyková

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .